419 entry daha
  • silah yasaklayarak suçları önleyebileceğini, hem de bunu ruhsatlı silahları yasaklayarak suç oranının azalacağını düşünenlerin cehaletiyle yarışacak bir cehalet türü daha var mı bilmiyorum. milyon kere söyledik ama yine söyleyelim. sıradan vatandaşların elinden kayıtlı-kayıtsız silahlarını alırsanız onları suçluların önüne kurbanlık koyun gibi atmış olursunuz. şu silahsızlanmayı mmatah birşey sanan solcu güruh için çok sevdikleri gandi'den bir söz bırakalım belki nasıl bir şeytanı davet ettikleri hakkında bir fikirleri olur.

--- spoiler ---

"hindistan’daki ingiliz hükümranlığı döneminde işlenen pek çok günahların arasında tarih bütün bir ülkenin silahlardan mahrum edilmesini en karanlık günah olarak anacaktır." – mahatma gandhi,
    --- spoiler ---

pasifistliğiyle övdüğünüz adam bile bunun aslanın pençelerini sökmekten farksız olduğu sonucuna varmış olsa gerek ki bunu adeta bir trajedi olarak görmüş. "yüksek vergiler koyacağız" - meali zengin nasıl olsa alır, fakir geberse de olur. e suçluların belindekiler zaten kayıt dışı. hükümet sırbistan'da bu işleri zorlaştırdı diye özellikle suçlular silah edinmekten vazgeçmeyecek, olan sıradan vatandaşa olacak.

gelelim ülke olarak sırbistan'a. ben niyeyse bu ülkeyi seviyorum. bunda slav ve balkan kültürlerini kendime yakın hissetmemin de payı olabilir. incelediğim kadarıyla türklerle olan etkileşimin ve osmanlı hakimiyetinin izlerini görmek mümkün. bunun dışında rus etkisi bence bariz. hoş diğer tüm slavlar gibi aynı kandan insanlar sayılırlar zaten. ziyaret etmek istediğim ülkeler listesinde ilk sıralarda. ingilizce konuşma oranının düşük olması biraz handikap. belki araya başka ülkeler alıp, o arada da planladığım rusça öğrenme işini geliştirebilirim ve temel sözcüklerde en azından anlaşmaya faydası olabilir. rusça ve sırpça arasında biraz karşılaştırma yaptım benzeyen sözcükler olduğu gibi anlaşmayı zorlaştıracağını düşündüğüm sözcükler de var. farklı slav dil gruplarına dahiller zaten. neyse en kısa zamanda bu niyetimi gerçekleştirmek istiyorum. sırbistan'da yaşayan yazarlar bir yeşilinizi alırım. ilgili entry'lrinizin bana fazlasıyla fikir vereceğini düşünüyorum.
113 entry daha
hesabın var mı? giriş yap