• "aztv'de seyretmişez glasgow'un maçını,
    zaten kel olan amcam yoldu son dört saçını,
    bırakmışım bir kenara kornerini taçını,
    şu alemin en tuhaf kanalısın şov tivi.

acun çıkanda karşıya önce bir afalladık,
    umutsuzca kahrolduk, kafaları salladık,
    kırküçüncü dakkaya dek uyduları taradık,
    şu alemin en berbat kanalısın şov tivi.

gah gapıda patladı top, gah meydanı terk etti,
    televiziya yavaş yavaş azerice zerk etti,
    künç zerbesi oyundan bir kenar vaziyetti,
    şu alemin en miskin kanalısın şov tivi.

madem aldın lisansı, neden yayınlamazsın,
    dünya final seyreder sen oralı olmazsın,
    yıllardır hep böylesin, ne desek anlamazsın,
    şu alemin en yitik kanalısın şov tivi.

maç bitti sonunda aldı zenit kupayı,
    acun'un kutusundan gördük noel babayı,
    bizler reyting aleminin vazgeçilmez kobayı,
    şu alemin en bitik kanalısın şov tivi."

vahit tansiyon,
    ikibinsekiz
  • 3 koca ay geçmesine rağmen personeline kuruş vermeyen kanaldır.. hayır tamam belli zor bir dönem yaşıyorsun ama bir insan da çıkıp arkadaşlar kusura bakmayın hep birlikte katlanacağız demez mi.. demezmiş demek ki.. sanki güllük gülistanlık kanal. yöneticiler halk içine çıkmıyor inceden kıyı kıyı mesai dolduruyorlar.. bu arada büyük patron türkiye'nin en zenginleri listesine giriyor.. çok güzel çok neşeli.. savunma ne.. kanal zarar etti o yüzden maaş yok.. ulan kanal muhteşem zamanı milyon dolar kazandığında bana al bu senin payın mı diyordunuz? ben bu kanalın kar ortağı mıyım? 3 koca ay ulan.. burada doğal gazı elektriği kesilen insanlar var.. çocuğunu okula yollarken darlanan var.. evine ekmek alamayacak kıvama düşeni var.. hayır bu nasıl bir vicdansızlıktır? bir de medya mensubuyuz dedik mi millet bi bok sanıyor ya ben ona yanıyorum..
  • an itibariyle quentin tarantino'nun pulp fiction'unu yayınlayan kanal. şaka len şaka gene doktorlar var. ela bu sefer hastayı kurtaramayacak gibi :(
  • türkiye'nin en yenilikçi ve en cesur kanalı olarak açıldığında 1 mart 1992'ydi...

ondan bir süre önce star tv, hbb, teleon gibi kanallar açılmıştı ancak türk televizyonlarında özel kanal dönemi bence show tv'ye kadar olan süreç ve show tv'yle birlikte olan süreç olarak değerlendirilmeli...

jenerikleriyle baştan farklı olduğunu gösteren kanal, özel yapım o jenerikleri bile sevdirmişti.
    spikersiz haber bülteni hazırlamış, pek de ele alınmayan haberler yapmıştır. sosyalizm ile adil düzen'in ortak noktaları gibi.. hamit özsaraç ve gülgûn feyman sunardı galiba haberlerini... ilk zamanlar haberlerini ufuk güldemir hazırlıyordu diye hatırlıyorum.

kanalın haber bültenlerinden ziyade, her salı ve perşembe yayınladığı kemal sunal filmleri önemli bir hatıradır, liseli olmayıp şimdi hatırlayanlara...
    öyle ki, çoğu ilk defa izlediğimiz bu filmlerin yayın hakkını show tv almış ve her hafta bunlar yayınlanıyordu. reklam ve sansür şimdiki kadar yoktu... hatta küfürün sansürlenmediği bir dönemdi o dönem.

bir ayrıntı daha.. yılmaz güney filmleri ilk defa bu kanalda yayınlanmıştı televizyonlarda

dahası maç yayınları ve en önemlisi gece erotik kuşağı başlatan ve bunu sürdüren show tv'ydi... kırmızı nokta diye bir kavramı liseli gençlik işler güçler'den bilmeye devam etsin, yayınladıkları tutti frutti yarışması şöyle görüntülere sahipti...

