• hayatının merkezine sevdiği kişiyi koymuştur.sevdiğine bağımlıdır. yanlış yoldadır.
  • bir gun sevdiginden ayrilacagini hatirlamistir. *
  • 4s kuralından faydalanacak sevgilidir.

(bkz: 4s kuralı)
  • ayağına basıyorsunuzdur.
  • gözüne bir sey kacmıstır
  • soguktan gözleri dolmustur
  • tuttugu takım sampıyonlugu kacırmıstır
  • birisine 'seni seviyorum' demek, 'beni sevmeye devam etmeni istiyorum' demektir.(ve buna dair şüphelerim var demektir tabii)
    birisinin seni seviyorum derken ağlaması demek, sana ihtiyacım var ve bu ihtiyacımı ancak seninle karşılayabilirim demektir. sevilmeme ihtimali kötü bir son olduğundan ağlayarak söyler.

bu sevgili çok sevdiğinden değil ihtiyaçları sevgisinden daha güçlü diye ağlar. sevgi bütünleşme getireceği için çiftler konuşmaya ihtiyaç bile duymaz birbirini ne kadar sevdiğini. gerçekten sevenler. hani şu 2-3 dakika sessiz yan yana durabiliyorsan yanında o gerçekten hayat arkadaşındır... muhabbeti de burdan gelir zaten. sevgi ihtiyaç giderme değil, karşılıklı bütünleşmedir. cümleler bütünleşme olmadığında bunu gerçekleştirmek için kişisel girişimlerdir.

birisine ağlayarak seni seviyorum demekte biraz bencillik vardır. seni seviyorumu diretircesine söylemek demek, seni kendi eksikliklerime, boşluklarıma monte etmek, rahatlamak ve sarhoş olmak istiyorum demektir. ve bunu başkasıyla gerçekleştirebildiği anda senin hiçbir öneminde kalmaz. alışveriş kesildiğinde ilişkilerde çürümeye başlar.

cidden sevmek, ciddi sevmek demektir. sevgi ciddi bir iş değil(ölüm kalım meselesi) değil, paylaşım meselesidir. ciddi sevmekte ciddi sıkıntılar vardır. arkadaş sohbetinde geçen fırlatmıştım ortaya olgunluk demek, sevmek, ama hayatında üretebildiğin kadar birisini sevmek ve bunu da karşıdakine de hissettirmektir demiştim. sanırım dolaşıp yine kendi hakikatleştirdiğim şeye dönüyorum.
  • cidden çok seviyordur.
    azicik duygu sahibi bi' insan hic kiyamaz bu sevgiliye.
    hatta onun gozleri dolunca aglamayan sevgilinin ben gelmisini gecmisini sikeyim.
  • mutluluktan duygulanmış olabilir.
    sevmek istemiyor, sevmeye direniyor, incinmekten korkuyor olabilir.
    sevgilisini uzun yolculuğa uğurluyor olabilir.
    çok kırılmış olabilir.
    ilişkiyi bir türlü yoluna sokamıyor olabilir.
    artık ayrılıyor olabilir.
    sevgilisi çok hasta, ölüyor ya da az önce kollarında ölmüş de olabilir.
hesabın var mı? giriş yap