• abd'deki bir üniversiteye master başvurusu yaptığınızda sizden istenen bir çeşit niyet mektubu.
  • yazması korkunç zor ve sıkıcı olan illet bir yazıdır. başvurulan üniversiteye göre istenilen uzunluk 300 kelimeden 3000 kelimeye kadar çıkabilmektedir. üniversitelere kabul olabilmek, burs filan alabilmek için kendini güzelce pazarlama çabası yansıtılabilecek bir üründür aynı zamanda.
  • şu günlerde lacrima hanımın üzerinde pek uğraştığı ve biz aciz kulların acı çekmesine sebebiyet verdiği eserin adı.
    lia- sizi şişmanlamış görüyorum hayatım, neden acaba?
    lacrima- sanmam şeri kilom aynı
    lia- garip tabi, şuanda ne ile uğraşmaktasınız?
    lacrima- "statement of purpose" yazıyorum da
    lia- hmm anladım ben (şiş şiş de nereye kadar)*
    (fonda "gencim zekiyim daha ne isterim.. ")*
  • (bkz: letter of intent)
    para karsiliginda bu tur mektuplari yazan yerler de bulunuyormus duyduguma gore...
  • yazarken el altinda sigara ve asidopan bulunmasi zaruri olan sikintili bir kompozisyon cesidi.
  • exchange basvurusu sirasinda ben dahil bir cok gencin basina bela olan bolum gerkesiz birsuru yalan yaziyorsun tabi ben amerikaya guzel ayni zamanda salak sarisin hatunlarla tanismak nba maclarini canli izlemek gibi gercekci nedenlerini yazmak istemiyorsan
  • gunlerce "ya nasil yetisicek.." diye dusunup, bi kelime bile yazmadiginiz halde, basvurunun son gununde 7-8 saatte de yazilabilen kisisel reklam cesidi; can sikmaya, strese gerek yok *..
  • copy paste olayi yapildiginda iyi sonuclar verebildigi gorulmustur.*
  • kesinlikle hiç kasmadan sabah saat 7de kalkıp doğaçlama bir şekilde o anda içinden ne geçiyorsa yazılması ve bu şekilde hazırlanması gereken niyet mektubu. kesinlikle kalıp halindeki soplardan ya da daha önce yazılmış ve kabul almış soplardan etkilenilmemesi, insanın kendi içinden geçenleri, içinden geldiği gibi yazması tavsiye edilir.
hesabın var mı? giriş yap