• (bkz: rekürsif)
 • dört kez gerçekleştirdiğim eylem. her seferinde şikayeti reddediyor ve şu notu düşüyorlar;

  --- spoiler ---

  şikayetiniz dikkate alınmıştır.

  sayın kullanıcımız,
  şikayetiniz dikkate alınmıştır. gerekli değerlendirme ve düzenlemeler gerçekleştirilecektir.
  saygılarımızla
  sikayetvar.com

  --- spoiler ---

  değişen bir şey var mı? tabi ki hayır.
 • az önce yaptığım eylem.

  redaksiyon süreciniz çok yavaş işliyor diye şikayet başlığı açtım, açtığım şikayet redaksiyon sürecine girdi.
 • "kimi kime şikayet edeceksin?" sorusunun en çok anlam kazandığı durumdur.
 • her seferinde yapmaya çalıştığım başaramadığım eylem.

  şikayetvar.com bir zamanlar tüketicinin yanında yer alan, adaleti sağlayan bir siteyken, son zamanlarda büyük firmaların yalakalığını yapan bir siteye dönüşmüş.

  örneğin şikayetimi yazıyorum. firmanın bana düştüğü not: "şikayetiniz hakkında inceleme başlatılacaktır size bilgi verilecektir."

  ulen daha hiç birşey yapmamışsın. sadece inceleme başlatmışsın ama sitede "şikayet çözüldü gözüküyor"
  ne bilgi veriliyor, ne birşey yapılıyor. ama sitede şikayet çözüldü gözüküyor. tekrar şikayet açsak, o da reddediliyor. kısacası 2 tarafı pis bir değnek.

  acilen bu sistemlerini değiştirmeleri gerekmekte, ufak tefek problemleri çözmeleri haricinde, son 2-3 yıldır hiç bir işe yaramıyor gibiler. tüm firmalar istedikleri gibi manipule edip, ne mağduriyet gideriyorlar ne birşey
  yapıyor.

  önerim şu: ara sıra rastgele bir şikayet seçip şikayetçiye ulaşsınlar. sorunları gerçekten çözülmüş mü, firma gerçekten mağduriyet gidermiş mi baksınlar.
 • az önce gerçekleştirdiğim eylem. login olmadan şikayet yazmayın. yazarsanız, sizi login e yönlendirir, bir şekilde login olursunuz sonra da şikayetiniz kayıplara karışır. geri git ne bileyim dersiniz ama mesajınız çoktan sanal alemin derinliklerinde yitip gitmiştir.
  diyeceksiniz ki sisteme girmeden neden şikayet yazıyorsun mal mısın? evet ben malım da siteyi yapanlar neden sisteme girmeyen birine şikayet yazdırıyor? yazamazsın, ya da bak şikayetin yok olur diye uyarmıyor?
 • ayın 25inde benim de yaptığım eylem. firma yalakası olmayın artık temalı bir şikayette bulundum ancak ne bir geri dönüş ne de ilan yayınlanması söz konusu dahi olmadı. bunlar da iyice kapital düzenin içine girdiler.
 • yapılamayacak olan eylemdir.

  sırf buradan bile sitenin ne kadar bağımsız ve objektif olduğunu anlayabilirsiniz. yeni iş modeli arayanlara önerim; sikayetvarasikayetimvar.com uzantılı bir site kurmak, zira kendileri hakkında azımsanmayacak şikayetler var.
hesabın var mı? giriş yap