• ambient çalan isveçli bir müzik grubu. solar fields, 2001 yılından günümüze kadar; reflective frequencies (2001), blue moon station (2003), distances (2004), extended (2005), leaving home (2005) olmak üzere 5 adet albüm çıkamı$tır.

  http://www.solarfields.com/

  ukteyi veren: vitriolic (07.12.2006 13:58)
  notu: "bir ambient muzik grubu"
 • asıl ismi magnus birgersson'dır..son albümü earthshine ile yarmış geçirmiştir. ambient unsurları alıp progressive ve psy trance'le birleştirmiştir, çok iyi yapmıştır.
 • altıncı stüdyo albümü movements'i bu senenin başında çıkarmıştı markus birgersson.

  bir fikir vermesi açısından, zaman zaman infected mushroom'u, zaman zaman aes dana'yı, zaman zaman da feci halde carbon based lifeforms'u hatırlatıyor yaptığı müzik.

  daha oynamadım ve dinlemedim ama mirror's edge oyununun müziklerini de kendisi yapmış.
 • solar fields, isvec kokenli magnus birgersson'un sahne ismi. muzigin yani sira grafik tasarim sanatiyla da ha$ir ne$ir olan magnus, 2001 senesinden bu yana, neredeyse her sene bir uzuncalar ureterek psychedelic ambient sahnesini $enlendirmeyi kendine gorev bilmi$ gorunuyor. elektronik muzige el atmadan once davul, perkusyon, gitar, piyano ve keyboard gibi enstrumanlarla $ansini grup muziginde deniyor ancak nihai karari kendi tabiriyle "ambient tarzinin tum olasiliklarinin pe$inde ko$an, atmosfer sahibi, derin, ekstatik, endustriyel oldugu denli organik, naiflik ve co$kuyu ayni potada eriten" bir muzigi hayata gecirmek oluyor... sanirim, daha iyi tarif edilemezdi. yaptigi $eyin farkinda birisi olmak ekstra bir puan demek gerek. ek olarak, solar fields muziginin sahip oldugu stilin hatlarini psy-chill tabanli, yer yer oldukca progressive ogelere yer veren ambient/psytrance olarak tanimlamak mumkun. gene de klasmanlar di$inda, muzikaliteyi maksimumda sunan ve gercekten de $u anda elektronik muzik scene'inde bulunan cogu sanatcinin citasini yerle bir eden, oldukca siradi$i cali$malar bunlar... 2005 tarihli "leaving home" ve ozellikle gectigimiz senenin son ceyreginde cikan "movements" genelin otesindeki sifatlari hakeden, mukemmel yapitlar. az zamanda cok ve "iyi" i$ler yapan bu sofistike muzisyenin diger cali$malarina kulak atmak icin sabirsizlaniyorum.
 • movements albumu uzerinden gecen bir bucuk yildan sonra piyasaya [altered] second movements adli bir album cikarmis solar fields. isminden de anlasilacagi uzerine yeni bir album degil. movements albumunun farkli bir yorumu. temposu daha yavas . remix bir album ve ilk albumdeki sarkilarin melodilerini rahatlikla secebilmenize ragmen cok farkli sekilde ilerliyor album.
 • solar fields'in müziği için kimseye ''gel bak şunu dinlemelisin'' denmez.. yıldızlara bakarken dinlenir bu.
 • until we meet the sky isimli son albumu ile birkez daha mest etmistir. albumun acilis parcasi gercekten inanilmaz.
 • (bkz: random friday) adlı albümü ile yine insanı bambaşka diyarlara götüren her yeni albümü ile dahada kaliteli bulduğum süper adam.

  (bkz: leaving home) ayrıca bu albümde efsanedir. uçurur götürür.
 • aşırı şekilde raul meireles'i andırmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap