• türkiye'nin en sert kahvesi olduğunu iddia eden kahveci.

kilogram başına 21.2 gr kafein varmış. anlamadığım bu oranla dünyanın en sert kahvesi olmalısın çünkü bunu iddia eden (bkz: black insomnia) 'da 17.5 gr var.

kendilerine sordum aaa evet demek ki dünyanın en serti bizmişiz cevabını aldım. e ben şimdi sana nasıl güveneyim?

edigo: güvenimi kazanan kahve üreticisi. attıkları mail ile kendilerini ifade ettiler ve haklılık payları var :), paylaşmada bir sakınca görmüyorum. siparişe devam...

not: bu entry hiç bir şekilde ticari amaç gütmemektedir. tamamen kahve tutkusu...

ömür bey merhabalar,

ekşi sözlükte güvensizliğinizi paylaşmışsınız o sebepten ötürü kendimi açıklamak istedim. black ınsomnia'nın her yerde gördüğüm açıklamalarında şu kadar ml kahve içinde şu kadar kafein var şeklindeydi, kaç gram kahve koyulduğu baristaya yönelik bir şey olduğundan çok sağlam bir matematiğe sahip değil atıyorum ben kahvesini çok koyarım 350 ml de 1000 gr kafein var da diyebilirim. benim bildiğim yüksek kafeinli kahve üreten black ınsomnia ve death wish coffee var ancak bunların haricinde uzak doğuda bilmediğim bir marka olma olasılığı da var. dünya'ya değil de sadece türkiye içinde satışlarımı gerçekleştirdiğimden dünyanın en güçlü kahvesi olarak bir nitelendirmeye girmedim ki bunda asıl amacım yanlış bir bilgi verip de güvensizlik sağlamamaktı.

ekte kafein testimin kağıdını görebilirsiniz kafein oranımız %2.12.

eğer sizde bir güvensizlik yarattıysak bu bizim ayıbımızdır, özür dileriz.

iyi günler
  • keşke kargo olarak ptt ile çalışmasalar dediğim şirket.

tek başımayım ve taze kahve içmek istediğim için 250 gr lık söyledim ama kargoya 9 lira verdim.
    ee ne anladım ben bu işten? neden (bkz: kahhve.com) dan vermedim siparişi?
    neyse sağlık ve ders olsun.

büdüt: kargoya sabit ücret geldi, kahve severler; 5 tl.
    https://taftcoffee.com/
  • çarşambanın akşamında sipariş verdim ve kargo(mng) cuma günü elimdeydi . ve bahsedildiği gibi hem kafein oranı tatmin edici, hem de tadı yumuşak. sabahları uyanamayanlara tavsiye ederim. bir de tişört kupa falan çıkartsalar keşke ambleminiz harika!

tanım: yüksek oranda kafeinli bir kahve markasıdır.
  • kahve tadı olarak değerlendirecek olursak bir tchibo ya da starbucks kahveleri tadı değil. hatta marketteki kurukahveci mehmet efendi bile daha başarılı diyebilirim. sert kahve seven şahsım için bile (african blue anca keser), inanılmaz derecede acı geldi. sertlik ayrı bir kavram ancak bu kahve bildiğin acı bir tat bırakıyor ağzında. sanki kahveyi bir gün sonra tekrar ısıtıp içmeye çalışmışsın gibi.

ancak adamlar tadımız öyle şahane diye de bir reklam yapmıyorlar açıkçası. zaten öyle içilmeyecek kadar kötü bir tattan bahsetmiyorum ancak keyif almak da çok mümkün değil. o nedenle tada değil de, kafein olayına odaklanacak olursak, ona da diyecek bir şeyim yok. ölçemiyorum sonuçta. acılığından herhalde yüksektir lan diyorum.

