• prostat ve mesane boynundaki düz kasları gevşeterek, iyi huylu prostat büyümesi olan erkeklerde idrar yapımını kolaylaştıran bir ilaç. idrarın, idrar yollarından daha rahat geçmesini sağlar, idrara çıkmayı kolaylaştırır ve sıkışma hissini hafifletir.

  en yaygın yan etkilerinden biri ejakülasyon bozukluğudur. yani boşalamama. orgazm hissi yaşıyorsunuz fakat meni gelmiyor, mesaneye geri kaçıyor. mecbur kalınmadıkça kullanılmamasını tavsiye ediyorum. ben mecbur değilim, kullanmıyorum. vereceğin ilacı sikeyim doktor.
 • böbrek taşı düşürme şikayetiyle gittiğim urolog tarafından yazıldı. yanında ağrı kesici.
  ejekulasyon sırasında sorun yaşatan ilaç. evet. dışarıya değil içeriye doğru mesaneye akış yaptırıyor. sağlıklı bir cinsel birliktelik beklemeyin. kullanan süre boyunca en azından.
 • idrarda akış vb sorunlardan sonra kullanmaya başladığım ilaç. derdime çare oldu ama yukarda da yazıldığı gibi boşalma sorunu oluştu. hayatımda yaşadığım en ilginç durumlardan biri. boşalma olmuyor. meni çıkışı sıfır. doktor verirken "bu tür ilaçlar tansiyonumu düşürüyor" demiştim. doktor da "yapacak bir şey yok bu gruptaki ilaçlar tansiyonu düşürüyor, tansiyona çok etki etmeyen bir ilaç var ama o da meniyi kesiyor o yüzden onu yazmayacağım, alışana kadar tansiyona katlan" demişti ama gitmiş yine de meniyi kesen ilacı yazmış demek ki. tansiyonu daha fazla etkileyen ilaçlara razıyım. bu kutu bitsin değiştireceğim.

  bu arada bu ilaç dinimizde cünüplükle ilgili bir bug oluşturuyor. gusül almak için iki şart var cinsel ilişkiye girmek veya meninin şevketle dışarı çıkması. bu durumda bu ilacı kullanıp mastürbasyon yaparsanız orgazm olunca bile gusül gerekmiyor. çünkü meni dışarı çıkmıyor.

  edit: ayrıca bu yan etki geçici mi olur yoksa ilaç kullanıldığı sürece devam eder mi? geçici olursa ne kadar sürer. bu konuda uzman varsa ve aydınlatırsa sevinirim.

  yaklaşık 5 ay sonra gelen edit: bu yan etkiler geçiciymiş. ilk bir ay içinde ortadan kalktı. şu an kullanmaya devam ediyorum ve hayat kalitem inanılmaz arttı. eskiden saat başı inanılmaz derecede sıkışık şekilde tuvalet ihtiyacı duyardım ama şimdi gün içinde hiç sıkışmıyorum. yeniden doğmuş gibiyim. eğer doktor yazarsa bir ay sabredin sonrası yeniden doğuş.
 • xatral çarpıntı yaptığı için bunu denedim, bu da çarpıntı yapıyor. gece uyutmuyor.
 • sapasağlam ve atletik bir insanken genç yaşımda bel fıtığı ve bu illetin etkileri ile tanıştım, hayat kalitemi yerin dibine soktu. neyse efendim bir süre sonra da idrar yaparken tazyik kaybı yaşadım. endişelendim, iki defa farklı doktora göründüm, detaylı muayene gerçekleştirdiler (ultrason, röntgen, kan, idrar vs). ilk muayenede sağlam çıktım, bel fıtığına bağladılar. geçmeyince tekrar gittim gene aynı şeyler, ve gene buna bağladılar.

  rahatlamam için bu ilacı önerdi doktor. ancak ilk kullanım sonrası bırakma kararı aldım, doktorla görüşeceğim. daha ilk günde tansiyon düşüklüğü, şiddetli baş dönmesi, halsizlik, gerginlik. mevcut halimle çok daha rahattım bu nedir arkadaş cin çarpmışa döndüm. hayatımda hiç bu kadar fena olmadım ben. doktorla görüşmem sonrası olur da devam edersem bu entry'i güncellerim, güncellemezsem bilinki devam etmemişimdir. yaş 50-60'a gelsin o vakit bakarız, biraz idman, bol bol sıvı, sağlıklı beslenme ile kolayca bu durumun içinden çıkabileceğimi söylemişti ilk muayene eden doktor, bunu deneyeceğim, inşallah haklıdır.
 • ilk doz senkobu yapması muhtemel ilaç. o yüzden ilk dozun yatmadan önce alınması önerilir
hesabın var mı? giriş yap