• işiniz genelde arazide geçiyorsa ve vaktinizi sahada zor şartlar altında harcıyorsanız stanley termos alın. ama bütün gün bilgisayar başındaysanız gerek yok. 50-60 tl'ye içeceğinizi sıcak tutan kupalar var, gidin onlardan alın.

bu arada stanley eski stanley değil, son zamanlarda bir çok iyi markanın ürünlerinde kalite düşüklüğü var. zojirushi termos alın kafanız rahat etsin.
  • ya arkadaşlar hala olayı anlamadınız siz galiba. bakın termoslara 100 derece sıcaklıkta su koyulur ve bu sıcaklıkta plastik kısma dokunan yer plastikteki kanser eden maddeyi açığa çıkarır olay burda kopuyor. thermos ve stanley markalarının haricinde hemen hepsi kanserojen açığa çıkarıyor.
  • contigo da stanley'i aratmaz kalite konusunda.
  • tüketim alışkanlıklarında mantıklı açıklama aranmaz, 3 liralık bir ürün 5 liralık üründen daha kaliteli bile olsa marka değeri daha yüksekse 5 liralık ürün daha fazla talep edilebilir, satılabilir vs.
  • bu hafta aldım diğer tenekeler gibi değil 15 saat sıcak tutuyor
  • 1 sene önce ki kasım amazon indirimlerinden kelepire aldığım termostur. şu an ki fiyatı cidden cep yakmaktadır.
  • fiyatı çok pahalı, bazı insanlar sırf bu yüzden bile alabilir
  • evden işe kahve götürmek isteyenin stanley marka termos almasının hiç gereği yok. kat edilecek 1-1,5 saat içerisinde en tırt termos bile işinizi görür.

ama kamp, çadırcılık, trekking vs. gibi aktiviteler ile uğraşıyorsanız stanley'nin üzerine yok. kaç para olursa olsun ihtiyaç halinde alınır. peki deli miyiz niye termosa para gömüyoruz? sebepleri şöyle:

1) bu termoslar çift çelik katman arası vakumludur. bu yüzden çok dayanıklıdır. kayalık zemine fırlatıp atsanız bile çok yüksek ihtimalle hiçbir şey olmaz (kapağı plastik bir modelse kapağına olabilir). dolayısıyla hor kullanıma, doğa şartlarına, bin bir türlü zorlamaya karşı bana mısın demez.

2) ömür boyu garantililerdir. yani o astronomik sayılacak parayı hayatınızda 1 kere verirsiniz. termos sızdırırsa, çatlarsa, vakumu bozulursa, iddia ettiği kadar sıcak / soğuk tutamazsa değişimini talep edebilirsiniz (kullanıcı hatası değilse tabii).

3) bu termoslar doğru düzgün kapatılırsa asla sızdırmaz. asla. içinde kaynar su olan bir termos iki gün boyunca çantanın içinde baş aşağı kalmıştı. bir tek damla nem bile yoktu ki, kaynar su contaları yumuşattığı ve termos içinde buhar basıncı oluşturduğu için sızdırmaların baş sorumlusudur.

4) bu termoslar içindeki sıvının sıcaklığını çok uzun süreler koruyabilir. içine kaynar su konulan bir termostaki su, 7-8 saat sonra hala içilemeyecek kadar sıcak olabilir. içine buz konulan bir termosun temmuz ayı datça sıcağında 3 gün boyunca buzları eritmediğini gözümle gördüm.

not: stanley termosların modelleri arasında da çok kalite farkı olabiliyor. alacaksanız iyice araştırıp alın. gerçekten çok uzun süre boyunca sıvı ısısını korumanız gerekiyorsa veya hor kullanılacaksa fiyat araştırması yapın. yok, toplu taşımada kahve içecekseniz stanley'e ihtiyacınız zaten yok.
  • a101 e geldiğinde 400 küsüre almıştım 1.9 lt olanını.çok olmadı en fazla 2 ay oldu.800-900 e çıkmış fiyatı.termosa gelince işim gereği aracımla uzun yolculuk çok yapıyorum.sıcak demiyorum 2 gün kaynak tuttuğunu bizzat gördüm.yani stanley iyidir hoşdur ama pahalıdır.
  • çift cidarlı ve mutlaka vakumlanmış termoslardan herhangi bir çin işi olanlar da yakın performans gösteriyor. denenmiştir.

mesela bu
hesabın var mı? giriş yap