fiyat/performans olarak ise tchibo'nun gerisinde kalıyor bana kalırsa. ancak internetten sipariş verdiğinizde 1 gün sonra kargo elinize ulaşabiliyor. bu konuda başarılılar.
  • günde 2 litre civari içe içe tchibo, starbucks vs. kahvelerini yatmadan önce süt niyetine içecek kadar kafeine alıştığım için denemeyi düşündüğüm marka. ücretsiz kargo da cezbetmedi değil. atın ölümü arpadan, biraz daha yükselteyim kafein eşiğini.

edit: bugün elime ulaştı, tadı yorumlarda bahsedildiği gibi kötü gelmiyor, kafein etkisi kısmını gecenin ilerleyen saatlerinde yorumlarım*

aylar sonra gelen edit: toplam en az 2-3 kilo icmisimdir, uzun sure tuketince tadi normal kahvelerden kotu gelmeye basladi, kafeinin etkisi hissediliyor ancak ben kahveyi azaltmaya yanasmadigim icin carpinti yaptigi oldu, 5-10 bardak icmenizi tavsiye etmem ama gunde 1-2 bardaktan fazla icenlerin arada kafeine biraz boost vermek icin kullanabilecekleri bir kahve bence.
  • paketinin üzerinde "%2.12 kafein oranı" yerine daha çok "x2.12 kafein" yazıyor sanki normal bir bardak kahvenin 2 katından fazla kafeinimiz var izlenimi uyandıran paketlere sahip. halbuki içinde sadece %2.12 kafein var . türkiyenin en sert kahvesini ürettiğini iddia eden bir marka. normal bir bardak kahvede ne kadar kafein var bilemiyorum ama kendi dediklerine göre normal bir bardakta %1 civarında olurmuş. yoksa 2.12 x 1= 2.12 mi eder diyorlar ?

edit: "%" işaretleri çok "x" e benzer.

şuan siparişimi verdim geldikten sonra deneyimlerimi aktarmak için editleyeceğim.

edit 1: siparişimi cuma günü vermiştim, hafta sonunu saymıyorum ama 2 iş gününde kargoya verilemedi. bu bana göre en büyük profesyonelsizlik. her müşteri kargosunun bir an önce eline ulaşmasını ister.

edit 2: diğer kargolarımı almak için şubeye gittiğimde aslında dün buraya vardığını anladım. takip no vs gelmiyor, tek yol olan e postadaki "sipariş durumunu kontrol et" dediğimde sadece "sipariş verildi" yazıyordu. takip no müşteriye bildirilmezse nasıl teslim alabiliriz.

edit 3: kokusu ve tadı fena değil, bol kafein denilince insan zor içimli bir kahve bekliyor.

aylar sonra gelen edit 4: tadını bir çok kahveye göre daha çok beğendim.
  • 99 tl olan 1 kiloluk paketini 120 tl yaparak üzmüştür.
  • denemek istediğim ancak alıştığım tschibo, starbucks kahvelerinden daha pahalı olmasıyla düşündürmüş kahve çeşidi.

ayrıca, taft coffee ile ağırsağlam preworkout taft kahvesi'nin farkını anlayamadım. fiyatı aynı, açıklaması aynı. acaba sadece ambalajı mı farklı; yoksa biri sporcular için daha mı uygun?

edit: sadece ambalaj farkı varmış.
  • bu entrymi kahvemi içerken attığımı belirttikten sonra şunu söyleyebilirim ki kahveden bildiğimiz yanık kahve tadı geliyor arkadaşlar. rahatsız edici mi,hayır.

özellikle pazartesileri işe giderken yanıma alıyorum ama vaadettiği enerjik sabahı henüz yaşayamadım. sadece spordan önce içiyorum çünkü asla bir keyif kahvesi değil.
  • su yerine içtiğim normal kahveler fayda etmediği ve her durumda 5 dakika içinde uykuya dalabildiğim için almayı düşündüğüm kahve. fakat bir yandan da korkmuyor değilim, geri dönüşü olmayan bir yol gibi duruyor *
hesabın var mı? giriş yap