• sozluge gunluk tadi verebilicek olan bi hitap.
  ama sozluge sozlukten ba$ka tad verilmesine feci kar$i olan ssg tarafindan yokedilme olasiligi yuksek.
 • sozlukteki diger suserlari kisa devre ederek -ya da etmis gibi yaparak- sozlugun kendisiyle derin bir empati kurma hadisesi.(bkz: bir tasla iki kus) ve (bkz: yalnizlikta baskalarini kalabalikta kendini dusun)
 • ilginctir efendim, vakti zamaninda cokca dalga gectigimiz, (ara: gunlugu) komutu ile sozluk sayfalarina mizahi bir uslupla yerlestirdigimiz bir enstantane, bir olgu idi sevgili sozluk.

  arada bir bu yaklasimi ciddiyet ile benimseyen birileri oldugu zaman da sakayla karisik bir iki giydirme, bir iki bkz satiri ile gulluk gulistanlik yasar olmustuk. yine mizaha, biraz da ironiye donuk bir uslup hakimdi sozlugun sayfalarinda.

  ancak gelin gorun ki son zamanlarda sozluge baktigimizda, onceleri yine tassak malzemesi niyetine kullandigimiz "dun gece yaptigim sey" ve benzeri kaliplar, adam gibi entry niyetine kullanilmaya baslanir oldugu goze carpiyor.

  on gun sozluge entry girmemek gibi bir baslik, gayet ciddi bir bicimde "finaller nedeniyle yaptigim sey" kalibiyla tanimlanabiliyor; bu tanim harbi harbi bir entry kisvesine burunebiliyor.

  ve yine ilginctir ki ironik bir uslupla dile getirilen elestiriler, adrese gidemiyor; iadeli taahhutlu geri donuyor yollayanina.

  sevgili sozluk,

  "araba kullanirken radyo 5 dinleyip bagirarak sarki soylemek" diye bir baslik acasim, icine de dun gece yaptigim sey yazasim var. ne dersin?
 • kimseyi alakadar etmeyen konulardan,bir genc kizin güncesi tadindaki yazilardan korunmak icin keske spoiler ibaresi gibi butona dönüstürülse diye arzulanan söz öbegi.
  (bkz: birinci tekil sahsin sözlükteki yeri)
 • sözlüğe içini dökmeye hazırlanan yazarın giriş cümlesi. misal;

  sevgili sözlük... yine bir bilgisayar dersindeyim ve sana girmek için sabırsızlanıyorum. herkes bir bilgisayara oturdu, laboratuvardayız şu anda. onumdeki sisman erol paso porno sitelere giriyor. uyardım onu az önce. o da bana döndü ve dedi ki seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım. geçen girdiğinde benim kanka bir saatte 400 tane entry girmiş. yok artık lebron james deme sözlük, hepsini de sana girmiş... biliyor musun sözlük sen en asil duygunun insanısın. sensiz bir hayatı düşünemiyorum. sana öyle bir giriyorlar, öyle bir giriyorlar ki entryleri, bakıyorum hepsi yarmış, geçirmiş. burada hepimizin nükleer başlıkları var sözlük senin başlıklarına hiç benzemiyor. bu aralar potansiyel nükleer tehlike nedeniyle bu başlıkları takıyoruz. ben bu başlıkları alt alta okumak istiyorum ama bir türlü okunmuyor. burada benden başka sözlüğe giren kimse yok, çok yalnızım be sözlük... amına koyim sözlük...

  (bkz: hayatı sözlük olmak)
 • eksi sozluge kizdigim zamanlarda kendisine icimden hitap ettigim tamlama...

  sevgili sozluk;
  bu gun sabah erken kalktım, elimi yuzumu yıkadım, bu gun ders calisacagim eksi sozlukte basliklari altalta okumayacagim dedim. hemen arkasından oyleyse hemen son bi kez eksi sozluge bakayım dedim... ve ertesi gun oldu bile...(bkz: hayati sozluk olmak)
 • -sevgili sözlük..
  +buyur canım..
  -sevigliler günün kutlu olsun..al beni kollarına..
  +efendim?
  -bugün 14 şubat ya!!
  +defol lan pis sapık...
  -tabi ki canım..hemen gittim
  +bak hala canım diyo...yürü lan...(bkz: daha gider bu)
 • "bugun insan olmaktan utandigimi bir kez daha anladim, ozellikle buyuk cogunlugunun universiteye gittigini bildigim ama bunun onlarin embesil olmasini engellemeyen kisilerle birlikte yasamak zorunda olmak cok zor be sozluk. bu canlilardaki bu hirsi anlayamayacagim-anlayamadigim icin de sansli mi olmaliyim?. keske bu yaratiklari ortadan kaldiracak gucum olsaydi" seklinde, sol taraftaki basliklari gorunce haykirmak istedigim dusuncelerim icin en iyi baslangic hitabi.
hesabın var mı? giriş yap