• lüzumsuz insanları bünyesine çekerek bizlere daha ferah alanlar sağlayacak, kokoş turnusolu kahve içme mekanı.
  • (bkz: #21998349)

şimdi böyle bir entry yazmıştım zamanında. hala da öyle düşünüyorum. ama kaçışı yoktu galiba bunun. aslında espark gelmiş, starbucks da gelse ne farkeder değil mi?

bugün gördüm ilk defa o devasa tabelayı. "piiiiii." dedim içimden. bugünleri de görecekmişiz. neyse. keşke benim güzel memleketimin güzel insanları buraya gitmese de gloria jeans gibi gitseler bunlar da. ama starbucks bardaklarıyla sokakta insanlar dolaşmaya başlamış bile. bana da kendi kendime söylenmek düşer bu saatten sonra.

iyi içişler size.
  • bilumum sonradan görmeyi bünyesinde barındıracak olan kahveci...

şurası kesin, eskişehir starbucks türkiye'deki en iyi ciro yapan tükanlarından biri olacaktır...

starbucks'ta nihayetinde bir kahvecidir canımın içi, saçma salak anlamlar yüklemeyin amına koyim... tek artısı bardağa isim yazıyolar işte, başka bi haltı yok...
  • türkiye'deki en tutmayan starbucks şubesi...

edit: yahu geçen sene tutmayan falan yazmışım ama artık öyle değil...gittim, gördüm, onayladım...gayet kalabalık, ortam hoş...

tutmuş yani...
  • içerisi küçük ancak oturmaya yer bulunabiliyor. kahve dünyası'ndan sıkılanlar için ideal.

şunu da eklemeliyim ki, caddeler henüz ellerinde starbucks bardağıyla gezen gençler ile tanışmadı. sevindirici. okullar açılınca ne olacak bilemiyoruz ama.
  • birincisi çok sevilmiş olacak ki, ikincisi açılıyor.
    eskişehir adalar'da çok yakında hizmetteymiş. burger kingle hemen hemen yan yana. iyi bir ikili olacaklar.

hayırlı uğurlu olsun.
  • kahve dünyasını oldukça zorlayacak ve tırstıracaktır şubedir. lakin eskişehir gibi bir şehrin merkezinde kahve tekelinin kahve dünyasının elinde olması oldukça saçmaydı.
  • ikinci subesini de acmis canim kahveci, canim cheesecakeci.
    lakin yillar var adalara gitmemisim bu sebeple hala daha gormedim kendisini.

sabah sabah bu bilgiyi veriyorsam da ya uykum var, ya da artik her acilan yeni mekanda kurabiyeci olmak isteyen bilincaltim beni zorluyor.
  • bugün itibariyle ışıklı tabelasını da koymuşlar, bayrama kadar yetiştirecekler gibi bir izlenim veriyor. artık eskişehir'de de mocha frappuccino içebilecek olmanın düşüncesi bile güzel.

zöge: afedersiniz de, kahve dünyası'nda masaya soğuk gelen sıcak çikolataya o aptal paraları vermeyip gerçek anlamda kahve yapan bir firmaya vermeyi tercih ediyoruz diye ne kokoşluğumuz kaldı, ne lüzumsuzluğumuz, ne de sonradan görmeliğimiz. bu mekanın yanı sıra sünger'e de gidiyorum, hangover'a da, glow'a da, yeri geliyor tango'ya da, harabe'ye de, viva'ya da.

starbucks müşteri profilinden rahatsız olanlar bu mekanlara da gelmesin, hepsi turnusol mekanı. ulan bu turnusolu sözlüğe kazandıranın da allah belasını.

starbucks da kahvecidir nihayetinde canlarımın içleri. tek artısı, kahveyi güzel yapıyor olmaları. he bir de starbucks'ı sevmek sonradan görmek evet, zaten hepimizin anasının karnında kahve dünyası vardı.

en çözemediğim olay da, starbucks'a gitmeyenlere neyin girip çıktığı. adam kahveyi güzel yaptığına inanıyordur, ortamını seviyordur, satılan fincanını seviyordur, tatlılarını seviyordur, herşeyi geç manyaktır bardağına isminin yazılmasını seviyordur. işletmenin de amacı o değil mi zaten? fark yaratmak? biri kahvenin yanında lokum verir, biri tantuni yiyene ayran bedava der, biri kiremitte kaşarlı mantarlı yapar*, biri küçükken her gittiğinde sana çıkışta şeker vermiştir, biri de bardağına ismini yazar. ama yok, yazmamalı çünkü beyefendiler rahatsız oluyor. adı da starbucks değil, ahmetin kahve diyarı olması lazım ki göklere çıkartılsın, bir nutella olsun.

he nutella demişken, o mükemmel lezzetin karşısında dikilen daha az lezzetli ama türk markası bir fındık kreması yok mu hiç kuzum?

lüzumsuz insanları markette bir köşeye toplayarak bizlere daha ferah alanlar sağlayacak, zevksiz insan turnusolu* fındık kremasıdır nutella.
    bilimum çakma almanı peşinden sürükleyen bir ürün,
    bir fındık kremasıdır nihayetinde, saçma salak anlamlar yüklemeyin lütfen.. tek artısı beyaz kapağı, başka bir haltı yok..
  • acaba 10'da espark kapanirken orası da kapanıyor mu diye dusundurtmustur.
hesabın var mı? giriş yap