• search for extraterrestial intelligence - dünya di$i zeka arayi$i projesi...bu projenin web sayfasina giderek i$lemcinize uzaydan gelen verileri analiz ettirebiliyorsunuz,böylece oturdugunuz yerden veri analiz çali$malarina katilmi$ oluyorsunuz.
  (bkz: mustafa topaloglu) haricinde bir uzayliya inanmiyor olsam bile gene de eglenceli :))

  http://www.setiathome.ssl.berkeley.edu/…urkish.html
 • the search for extraterrestrial intelligence
  dünya di$i akilli varliklari arama projesi
  nasa tarafindan ba$latilan proje finansal problemler yüzünde iptal edilince, ulusal bütçenin yardimiyla ayri bi kurulu$ olarak hizmete ba$lami$tir. görevi uzaydaki akilli ya$am formlarini bulmaktir.
  bu amaçla ba$lattidi phoenix projesiyle geli$mi$ uydu sistemlerini kullanarak uzaydan gelen sinyalleri dinlemektedir.
  ancak, yakalanan sinyallerin analizi çok büyük i$lemci gügü gerektirdiginden, seti at home projesi ba$lami$tir (bkz: seti/1). böylece bilgisayari olan bir $ahis kullanmadigi zamanlar cpu'su ile bu projeye destek verebilecektir. çok sayida insan bu projeye katilmi$ ve ba$arili olmasini saglami$tir.

  web adresi : http://www.seti-inst.edu/
 • dunya capinda 1milyon 700bin kusur insanin katildigi bilgisayar projesi. daginik islemcili dev bir super bilgisayar yaratilmis oldu bu proje sayesinde..
  hesaplanan paketlerin aslinda cia'in kirdirmak istedigi sifreler olabilecegi yonunde soylentiler dolasir.
  (bkz: itu seti grubu)
 • (bkz: seti)
 • 3013639 user in yardimiyla normal sartlarda 997.043 yilda yapilacak bir data hesaplamisinin 2 yilda yapilmis oldugu proje

  cpu nuzun hizini arkadaslarinizla karsilastirabileceginiz program

  yurdum insaninin ne kadarda maymun istahli oldugunu gosteren "seti" istatistikleri
  40) turkey 10819 user 319761 data %29.5
  33) estonia 2839 user 574549 data %202
  27) greece 11191 user 851954 data %76
  26) south africa 9070 user 894420 data %90
  1) united states 1339778 user 175490154 data %130
 • şimdiye dek dış uzaydan yakalanan tek sinyal, yıllar evvel gönderilen sonra da görevini tamamladığı için ıskartaya çıkarılan ve halen uzayın derinliklerinde yol almaya devam eden bir suni peykten gelen sinyaldir. dünyalının dünyalıdan başka dostu yoktur hesabı..
 • 1999 yilinda baslamis olan dunyanin en buyuk ortak computing calismasi. p100 bilgisayar ile 1 unit'in 150 saat, p3 667 ile ise 10 saat civari surdugu vaka. hala benim gibi bikmadan usanmadan devam eden iyi ruhlar var ise, istanbul adli gruba uye olabilirler. ayrica yeni bir yenilik getirilerek user profilelari resimli veya resimsiz browse edilebilir. kendinizde profilinizi yollayip gunun user'i olabilirsiniz*.
 • cok buyuk bir olusum*. paranoya seklinde olayı indirgediğinizde bu ufak screen saver ın aslında bir spy olabileceği de ihtimaller arasındadır. hatta işi paranoya üstü obsesifliğe vuranlar için bu oluşum bir trojan mahiyetinde bile olabilmektedir.!
 • ekran koruyucusu olarak çalıştırıldığında arka fonda çalışmasına kıyasla %60 daha yavaş paket bitiren program.
hesabın var mı? giriş yap