• girnata* ustasi, edirne'nin kesan kazasindan. kesana giden yollar adli grup trakya'yi olusturan yerel muzisyenlerle yaptigi album turkiye'de kalan muzik etiketiyle, abd'de the road to kesan adi ile traditional crossroads etiketiyle yayinlandi.
  baba zula ile de konserlere cikmisligi vardir, uc oyundan onyedi muzik albumlerinde de girnata caliyordu bahar adli sarkida.
 • 1 sezon beraber çaldık bu abiyle ferhan şensoy'un üç kurşunluk opera'sına... çok şeker bir abimizdir. süper çalar. oyuna hep son anda gelişiyle ünlüdür.
 • sima itibariyla rahmetli klarinet ustadi sukru tunar'a cok benzeyen, dinleyen insana gaz ve haz pompalayan roman abimiz.
 • kendisi aslen ibriktepe'lidir. yaşayan en iyi klarnetçi yorumu pek sık yapılır hakkında. çarşamba günleri tüneldeki badehane'de döktürmektedir.
 • ogluda kanuncudur kendisinin.kesana giden yollar albumunde beraber calmislardi.albumde kendisinin kokeni,sulalesinin nerelerden goc ettigi falan yaziyodu.kanada'da konser vermisligide vardir.
 • grubu toparlayıp çalmaya götürdüğüm bir arkadaşımın düğününe o da çalmaya gelmiş idi. önünde klarinet çaldığım için pek pısmış, pek utanmış , pembemor olmuş idim. ama o yüzünde çok güzel bir gülümsemeyle dinlemiş idi.daha sonra oturup 3 saat durmaksızın sular seller gibi çaldı ve bizi kendimizden geçirdi. sonra aynı ırkın ahvali olarak (ki onun yanında kendime klarinetçi demek ne haddime , bu onun babalığı idi orada) bana selam çakmış, karşılıklı göz göze gelip uzaktan birbirimize selam vermiş idik ve ben saygımı ve hayranlığımı belirtmek üzre şarap şişemi sen de eğil lan diye dürterekten kendisine saygıyla eğilmiş idim. pek mutlu bir an olmuş idi.hayat devam etti. ben hala kendisinin hayranıyım, o ise hala enfes çalıyor.
 • 17 temmuz 2004 günü yapı kredi'nin "mehtap gezileri" çerçevesinde; grubuyla boğazda bedava bir konser verecek olan sanatçı.
 • (bkz: deli selim)
 • ayri ayri degerli muzisyenler olsalar bile deli selim ile siksik karistirilir. selim sesler yasayan en iyi klarnetcilerdendir. bir sukru tunar bir selim sesler derim. beyefendiligi yaninda cevresindeki genc muzisyenlere de devamli sans taniyan bir efsanedir.

  badehaneye de her gittigimde bir supriz ile karsilastim. birinde saksofoncu gencler, birinde yunanli bazuki ciler birinde new yorker bir balarin vb vb.

  duvara karsida basta ve sonra sevgili selim sesler'imizi gorebilir merak eden arkadaslar.
hesabın var mı? giriş yap