• youtube'da bir süredir meydana gelen durumdur. milyonlarca izlenmiş cover videolarına bakıyorum kızın sesi abartıldığı kadar değil ve her yer bunlarla dolu, sesi daha güzel olan arkadaşlarım var.

bu durumun ortaya çıkmasının türk erkeklerinin abazalığından kaynaklanmakta olduğunu düşünmekteyim.

edit: verdiğim şarkı linki yanlış anlaşılabildiği için kaldırıldı.

edit2: fürya değil furya imiş doğrusu, özür dilerim.
  • akımın öncüsü, bu kızları cesaretlendiren kişi hepsi grubunun eski üyelerinden gülçin ergül'dür.

işin ilginç tarafı da, bu kızların seslerinin birbirlerine inanılmaz şekilde benzemesi. derinlik harici özel bir efekt falan uygulanıyor olmalı ya da şımarıklığın ortak sesi böyle bir şeydir belki, kim bilir...
  • sanki hep aynı şarkıları söylüyorlar yada bana öyle geliyor.
    örgüt gibiler belli kesimin devamlı ilgisini çekerek mantar gibi türüyorlar.
  • kim başlattı bilmiyorum ama (bkz: deniz tekin) ile uçuşa geçtiği kesin. o ne rahatsız edici sestir yalebbi
  • azalarak bitsin.
  • ahahahaha ne zamandır tanımlamak isteyip de bu denli güzel tanımlayamadığım furya. abazanlar yüzünden eli yüzü az düzgün kızlar milyon izleniyor gerçekten yazık. ayrıca özellikle açıp dinlemesem de gülçin ergül değildir neye bok atacağınızı şaşırdınız amk

https://www.youtube.com/watch?v=331ynakypcq
  • türkü barlar, nargile cafeler, kadıköy ve beşiktaş’ta ki bilumum sikimsonik publar vs bu tür kızları meydana çıkartan mekanlardır.

kendi odasında ya da duşunda başlar, sonra okulunda ya da arkadaş ortamında söyler. bir arkadaşı videoya alıp “ağbiii benim arkadaştaki sese bak ya” der ve video bir yerlere ulaşır. daha sonra random bir kanal ya da firma kızımıza ulaşır veya en kötü ihtimalle bir klüpte söyler ve yürür gider.

siyah kısa paçalı dar pantolon ve boyunu +30 cm uzun gösteren platform topuklu ayakkabı giyerler. bir kısmı da hangi pazardan olduğu sır gibi saklanan garip bez elbiseler giyer. her türlü şarkıyı kendi tarzlarına göre söylemeye çalışırlar.

bir de bu kızları youtube’da “inşallah kimse seni tanımaz da hep bize kalırsın” diye savunan bi kitle vardır muhakkak. peşinden de “allahım inşallah ünlü olup kendini bozmaz” derler.

ve artık o kızımız bir sanatçı olmuştur.

tanım: sanatçı olmanın artık eğitim gerektirmediği gerçeğini gösteren detaylar
  • gerçekten müthiş, nokta atışı tespit.

bu tipler, özellikle de amerikalı olanları, ortalama üzeri sesleriyle en olmadık şarkıyı bile hisli hisli okumaya çalışıyor, sesleriyle oyunlar yapıyor bir de. sanki söylediği şarkı birinin koca poposuna değil de sınır ötesi göreve gönderilmiş bir adama yazılmış gibi hüzünbazlar.
  • eski türküleri kendince yorumlayanları da var ama bazıları iyi iş çıkartmış hakkını yemeyelim.
    hatta dayanamayıp link ekleyeceğim.

edit* bu eski türkü değilmiymiş yahu o kadar çoklar ki ayırt edemiyor insan
hesabın var mı? giriş yap