• psp için çıkması beklenen, silent hill serisinden önce bir zamanda geçen yeni silent hill oyunu. konusu kabaca, kasabaya bir teslimat yapmak üzere gelen bir kamyoncunun(tırcı?) başından geçenler olarak özetlenebilir.
  ps2 için çıkar mı çıkmaz mı tartışmaları süredursun, yepyeni bulmacalar, görsel efektler ve barricade system adı verilen düşmanın yolunu tıkayarak kurtulma yolu bile şu an için bile ağzımızı sulandırmaktadır.

  el konsolunda korku oyunu mu olur lan demeyin, önce trailer'ı izleyin, sonra diyin:

  http://www.gamershell.com/download_14085.shtml
 • - röaarrghh!
  - o ne be?!
  + el kadar zombi ne korkuyorsun?
  - şaka mısın nesin...
 • silent hill hikayesinin temelinde yatan,bugüne kadar cevaplanmamış bazı soruların bu oyunla çözüme kavuşması bekleniyor.ancak bilindiği üzere her yeni silent hill oyunu bazı soruları cevaplamasına rağmen yeni sorular doğurmaktadır.
 • hatta diyorlar ki ileriki oyunların (yani aslında daha önce oynadıklarımız oluyor) kahramanlarıyla da karşılacakmışız..
 • (bkz: #10193507)
 • dokuz dakikalık introsu yayınlanmış ve maalesef sadece psp için çıkacak olan oyun.

  http://www.youtube.com/watch?v=3havkbegp6e
 • an itibariyle çıkmış olup belli bazı torrent sitelerine de düşmüş oyun. seederların az olması türk pspcisini bir gün daha bekleteceğe benziyor.*
 • piyasalara dusmus guzellik. zamaninda hatun "dusuk yaptim" dediginde bu kadar sevinmistim...
 • gece karanlığında,ışıklar kapalı ve kulağı kaplayan bir kulaklıkla oynanması mümkün olmayan oyun, ben oynayamıyorum kardeşim. yüreğimin tıpırtısı oyun boyunca ensemde, sürekli karanlıktan atlıycaklar gibi, noloooyooz laan nidaları eşliğinde mınakoyim diyip kapattım oyunu dün gece.. (bkz: bu da böyle bi anımdır)
 • piyasaya çıkmasıyla psp'nin en müstesna oyunlarından biri olma hakkını kazanmış oyundur. gerek akira yamaoka tarafından yapılan müzikleriyle , gerek senaryosu ve grafikleriyle diğer silent hill oyunlarından alınan lezzeti eksiksiz olarak sunan oyundur. bi de şu makinada titreşim olsa tam süper olacak dedirtendir. demek ki pspde de yapınca oluyormuş kanısına varmamı sağlayandır.

  --- feci spoiler ---
  oyunda serinin başlangıç kısmı aydınlatılıyor. karakterimiz travis grady(kamyoncudur kendisi) alessa tarafından silent hill'e çekilir. oyunun başında yanan evden kurtardığımız, yanmış vücudundan dolayı tanınmaz hale gelmiş çocuk alessa'dır. sonrasında alessa order'ın elinden kurtulabilmek için travis'i geçmişi hakkında bilgiler vererek istediği noktalara yönlendirmek suretiyle kullanır. travis delirip kendisini öldürmek isteyen, daha sonra bir sanitariuma kapatılan annesi ve onun acısına dayanamayıp intihar eden babasının geçmişte kalan izlerini sürerken bir yandan da alessa'nın serbestleşmesi için gereken, bossları öldürdükçe ortaya çıkan pieceleri(past piece, future piece vs...) toplar. sonunda 5 parça bir araya gelince alessa serbestleşir. oyunun bitiş videosunda görünürde hiç birşey yokken kamyonun dikiz aynasından bakınca alessa'yı kucağında bir bebekle görüyoruz. bu bebek de bizim sh1 ve sh3'ten tanıdığımız cheryl'dan başkası değildir.
  --- feci spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap