3058 entry daha
  • eğer medyanın abartması değilse, gerçekten de reddetmede bir artış yaşanıyorsa bunun nedeni eskiden olmadığı kadar kişinin yurtdışına çıkmak istemesidir. avrupa'ya seyahat etmek isteyen de, yurtdışında okuyan insan sayısı da çok arttı. açıkçası şaşırıyorum uzun zamandır hem ekonomik, hem de eğitim anlamında düşüş yaşanırken nasıl aksi yönde bir artış yaşanabiliyor. eskiden eğitim daha kaliteliyken yine de çok az bir kesim yurtdışından kabul alırdı. şimdi her isteyen gidiyor, hangi okullar bunlar? yurtdışına seyahat etmeyi bir sınıf atlama aracı olarak görmüyorum çoğunluk gibi, ancak artık herkesin bir şekilde yurtdışına gitmesine şaşırıyorum. iki-üç günde bırak bir ülkeyi, bir şehri özümseyemezsin ama herkes turlarla seyahat gerçekleştirdiğini sanıyor. skor tutuyor filan... bilmem kaça şu kadar yer gezdiğiyle övünüyor... bana bu tavır düşük geliyor. bi' on yıl öncesine kadar sadece gerçekten dünyaya açık, ufku geniş, seyyah ruhlu insanlar yurtdışına çıkar, diğerleri buna kayıtsız kalırdı, hatta bunu garipserdi. şu an başvurulara yığılanların çoğunun bu ikinci gruba mensup olduğunu düşünüyorum. aslında fransa'yı, portekiz'i görmek...vb. umurlarında olmaz ama özeniyorlar, "yarıştan" geri kalmak istemiyorlar. sonucu da ret yemek oluyor. kurunun yanında yaş da yanıyordur tabii...
  • (#153113825) bu tavırdaki insanlardan nefret ediyorum! bilgi kaynağı denen yere gelip gidin araştırın diyor haspam, kibir abidesi!
  • ben hayatımda türk genci kadar sosyal medya tarafından uyuşturulmuş ve kendini alice harikalar diyarında yaşıyor zanneden başka bir gençlik görmedim.

ilk başta vize denen bok zaten rezilliğin daniskası, hele ab denen orospu çocuğu oluşumun yaptığı bu ahlaksızlığın tutar tarafı yok ama adam yazmış ki "bir konsere gidip, 2-3 gün gezip, genç olarak sevişip geleceğiz. doğduğumuz çağa, çektiğimiz rezilliğe bak". olm bahsettiğini dünyada 3-5 ülkenin genci yapabiliyor zaten, kalan 205 ülkenin hiçbirinin gencinin böyle bir lüksü yok. yapılmasın, bu yanlıştır demiyorum ama sen bir türk vatandaşı olarak çıtayı ne ara oraya çıkarttın. türkiye'de dediğini yapabilen bir gençlik hiçbir dönem olmadı amk. 8-10 sene süren, sıcak parayla yaşanan yalancı baharı saymazsak bu ülkenin insanları ne zaman gezmek, konsere gitmek için yurtdışına çıkmış amk? gerçekten öyle bir hayal dünyası kurdunuz ki kendinize, sosyal medyada öyle birbirinizi gaza getirir olduğunuz ki, olmayan dertler icat ettiniz amk çok ilginç.
  • (bkz: #153116812)

bu doğru değil, doğru olmadığının ispatı da iktidarın başa dün gelmemiş olması. bu adamlar 20 senedir iktidar. türkiye'de değil mülteci, terör, iltica vs. gibi problemler ayyuka çıktığında da avrupalılar vize konusunda belki bugünkü kadar ret vermiyorlardı ama vizeyi kimine 3 ay kimine 5 gün veriyorlardı.

bugünkü manzarada rahatsız eden şey 5 gün vize vereceği adama hiç vize vermemesidir muhtemelen.

kapıya yığılan mültecileri bahane olarak kullanıp türk vatandaşına vize eziyeti yapıyor değiller. avrupalıları zerre tanıyan, onların herhangi bir konuda türklere karşı cinslik yapmak için havayı suyu bahane edebileceklerini zaten bilir.

