şükela:  tümü | son 24 saat
 • harry potter in su kısacik hayatının son 4 senesini(simdilik)karabasana cevirmis iksir profesoru.eski bir voldemont sempatizani ve death eater . ama dumbledore un en guvendigi hocalardandir ki dumbledore guveniyorsa demekki bizde guvenmeliyiz.
 • çocuk kitaplarındaki saf iyi / saf kötü karakter tabusunu yıkan karizmatik şahıs.
 • daha ilk kitapta sahneye çıkar çıkmaz,kendisinin betimlendiği ilk satırlarda direk kafamda alan rickman olarak canlanmış somurtkan,kaba ama bir şekilde karizmatik iksir hocası.imdb den filmin kadrosuna baktığımda severus snape'in yanında alan rickman ismini görmek hiç şaşırtmadı beni*.
 • severus isminde bulunan "severe" fransizcada ciddi, sert, cezalandirici, çok ödev verici, sözlüye kaldirici, dersi geç bitirici, kisaca bütün kötü hoca özelliklerini barindiran bir kelimedir...
 • hastası olduğum için söylemiyorum, nazarımda harry potter serisinin en başarılı karakteridir...
  her kitapta harry'ciğimizin aleyhine gelişen olaylar silsilesi snape'le daha evvel haşırneşir olmuş okuyucuları bile kandırmayı becerir ve herkese olduğu gibi onlara da dumbledore'un ona olan itimadını unutturup "abi, kesin bu sefer snape'in işi bu." dedirtir. kitabın kesin bir bölümünde hinlik snape'e yüklenir, ne yapsa okuyucu onu sevemez. sonuçta snape'in günahının alındığı anlaşılır, bizler yine onun artık death eater olmadığına güvenmediğimiz için utanırız.
  ya da şu ana kadar hep böyle olmuştur. beşinci kitapta rowling neye karar verir bilinmez.
  filmde kendisini canlandırma görevinin alemin en nefis villainı alan rickman'a verilmesi bir casting şaheseridir.
 • filmde* kesinlikle en süper karakter. ilk dersine girişindeki tripleriyle ekran başındaki seyirciyi* kendine bağlamış, "bu dersi anlamanızı ve becerebilmenizi beklemiyorum, zaten hepiniz 11 yaşında veletlersiniz, potions sizin neyinize, hepinizin amina koyim" tavirlariyla kalpleri kazanmış bir karakterdir... ileride daha ön plana çıkacağının bilinci ile sevinmekte, defense against the dark arts'i ondan daha iyi gilderoy lockhart mi yapacak, bari tarkana verseydiniz? dedirtmektedir...
 • kara büyüye ilgisi büyük olan şahsiyet.. kendisini gülerken görebilmek na-mümkündür..draco malfoy'un favori hocasıdır.
 • harry potter'ın başının belalı olduğu iksir hocasıdır.gizemli bir kişiliktir,kötü biri değildir,ama esrarengiz işlerde parmağı vardır.ayrietten filmde cok sexy.
 • olmazsa olmaz karakter. harry potterdan kıl alan ama anlasılamaz sekilde celiskiler ortaya cıkaran karakter. harry'ye gıcık olma sebebiyse james pottera da antipati beslemesidir. tipik bir draco malfoy ve harry potter iliskisi. snape, james'in onun hayatını kurtarması ile iyice dellenmistir.
  (bkz: severus snape/2) *
 • harry potter in iksir dersi öğretmenidir. harry den nefret eder ve bulduğu her fırsatta aşağılamaya,küçük düşürmeye gayret eder.
hesabın var mı? giriş yap