• sözlük'ün mesaj atarak duyurduğu geliştirme.
    çok şükür diyebilir miyiz....
  • giderek anonimliği elimizden alan sözlük yönetiminin yeni icadı… ne gerek vardı? diğer sosyal medya sitelerinden ayıran özellikler bir bir gidiyor elimizden…
  • şu güne kadar takipçi kasmamış ben gibi garibanları biraz endişeye sürüklemiştir.
  • takipçi sayısının her şey olduğu çağımızda geç kalmış bir hamle.
  • senelerdir beklediğimiz özelliğe kavuştuk. zafer inananlarındır dostlarım bu zafer bizim.
  • olması gereken özellik sonunda geldi, beni takip edenleri göremiyordum kim bu 37 kişi görelim bakalım

edit: 38 oldu. çok az kaldı olm hepinizi görcem

edit2: 39 oldu yok mu arttıran?

edit3: oooooo 65 olmuşuz.
  • şahane haberdir. bir de engellediğimiz kişiler bizi göremese harikulade olacaktır.

edit: arkadaşlar hemen sevgili bulmaya yormuş ve kızmışsınız ama it still does nothing'in dediği gibi herkes takip ettiklerini sevdiğinden takip etmiyor. sizi sevmeyen birinin sizi takip ettiğini görürseniz onu engelleyebilirsiniz. tabii bunun işe yarayabilmesi için engellediğinizde sizin onu göremediğiniz gibi onun da sizi görememesi gerekir.

edit2: bunu yazdıktan sonra takipçilerim arttı. millet korkuyor takipçileri ifşa olmamak için eksilecek diye benimkiler neden artıyor? herşeyim bi garip
  • takip edenlerin hepsi sevdiğinden takip etmiyor. mobbing timleri de bunun içinde. bunların tespit edilip engellenmesi için iyi bir özelliktir.

bununla birlikte takip edenlerin diğer kişiler tarafından görünmesi var ise bu da kötü bir durumdur, çünkü bu sefer de "benim bu kişiyi takip ettiğim görülürse" korkusu baş gösterecektir.

edit: benim zeka seviyem bu açıklamayı anlamaya yetmedi.

1. onay veriyorum düğmesine basarsan profilin kasım ayı itibariyle takip ettiklerin herkese açık (bu tamam)
    2. hiçbir şey yapmazsan kasım ayında takip ettiğin herkes silinecek ve profilinde takip ettiklerin yine herkese açılacak (bu saçma madde de anlaşıldı, tamam)
    3. ret düğmesine basınca ne olacak? yine 2'inci madde mi dayatılıp devreye girecek yoksa profilinde takip ettiklerin kimseye açılıp gösterilmeyecek mi?

--- spoiler ---
    aşağıda yer alan, “onay veriyorum” yazılı bağlantıya tıklayarak, takip ettiğiniz kişilerin özelliğin yayına alınacağı kasım ayı itibariyle profilinizde herkes tarafından görüntülenebilir olmasına izin verebilirsiniz. kararsız kaldıysanız "ret" butonuna basabilir ve dilerseniz daha sonra gelip onay verebilirsiniz.

dilerseniz takip ettiğinizin bilinmesini istemediğiniz kullanıcıları özellik yayına alınana kadar takipten çıkabilirsiniz. eğer “şimdiye kadar” takip ettiğiniz kişilerin hiç birinin profilinizde görüntülenebilir olmasını istemiyorsanız bir şey yapmanıza gerek yok.

özelliğin yayına alınacağı kasım ayına kadar onay vermeyen kullanıcıların “takip ettikleri listesi” özellik yayına alınmadan hemen önce sıfırlanacak ve hiç kimseyi takip etmiyor olacaklardır. özellik yayına alındıktan sonra takip ettiğiniz kişiler profilinizde herkes tarafından görüntülenebilir olacak ve tekrar bir onay istenmeyecektir.
    --- spoiler ---
  • kasım ayından itibaren sözlüğün başlatacağı yeni uygulama. artık kim kimi takip ediyor, kimin eli kimin cebinde, her şey bütün açıklığıyla ortaya dökülecekmiş.
  • twitter ve instagram'a çevirdiniz burayı...
hesabın var mı? giriş yap