bu tür akıldan mantıktan milyonlarca km uzak uygulamalarda kendi milletinizi ezik görüp avrupalıdan yana mantık yürütmek yerine, avrupalının kompleksini görüp doğruyu tahlil etmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

bugün dünyanın her yerinde kontrolsüz görünen iltica problemi, istendiği takdirde çözülebiliyor. amerika bile belirli oranda kaçak işçiyi biliyor ve ellemiyor çünkü işgücü kaynağı. buradan avrupa'ya gidecek mülteciyi avrupa devletleri çok rahat bulur, akdeniz'de yaptıkları gibi suyun dibine yani ölüme gönderir. ayrıca mültecilerin çocuklarını, kadınlarının üstlerindeki ziynetleri çalan avrupalıların mülteci bahanesiyle birilerine vize eziyeti yapmadığına da bu konu sebebiyle ayrıca eminim.

bu demek değildir ki mültecilere kucak açsınlar, ya da mütleciye vize vermemek için türk'ü de engelliyorlar. hayır. mülteci bahane, türk'e eziyet çektirmek şahane. burada mülteci konusu olmasa adam rusya ukrayna savaşında türklerin tahıl koridorunda deniz yolunu açtığı tahıl taşıyan geminin evrağındaki ıslak imzanın mürekkebi erken kurumuş diye bahane üretip muğlalı ablayı amsterdam havalimanında 2 saat fazla bekletir. siz gerçekten avrupalı kompleksini küçük görüyorsunuz.

suserlerden biri yazmıştı, akrabası yeşil pasaportla gitmiş, vizen niye yok deyip bekletmiştirler, sonra ya biz vize sormuyormuşuz meğer size deyip yol vermişler.

avrupalıyı zerre tanıyan bu uygulamaları direkt anlar da, işte insanda kompleks olmayagörsün.
  • 3 yıllık vizemin bitmesi sonrası, iş amaçlı başvuran tarafıma, bu sefer de 5 yıllık verilen ve 1 ay içinde gelen vize.

benimle beraber başvuran ve biten vizesi 1 yıllık olan iş arkadaşıma yine 1 yıl çıktı.

muhtemelen bir önceki vize süresi içinde ne kadar giriş çıkış yaptığınız ve ne kadar süre kaldığınıza dikkat ediyorlar süreyi belirlerken. sık ve uzun süreli seyahatleriniz varsa yeni vize süresi de uzun geliyor gibi.
  • çok yanlış kişilere onay verip, çok yanlış kişileri reddeden bir onay sistemleri var.

benden danışmanlık alsınlar bütün avrupa'yı kalifiye elemanla ihya ederim.

adamlar avrupa değerlerinin tamamına düşman düşük iq ne kadar organizma varsa onay veriyorlar. neymiş 60 sene önce akrabası gitmiş de referans mektubu yollamış vs. bu tarz şeyler kabul edilmemeli.

schengen vizesine onay verecek bir insanın türkiye'nin demografik ve sosyolojik yapısını iyi bilmesi gerekir. eğer avrupa'da terör ve kargaşa istenmiyorsa zamanında ukrayna sınır polisinin yaptığı gibi doğu ve güneydoğuya anında reddi basacaksın. iç anadolu ve karadeniz de tek tek profil araştırması yapılarak sosyal medya paylaşımlarından süzgeçten geçirilerek alacaksın. ki bunu şu an abd vize ofisi yapıyor. abd vizesi alınırken sosyal medya paylaşımlarınız kontrol ediliyor. rte beğenen ve paylaşan bir insanın kafir(!) avrupa'da ne işi olur ? o arkadaş anında yallah arabistan'a denilerek şutlanmalı.

ama bu avrupalılarda hiç kafa yok. özellikle almanya'da 100 bin suriyeliye vatandaşlık vermişler. bu konulara fransa çok geç uyandı mesela ama iş işten geçmiş oldu maalesef. şu an fransa'nın devasa bir arap göçmen sorunu var. hepsi de fransa'nın kafir devlet olması ve yok edilmesi konusunda yüksek motivasyon sahibi.
  • çek cumhuriyetine 6 gecelik turistik seyehat için başvurdum. doktora tezi gibi dosya hazırladık nişanlımla. içinde ciddi döviz olan hesaplar gösterdik. eşim memur olmasına rağmen ikimize de sadece gezimiz kadar yani 7 gün verdiler.

