• psp, ps2 ve wii konsolları için çıkacağı kesinleşmiş olan silent hill efsanesinin son oyunu.
  konu açısından pek bir yenilik getirmiyor, çünkü ilk silent hill'in wii için makyajlanmış hali olacakmış.
  (bkz: harry mason)
 • şuradan e3 2009 videosuna ulaşılabilinir:

  http://www.gametrailers.com/…3-09-silent-hill/50852
 • aldim heyecanla koydim wii'ye ve kirmizi bi ekranda su yazi karsiladi beni

  "psychology warning

  this video game psychologically profiles you as you play

  it gets to know who you really are then uses this information to change itself.
  it uses its knowledge against you, creating your own personal nightmare.

  this game plays you as much as you play it. "

  bak hele!

  psy profile olayi da oyunu derdimizi psikolga anlatirkan vs flashbacklarda hatiralarda oynadigimiz icin gayet guzel yapabiliyor uc bes soru sormalar ne bileyim resim ciziktirmeler filan ahah baya guzele benziyor atmosfer iyi.
 • oyundaki en guzel sey ise cizirtinin / statik sesinin wiimotedan gelmesi.
 • "bu oyun, sizin onu oynadığınız kadar sizinle oynar" şeklindeki savı doğru olan oyun. oyunu memory card'ında yeterli yer olmadan asla oynamama izin vermeyince her nedense auto save falan yaptığını düşündüm, card'ı boşalttım başladım oynamaya. oyun içinde belirli mekanlardan geçerken ekranın altında dönüp duran çemberi görünce de buna kesinlikle ikna oldum. gelgelelim saatlerce oynayıp, kapatıp, tekrar açıktan sonra şu an karakteri başladığım noktada bulmuş ve ekrana bakakalmış durumdayım. valla iyi oynadınız benimle.
 • zannediyorum ki psikolağa verdiğiniz cevaplara gore oyunun senaryosu az da olsa değişiyor. oyun çok sürükleyici ve sizi hikayenin içine çekiyor. yaratıkların hep aynı olması biraz tek düzelik getirmiş ama yine de sizi kovaladıkları zaman çaresizliği hissettiriyorlar. çoğu zaman bu anlarda kayboluyorsunuz . sanki bir labirentin içinde yaratiklar tarafindan kovalaniyorsunuz. defalarca ayni yerden geçtiğiniz oluyor. yaratiklar peşinizde iken firsat bulup da haritaya baktiğinizda nasil olup da ayni yerlerde daire çizmişsiniz görebiliyorsunuz. kaybolma hissini çok iyi veriyor oyun ve bu da geriyor sizi. daha bitirmedim ama şiddetle tavsiye ederim.
 • serinin en kısa oyunu. psikolojik bir background oluşturulmuş. combat'lar yerini creature chase'lere bırakmış. ama her zaman combatları cc'lere yeğlerim. tabi mesela aynı oyun içinde her 2'sinin olduğu bölümlerin olduğu bir sh de fena olmaz. oyun, hızlı ve akışkan bir tempoda ilerliyor. mapping'i gps'le de yaptığımız güzel olmuş. homecoming öncesi deneme amaçlı bir oyun denilebilir. hikaye yapısı itibariyle de bence serinin en zayıf halkası.

  özet olarak, kısalık ve hikaye altyapısı olarak kötü, yenilikçi silent hill oynayış fikirleri barındırması açısındansa iyi diyorum.

  upsskirt rating: 7 / 10
 • günde en az 3 saat süren yol maceramda bana eşlik eden oyundur.

  köprünün yıkıldığı ve arabayla denize düşülen sahneyi vapurda oynamış olduğum için, şimdiye kadar en çok etkilendiğim sahnelerden biri de budur demek mümkün. o soğuk atmosferi yaşamak kesinlikle çok farklı. hakikaten de insanı psikolojik olarak rahatsız hissettiriyor.

  zaman geçtikçe vapurdan indiğimde dahi bunu elimden düşüremez oldum, hep son ana kadar oynamaya devam ettim, hocanın kürsüye yerleşip mikrofonu açtığı dakikaya kadar oynadım.

  ancak oyunun en büyük eksilerinden biri puzzleların ziyadesiyle basit oluşu. oyunun sistematiğini kaptıktan sonra labirentler de çözülüveriyor. fakat yine de yazdıklarımdan da anlayacak olduğunuz üzere: sürükleyici.

  sen oyunu oynadıkça, oyun seni oynuyor diye boşuna demiyorlar.
 • bir kaç saat önce bitirdim. sonra bir daha başladım. farklı birşekilde ilerledi bu kez. öğrendiğim kadarı ile 5 farklı son var. oyun gercekten aliyor adami icine. pesinizdeki yaratiklardan kacarken labirentlerin icinde dolanip duruyorsunuz. yaratiklara karsi bi sey yapamamaniz da guzel olmus. oyunun icerisinde caresiz hissediyorsunuz cogu zaman.
 • bana gore serinin en az sıçırtıcı oyunu. özellikle sh(4) the room'da mezarlıkta, walter kovalerken elimdeki sigarayla kendimi yaktıgım düsünülürse, ilgiyle izlenen psikolojik gerilim filmi havasında saran, grafikleri tatmin edici, puzzle'ları ilgi çekici ps2 oyunu. wii icinde mevcut. oyundaki en sıçırtıcı etken sizi kovalayan yaratıkların oldugu ve kaçmaktan baska bisey yapamadıgınız nightmareler. bu nightmareler dışında hic bir tehdit unsuru yok ve kendinizi bu gorsel gizemin icine bırakıp alternatif hikayerler yaratıyor bir psikiyatrın testleri, soruları ve verdiginiz cevaplar ile alternatif sonlara kosuyorsunuz. ufo endingde mevcutmuş.

  edit: imla
hesabın var mı? giriş yap