• ajda pekkan'a verilen bir lakap.
 • bir rivayete gore de sn pekkan'in bu lakabi erol simavi'den mirasdir.. kendisinin "ajda pekkan'a star demek yetmez, ancak superstar dersek yerini bulur" beyani uzerine olaylar gelismistir..
 • ajda hanim'in 1977'deki baksana talihe, kim ne derse desin, gozunaydin vb hitlerinin oldugu albumun adidir ayni zamanda.. hatta o donem icin gayet havali, artistik bir kapak tasarimi vardir..
 • ajda pekkan'nın ünvanlarından biri olup (diğeri için (bkz: diva))artık onunla özdeşleşip isminin basına herzaman iliştirilir...
 • ajda pekkan'ın "seçimi" olan takma adı.

  şimdiki ussu olsa daha güzelini seçerdi. o aralar daha gençti.
 • 2012 yapımı fransız filmidir.
  filmin konusu ise;bir geri dönüşüm merkezinde çalışan ve sıradan bir adam olan martin, bir sabah uyandığındığında hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını fark eder. işe gitmek için yola koyulan adam, metroda kendisiyle tanışmak, fotoğraf çektirmek ya da imza almak isteyen insanlarla karşılaşır. karşılaştığı durumu şaka ya da komik bir tesadüf olarak nitelendiren martin, kısa bir süre sonra televizyonlarda ve internette kendi fotoğraflarıyla karşılaşmaya ve hakkında yazılar okumaya başlar. martin ülke çapında ünlü biri olmuştur ve bunun farkında olmayan tek kişi odur! işin garip yanı ünlü olabilecek ufacık bir yeteneğinin olmadığını ispatlamaya çalışır fakat itiraz ettikçe daha da ünlü biri haline gelir. martin başına gelen bu tuhaf olayın altında yatan gizemi çözmeye çalışacaktır.
  xavier giannoli’nin son işi olan yapım, toplumun şöhret algısına dem vurarak bunda payı olan sosyal medyaya selam göndermeyi de ihmal etmiyor. başrol süperstar'ı ise kad merad canlandırıyor.*
 • 1977 tarihli süperli bir ajda pekkan long play'idir. odeon müzik youtube'a tertemiz kaydını koymuştur, dinlenilesidir.
hesabın var mı? giriş yap