338 entry daha
  • bipolar amerikan sehri. ne zaman geldiginize gore yasayacaginiz tecrube ve edindiginiz izlenim buyuk degisiklik gosterecektir.

yaz aylarinda dunyanin en guzel sehirlerinden biridir seattle. bakin bu gunlerde tekrardan yasamasi cok keyifli bir sehir huviyetine burunmustur. berrak masmavi bir gokyuzu, nemli olmayan serin bir hava, etrafa serpistirilmis deniz kiyisindaki parklar, gol uzerindeki masalsi boathouselar, sehrin arka planinda muazzam bir yanardag* silueti, civardaki yagmur ormanlari falan derken insan buranin nufusu neden daha yuksek degil diye sorarken bulur kendini. tasinmak isteyen insan icin tonla is imkani da vardir zira.

ancak sordugu bu sorunun cevabini da kisin alir. hava 3'ten sonra kararmaya baslar. ancak 3'ten oncesi de pek aydinlik degildir cunku yekpare bir kara bulut sehrin uzerine bir yorgan gibi ortulmustur. ciliz bir yagmur saatlerce kendini drizzle olarak sehrin ustune birakir. zaten asosyal olan halki iyice kostebek gibi evlerine cekilir.

eger bir sosyal cevreniz veya insan icine karismanizi saglayacak bir hobiniz yoksa kis biraz zor gecer. amerika'da hic turk aramayan bendeniz buraya gelince yana yakila bir turk cevre yapmak zorunda kaldim kendime. cunku diger opsiyonlariniz asosyal iskandinav kokenli yerli halki, yine kendi icinde kapali bir sosyete olusturan asyalilar ve hayati bir algoritma olarak gormeye alismis bir tech guruhudur.

yazin yaklasmakta oldugunu anime ve mangalari animsatan sakuralar mujdeler. uw quad, arboretum cok ovulse de kiraz agaclarini gormek icin cok bakinmaya gerek yoktur. bakkala indiginizde bile sokaginizdaki pembe pembe acmis tatli kiraz agaclari icinizdeki mutluluk tohumlarini filizlendirir.

yaz aylarinda sehir gercekten yasamasi cok keyifli bir hale burunur. yagmur ormanlariyla bezenmis civar daglarda hiking yapmak cok keyiflidir. ayrica puget sound adeta yelkenliler icin ozel olarak dizayn edilmistir. pasifik'in dalgalarini kiran juan de fuca bogazi, puget sound icinde bircok sakin koy yaratir. sailing'e baslamak icin daha ideal bir sehir dusunemiyorum. ben de bu zehre bulasmis oldum bir denizci arkadas vasitasiyla.

yukaridaki suser'a edindigi fikrin yaniltici olabilecegine dair 1-2 satir karalayacaktim, destan yazdim yine, manas destanini yazmis bir irkin ahfadi olarak. benim gibi gunes enerjisiyle calisiyorsaniz temkinli olmakta fayda var diyecegim sonuc olarak. burada yasayip iki lafin belini kirmak isteyen suserlar da yesillendirebilir.
15 entry daha
hesabın var mı? giriş yap