• 1975 artvin doğumlu, 1997'de istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi tarih bölümünden mezun olmuş genç bir tarihçidir.atatürk ve yakın tarih üzerine çalışmış, "bir ömrün öteki hikayesi; atatürk, modernizm, din ve allah" ve "atatürk ve kayıp kıta mu" adlı kitapları vardır.*
  • ikini meşrutiyete kadarki mustafa kemal, ittihat terakki gençliği ve osmanlıdaki dönüşümün anlatıldığı sarı paşam kitabının yazarı
  • sky turk kanalında şu anda mu kıtası hakkında açıklamalarda bulunan zât.
  • an itibariyle sky turk'de enteresan şeyler anlatan tarihçi. ilk defa bu programda tanıdım kendisini, sağlam bir araştırmacıya benziyor.
  • odatv’de yazmaya başladığından beri belki de en iyi yazısını kaleme almış, her fırsatta cumhuriyet tarihiyle kavga eden başbakan’ın tarih hocalarını tek tek sıralamış yetmemiş bu kişilerin niteliklerini de ortaya sermiştir. tebrik ediyoruz kendisini. (bkz: http://www.telgrafhane.com/…hocalariniacikladi.html)
  • ilk kurşun gazetesinde tanıdığım ve yazılarını takip etmeye başladığım, doğru ve haklı tespitlerde bulunan genç gazeteci ve yazar.
  • fidel castro'nun "kendinize başka önder aramayın en büyük devrimci kemal atatürktür." sözünü aktaran araştırmacı yazar.

    http://www.odatv.com/…witterfeed&utm_medium=twitter
  • hepsi büyük harflerle "che guevera'nın çantasından nutuk çıkmıştı" başlığıyla yazı yazıp, yalana gelen tepkiler sebebiyle ertesi gün "ancak uzun sayılabilecek bu yazımda anlatılanları, yazının bütününü, yazıda kullanılan belgeleri, yazının mesajını hiçe sayan araştırmacılar, yazıdan cımbızla çektikleri bir bölümü, “che’nin çantasından nutuk çıktı” bölümünü önlerine koyarak “çalakalem”, “şehir efsanesi”, “çantadan nutuk çıkmadı”, “bunlar uydurma” diyerek bütün bir yazıdaki belge , bilgi ve mesajı çarpıttılar. ... che’nin çantasından çıkanlar arasında nutuk olmadığını iddia edenler de vardır. ama mesele che’nin çantasından nutuk’un çıkıp çıkmadığı değil, che’nin mustafa kemal atatürk ve türk kurtuluş savaşı’ndan esinlenip esinlenmediğidir." demiş odatv yazarıdır. yakışmamış demek ayıp olur açıkçası. alışkanlıklarıdır.
hesabın var mı? giriş yap