(bkz: http://www.youtube.com/…lpage&v=rzeq-b1z_6c#t=263s)

ardından film ve maç yayını için bir cine5 kurulmuş ve efsane başka kanallarda da devam etmişti. şifreli yayını çözmeyi bile başarmıştı bu nesil.

show tv'nin ve türk televizyonculuğunun şimdiki hallerine bakınca o kadar çok nokta var ki üzerinde durup düşünülmesi gereken...
  • patron koltuğunda oturan 14-15 yaşlarında bir kız oturmaktadır. bu kız bir gün büyüyecek, tıp fakültesini bitirecek ve tus sınavına hazırlanacak. işte asıl o zaman yaraklara geleceğiz. twilight serisi ne ki.
  • 27.08.2011 tarihinde tam olarak 9 saat 45 dakika doktorlar yayınlayacak olan kanal.
    zannedersem cumartesi doktorlar beyin ameliyatına girecek.
    yine macera, yine aksiyon
  • 20 mayıs 2009 werder bremen shakthar donetsk maçının bitmesinden daha 5 saniye bile geçmemişken reklama giren, 5 dakika reklamda kaldıktan sonra stada dönen, fakat orda da abartısız 5 saniye bile kalmadan, bir tane yakın çekime bile girmeden tekrar reklama giren kuruluş. caaaanım lucescu'yu bile göremedik daha, yayıncılık ahlakının suratına tükürdüler iki dakikada, batarsınız inşallah.

bunlar kanalsa ben de orospu çocuğunun önde gideniyim.
  • tamam sürekli doktorlar yayınlanıyor. bunu da herkes biliyor artık. ama hala sanki çok yeni bi şeyin farkına varmış gibi gelip burda "yeaa sürekli doktorlar var ehe" demenin mantığı nedir anlamıyorum ben.
    tamam geyik yapıldı, taşak geçildi ama yetmedi mi lan?

yeni bir şey bulmuş gibi büyük sevinçle gelip yazanlar var mesela, ne güzel çocuksu bir sevinç.

aynı olay c. ronaldo'da da var. ona da sanki ilk kez söyleniyormuş gibi, her gün "apaçi yaaa bu adam ehe" yazanlar var. olum siz dünyadan uzakta falan mıydınız? o konu taa ne zaman tartışıldı bitti. bütün espriler yapıldı.

bütün geyik bittikten sonra ortama dahil olup, güldürme çabasına giren tipler gibisiniz. mesela hala şu "40 yapar" olayını yazanlar var. ee yuh artık amına koyim.

yani kısacası; artık şu doktorlarla ilgili komiklik yapmayın be olum. cidden biz güldük onlara, geçti artık.
  • 22.08.2011 pazar gününü arada giren reklam ve ana haber dışında sadece doktorlar dizisini vererek kotarmış ulusal kanaldır. çok tebrik ediyorum. flash tv bile daha şahane yayın yapıyor.

edit: tamam yahu. yanlış yazmışım tarihi. ne kadar çok tepki aldım :) alın düzelttim işte. rahatladınız mı?
  • şu sıralar yayın akışı şu şekilde giden kanaldır:

06:30 doktorlar
    09:00 doktorlar özel
    11:00 doktorlar özet bölüm
    13:00 doktorlarla öğlen haberleri
    15:00 doktorlarla hayata gülerken
    17:00 doktorlar ile ana haber bülteni
    20:00 reklam fln arada show tv
    22:00 yaz süprüsü
    00:00 doktorlar
    02:00 sahurdayız
    03:00 doktorlar forevaaaa !!!!!