• kendi ellerimle gelistirdigim ios/android uygulamada oynayabileceginiz oyunlardan sadece biri.

puzzletime websitesi

ios

android

ben bu oyunu cok oynuyordum fakat farkli varyasyonlari tek bir uygulamada bir arada bulamiyordum.

mobil uygulama gelistirme konusunda bilgim oldugu icin bos zamanlarimda mobil platformlarda calisacak bir puzzle uygulamasi gelistirdim.

bu uygulama icerisinde farkli zorluk seviyelerinde binlerce bulmaca bulunmakta, ayrica sudokunun farkli versiyonlari olan killer sudoku, frame sudoku, jigsaw sudoku gibi puzzlelar da bulunmakta.

indirip deneyen arkadaslar yorum veya elestirilerini bana bildirirse cok sevinirim.

tanim: cok sevdigim icin android ve ios icin ucretsiz uygulamasini gelistirdigim bulmaca.
  • bir bulmaca türü olan sudoku(bir diğer ismi: suji wa dokushin ni kagiru), emekli bir mimar ve serbest bulmaca yapımcısı olan amerikalı howard garns tarafından tasarlandı ve ilk olarak 1979'da 'number place' adı altında yayınlandı. bulmaca, 1984 yılında nikoli şirketinden maki kaji tarafından japonya'ya tanıtıldı ve burada sudoku olarak adlandırıldı. 1986'dan itibaren sudoku japonya'da popülerlik kazandı. 1997'de yeni zelandalı bir emekli olan wayne gould, bir sudoku gördü ve ardından 6 yıl boyunca sudoku hazırlamak için bir bilgisayar programı üzerinde çalıştı. tüm işi, 12 kasım 2004'te yeni bir hevesin doğduğu bulmacaları yayınlamaya başlayan the times'a sattı.

geçenlerde bir sudoku kitabı aldım. sürekli onu çözüyorum. film/dizi bile izlemek istemiyorum. hem uygulamada çözmekten bin kat daha zevkli böylesi. sevenlere tavsiyemdir.
  • kolay seviyesi çok zevkli olan bulmaca.. zor seviyesi de bir o kadar sıkıcı olan bulmaca.. neden bu kadar zor yaparlar ki, insanın sinirlerini bozuyor çözesi gelmiyor.
  • bir süredir bende bağımlılık yapan bulmaca türü. zor olanları çözdüğüm için bazen çıldırıyorum ama yine de güzel.
  • müptelası olduğum için sevdiğim bey bana özel bir sudoku yazdı. sabah akşam oynuyorum. hayatımdaki en iyi bağımlılık desem yalan olmaz.
  • zihnimin tembelleşmesini engellemek için her gece yatmadan önce üç el oynadığım oyun. bu alışkanlığı kazandığımdan beri kolay seviyede 2,5 dakika orta derecede 7 dakika yaptım en iyi. bakalım birkaç aya kaç olacak.
  • "mobil uygulama uzerinden de oynarim, dergi, kitap olmasi sart degil" diyenlerin, ellerimle gelistirdigim uygulama uzerinden keyifle oynayabilecegi zeka oyunu.

ios download

android download

**uygulamadaki diger oyunlar**

* sudoku
    * futoshiki
    * adjacent
    * undead monsters
    * calcudoku
    * killer sudoku
    * jigsaw sudoku
    * fillomino
    * dominosa
    * tents
    * light up
    * hitori
    * magnets
    * skyscrapers
    * palisade
    * slitherlink
    * slant
    * kakuro
  • bol bol çözün,
    alzheimer olmazsınız,
    garanti vermese de faydası oluyomuş,
    umarım doğrudur
    çünkü çok severim,yaşlı aktivitesi diye de değil
    gençken de severdim
  • hastasi oldugum dunyanin en iyi bulmacasi.
  • hiçbir şeye odaklanamadığınız zaman başucunuzda bulundurun. benim olmazsa olmazım. ne müzik dinleyebildiğim, dizi izleyebildiğim ne de kitap okuyabildiğim zamanların kurtarıcısı. diğer yararlarını saymıyorum bile.
hesabın var mı? giriş yap