• sevda mecburi istikamet, ünlü bir oyuncunun kızıyla olan yarım kalmış hikayesini tamamlamak için çıktığı yolculuğu anlatıyor.

1970'li yıllardan 2000'lere uzanan bir yol hikâyesinin anlatılacağı sevda mecburi istikamet'in başrollerinde selçuk yöntem, selin şekerci, kubilay aka, elif ceren balıkçı ve günay karacaoğlu yer alıyor.

vizyon tarihi: 6 ocak 2023
    yapımcı: orchestra content
    sinema dağıtım: cj entertainment
    tür: dram, aile
    yapım yılı: 2023
    ülke: türkiye

yönetmen: çağan ırmak
    oyuncular: selçuk yöntem, selin şekerci, kubilay aka, günay karacaoğlu, elif ceren balıkçı, nergis öztürk, hilmi cem intepe, şebnem sönmez, selçuk borak, ali savaşçı
    senaryo: çağan ırmak
    görüntü yönetmeni: mirsad heroviç
    müzik: teoman

vizyon tarihi: 6 ocak 2023

filmin teaserını buradan izlemek mümkün.

filmin fragmanını buradan izlemek mümkün.
  • çağan ırmak'ın yıllardır birçok yapımcıya götürüp sonuç alamadığı projesi. sonunda biri okey vermiş. bakalım çağan ırmak mı haklı yoksa onu reddeden yapımcılar mı haklı.
  • yapım baştan savma ve çok basit gözüküyor. fragmandan göründüğü kadarıyla, oyuncu yönetimi çok kötü, yapıma gösterilen özen yerlerde. bir kez daha çağan ırmak'ın balon olduğunu göreceğiz sanırım. bu arada filmin özensizliği demiştim, bari fragmanda göstermeseydiniz.
    fragmandaki 1:45'deki sahnede sol üstte unutulmuş ışığı görebilirsiniz, filmde daha neler var acaba =)

fragman

görsel

edit: not; filmin kendi havası olmadığından yine kolay yoldan hava katması için bol müzik kullanılmıştır.
  • https://youtu.be/d8eispwltwy
    yine bir teoman...
    filme bambaşka bir hava katacak belli.
  • ilginç bir şekilde, sevmediğim tüm oyuncuları bir araya getirmiş çağan ırmak filmidir. fakat ırmak'ın sinemasını sevdiğim için izleyeceğim.

izledim editi: maalesef empati kurdurmaktan uzak, duygu hissettirmeyen bir film olmuş. salonda bir ben bir seksenine yakın hanımefendi vardı. film arasında ‘müsamere’ gibi olduğunu söyledi, bittiğinde ise sadece ‘iyi günler’ diyerek kaçarcasına salondan çıktı. ne denli sıkıldığını bu tavrından anlarım seyircilerin.
  • az kaldı vizyona girmesine. aylar sonra sırf çağan ırmak için sinemaya gideceğim.
  • çağan ırmak'ın yine yeni şeyler denediği ve yeşilçam'ın sahtekarlıklarını "nazikçe" ortaya koyduğu film...
  • çok güzel bir film olmuş. senaryo enteresan, yıllar arasında götürüp getiriyor. oyunculuklar çok iyi, herkes çok iyi oynamış. bazen güldüren, bazen ağlatan harika bir yapım. emeği geçen herkesin eline sağlık.
  • çağan ırmak'ın bir kere daha 70'ler, bozuk ebeveyn-çocuk ilişkisi, sepya tonlar filan işlediği yeni(!) filmi.
  • olmasını o kadar çok isterdim ki...olmamış ama...çağan ırmak benim için bir efsane...yeri sarsılmadı..o derece kuvvetli. ama çok zorluyo...

acaba beklentimi mi yüksek tuttum dedim...yok yok abi olmamış. salonda bir ben vardım. tansiyonu da ölçemedim.

çağan ırmak, babam ve oğlum'da nasıl bir efsane film yarattığının farkında değil mi acep? ondan sonra bunlar kesmiyor!

selçuk yöntem, iyi oyuncu tamam ama...kafamda bir karakter oluşmuş onun için..hangi rolü oynasa..o içimdeki karakteri hissediyorum..olmuyo bu sefer..empati kuramıyorum.

selin şekerci, karışık bir rolü var. iyide/ kötüde oynasa belli olmayacak bir hâl! üstlenen soyut bir rol yok nerdeyse ortada.

kubilayın, serseri, vurdumduymaz, asi yapmacık ve soğuk hali sevdiremiyor kendini..

keyf alamadım..üzgünüm..

ama çağanla ilgili olan her şey bir heyecan katıyor bana..ben çağan'ın yeniden bir " babam ve oğlum" filmi çıkarabilme ihtimalini seviyorum.

yine de..
    iyi ki varsın çağan...
hesabın var mı? giriş yap