21802 entry daha
  • yorgunluktan ölürken uyumaya niyeti olmayan kız.
  • çok değil 2020 yılından beri mutsuzum. belki de sadece mutlu değilim o da olabilir bak. bir yazar bir duygu bu kadar uzun süremez demişti. selamlar ona da
  • "beklentim yokmuş gibi davranıp içime dünyalar kadar umudu sığdırmaktan yoruldum."
  • çok mutluyum be sözlük dünden beri uzun zamandan sonra mutlu hissediyorum kendimi yaz geliyor havalar ısınıyor çok pozitif oluyor insan umarım böyle sürer gider…
  • karides ağına takılan deniz hıyarı gibi, öyle garip.
  • ne kadar yazarsam yazayım içimdekileri tam anlamıyla anlatamayacağımı biliyorum. hayat hep bir zorluklar silsilesi çıkarıyor insanın karşısına. tek benim başıma geliyor diye de düşünmemeli.

ama nedense bir süre sonra katlanılmaz oluyor sırtındaki yükler insanın. anlık zevkler, küçük mutlulukları saymazsak hayatım berbat geçmeye başladı. kimseyle konuşmalarımdan zevk almıyorum artık. anlık çıkarlarıma göre hareket ediyorum.

belli ki insanlar da böyle. kendimi suçlu hissetmemeliyim.

pişmanlık duyacağım şeyler var diye düşünüyorum, bu da beni günden güne yıpratıyor.

hayatın her yeni safhasına geçişte yaşadığım sancılar beni bu kadar yormak zorunda mı?
  • hayatımda mükemmel bir adam. şanslıyım ve minnettarım.
  • sadık dostum maalesef aramızdan ayrıldı.

şu an tek düşündüğüm şey budur

en güzel günlerinle, en tatlı hallerinle bizimlesin.

hep öyle kalacaksın.
  • içimde yorgun bir dev, parmakları arasındaki ucu körelmiş küçük kalemi tıraş ediyor. ruhumda acemi bir avcı, özgür atın peşinde dört nala koşarken, aklım kavuşmadığım yârin hayaliyle raksediyor. karmaşığım sözlük, kırk tane hayalin ağırlığı ve sevgilinin tatlı gülüşü aklımı bulandırıyor.
  • (bkz: hiçlik)
    "şu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken sen hiç ol...menzilin daima yokluk olsun. insanın bir çömlekten farkı olmamalı. çömleği sağlam tutan dışındaki şekil değil, içindeki boşluktur. işte tıpkı bunun gibi insanı da insan yapan şey, benlik zannı değil, hiçlik bilincidir."*
7283 entry daha
hesabın var mı? giriş yap