• türksam başkanı olan yakışıklı avrasya uzmanı. yanılmıyorsam ığdırlıdır ve mhp genel başkan yardımcılarından birinin kızıyla evlenmiştir.

http://www.sinanogan.com/
  • sinan oğan, (d. 1967, ığdır) stratejik araştırmacı.

marmara üniversitesi iibf mezunu olup, yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamlamıştır. moskova devlet uluslararası ilişkiler üniversitesi'nde (mgimo) doktora çalışmasını tamamlamıştır. ileri düzeyde rusça ve akademik düzeyde ingilizce bilmektedir.

iş yaşamı

* marmara üniversitesi türkiyat araştırmaları enstitüsü
    * azerbaycan'da üniversitelerde ekonomi konusunda öğretim görevlisi
    * tika azerbaycan temsilciliği
    * asam kafkasya ve rusya ukrayna araştırmaları masası başkanlığı
    * uluslararası ilişkiler ve stratejik analizler merkezi - türksam başkanı
    * kapadokya meslek yüksekokulu, dış ilişkilerden sorumlu müdür yardımcısı

basın ve yayın hayatı

* kitapları: turuncu devrimler(2006), rusya'da siyaset ve oligarşi
    * milliyet gazetesi'nden ödül almış bir araştırması bulunmaktadır.
    * 1992 yılında marmara üniversitesi üstün akademik başarı ödülü sahibi
    * rusya başta olmak üzere avrasya bölgesi, ortadoğu enerji ve dış politika alanında yayınlanmış yüzden fazla makalesi bulunmaktadır.
    * trt türkiye'nin sesi radyosu'nda avrasya'ya bakış isimli dış politika ağırlıklı haftalık bir programın yapımcılığını ve sunuculuğunu
    * yurtiçi ve yurtdışında uzmanlık alanı ile ilgili konferanslar vermekte ve bilimsel toplantılara katılmaktadır.

ayrıca, metzamor nükleer santrali'nin kapatılmasına yönelik faaliyetleri koordine eden bir “sivil girişim” kurmuş ve koordinatörlüğünü yapmaktadır.

kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/sinan_oğan
  • hayatımda bundan daha sığ analiz yapan bir insan görmedim. türksam denen profaşist sözde 'think tank'i ve bu adamı ciddiye alıp televizyonda analiz yaptıran editörler, gyy'ler... aklınız başınızda mı sizin?
  • belli bir etnik grubun kıçını yalamanın ve iktidar yalakası olmanın moda olduğu bu günlerde bunu yapmadığı için neredeyse faşistlikle suçlanan türksam başkanı. belli bir etnik gruba ait olduğunu bağırmak demokratlık olduğu, türk'üm diyenin pis faşist, ulusalcı, ırkçı olmakla nitelendiği ülkede bazı çanak tutucuların hoşuna gitmeyen adamdır.
  • televizyonlarda görüp, ettiği lafları duydukça hanidir 'askeri lise veya harp okulundan mı atılma?' diye düşündüğüm şahıs. öyle bir çözümsüzlük önerileri getiriyor, öyle bir -örtülü ya da örtüsüz- çatışma ve savaş çığırtkanlığı yapıyor ki, sanki içinde kalmış bir asker/askerlik var...
  • ümit özdağ'dan sonra konuşurken mute tuşuna bastığım ikinci kişi oldu, tebrik ediyorum, bu mertebeye az insan koyarım (bi nevi tv donuz'u gibi benim mute tuşum da)..
  • ntv bu adamı neden dönüp dönüp kürt konusunda çıkartıp konuşturuyor? yok yani, adamın beynine reset atmak gerek. çok fenalarda. bayıldım artık ben bu adamın miğdemi ağrıtan söylemlerinden. ama bu pseudo-entel, pseudo-aydın tavırlarla, kürt siyasi mücadelesinin tam tasfiyesi için bir sürü lakırdı atıyor ortaya. en kötüsü de bu adam konuşuyor diye, kıymete binen laflar ettiğinin sanılması olacaktır bazı insanlara.

yahu sen kim oluyorsun da samimiyet testine tabi tutuyorsun kürtleri? o senin tebaan değil!
  • resmi tezleri olabilecek en sığ halleriyle savunanlardan. ümit özdağ ile birlikte değişilmezlerden. strateji uzmanı, stratejik analiz uzmanı vs. gibi akademik tirtler ile süslenerek piyasaya dur durak bilmeden sürülen söylemler en çok bu kiliye yakışmaktadır.
  • (bkz: gene mi sen)
  • evet böyle korkunç bir adam türemiş. geçen akşam tv'de gördüm. programın konuğu bir emekli asker vardı, o bile pkk'nin eylemsizlik kararını olumlu bulduğunu falan anlatıyordu. sinan oğan ona bile "kavramları karıştırıyorsun, ben doktora yaptım, her şeyi bilen adamım" gibi bir şeyler zırvalayarak çattı. umarım bu adamları dinleyip, kanan yoktur.
hesabın var mı? giriş yap