benim pasaportumda 10'dan fazla eski schengen vizesi var.

akıl alır gibi değil. bize bunu veriyorlarsa millete red vermelerini anlayabiliyorum ancak doğru bulmuyorum.

bu mimarlık veya dil okuyan kardeşlerim kendini nasıl geliştirecek???
  • 6 sene önce danimarkaya geldim. oturumum var ve inşallah vatandaşlığım da olacak. tr pasaportunu tabi ki iptal edeceğim. kurtulacağım ortadoğudan komple. elimi kolumu sallayarak dünyada gidemeyeceğim hiçbir ülke yok. isteyip yapamayacağım hiçbir şey yok. altımda 4 aylık maaşıma aldığım 47k € luk tesla y var.

burda vize bile alamayan nitelikli (bazıları) insanları görünce, insan öngörülü olmalı çaba göstermeli diyorum.

ne vizesi kasıyorsunuz? başınıza neler geleceğini bilmiyorsunuz galiba hala? kaçın kurtarın kendinizi. çözüm bulun. ne yaparsanız yapın kaçın. 7 günlük eyfel kulesi mastürbasyonunun hayatınıza hiçbir katkısı yok. ama çöp de olsa bulgaristana, yunanistana, kapak atmak hayatınızı kurtaracak.

haya türkiyede evlilik, çocuk planları yapanları görünce gülesim geliyor kusura bakmayın. cidden tüm planlarınızı durdurmanızı öneririm. hefes bile almayı stoplayıp kurtulmanın projesini çıkarın. son yıllarınız.

şöyle söylim. türkiyede ayda 1 milyon € kazanıp hayatımın sonuna kadar trde kalmak zorunda olacağıma ayda 3bin € kazanıp danımarkada garson olurum daha iyidir. ki ben 11k üzeri kazanıyorum.

burada her uyandığım güne şükrediyorum. sokağımı sokağımdaki tek çöp ağaçlardan saçılmış gül yaprakları. siz orda köpek saldırılarıyla uğraşırken benim sokağımın kuğusu var, leyleği var. mahalleli isim takmış her gün selamlaşıyoruz. taşa aşık olunur mu. ben aşığım ak.

evet zeka ve nitelik kadar öngörü de önemli. 6 sene önce gördüm gidişatın çöp olduğunu ve kurtuldum. bugün hala 7 gün vize alıp gezip trye dönme planları yapanlar şu yaşananları hak ediyor bence. öngörüsüzlük olacakları hak etmektir biraz da.

beyaz türklerin ortadoğu araplarının içinde ne işi var cidden ilginçsiniz.
  • fransa 10. maddeden red verdi.

seyahat planım ve geliş amacım güven vermemiş. kaç kere yurt dışına çıktım, her şeyim eksiksizdi. ananızı sikeyim sizin.
  • konsoloslukta çalışan bir arkadaşım aynı ülkeden başvurularda bir önceki vize süresinden az verilmeyeceğini söyledi. diyelim ilk başvuruda 6 ay aldınız ve o vize ile ilk o ülkeye girdiniz, evraklarda da eksiklik yoksa ikinci vizede 6 aydan az verilmiyormuş. ama ikinci vizeniz için başka ülkeden başvuru yaparsanız o konsolosluktaki çalışanın keyfine kalmış, seyahat süreniz kadar bile verebiliyormuş. o yüzden hep aynı ülkeden başvurun muhabbeti var. bir de hesap hareketlerinde gelen paraların açıklamalarını kontrol ediyorlarmış. aman param görünsün diyip birilerinden bir yerlerden hesabınıza para gönderilmesini isterseniz açıklamaya borç morç bişiler yazdırın. açıklamaya vize parası falan yazan oluyormuş ya o kadar da değil sdfgd
1501 entry daha
hesabın var mı? giriş yap