• çirkin hatunlar genelde güzel hatunlarin falina bakar yoluna
  tas koyarlar(bkz: tas koymak).
  bir nevi kizim sana söylüyorum gelinim sen anla ritüelidir bu.
 • bende zamaninda iyi bakardim.. hatta bir keresinde arkadasimin babasinin evden ayrilip karisindan bosanacagini bilmistim. zevkli bir olaydir kendilerii..

  edit: "zamanında.." artık ilgilenmiyorum. siz de ilgilenmeyin. hayatınıza bakın...
 • fal bakarken karizmatik laflar söylemeye ve çılgınlar gibi uydurmaya olanak tanıyan fal çeşididir. iskambil kartları ile fal bakıldıgında en fazla iki kız bi papaz görülür, yorumlar maça ile kupa ile sınırlı kalır. oysa öyle midir tarot kartları? şeytanı vardır, ölümü vardır, kitapçıgında her duruma müsait bir sürü yorumu vardır. (en azından kedim üstüne işemeden önce bendekinde vardı) onlarca açılım çeşidi vardır ki iki mum yakıp saf kimseleri bu açılımlar üstüne hikayeler yazarak kandırabilir, eğlenebilirsiniz. (ki bunlar öldükten sonra hortlayan çingene tarot falcılarına dair olabilirler, gerisi size kalmış)
 • http://www.yorumcu.com/ adresinde de çeşit çeşit online türkçe tarot falları bakmak mümkün
 • genellikle celtic cross sekliyle acilan tarot falinda ortadaki kart "self"(kendilik) i, sagindaki kart "challenges/opportinities"i(firsatlar, kilometre taslari, dönemecler), soldaki kart "situation"ı (su anki hal ve pozisyonunuz) temsil eder bu üc ana kartin disinda solda acilan dört kart yukarıdan aşagıya sırasıyla uzun vadedeki potansiyelinizi, size verilecek olan tavsiyeyi, size destek cikabilecek ve yanınızda olabilecek insanları ve karsiniza cikacak acmaz ve kilitleri simgeliyor. en alt ortadaki kart kisiliginizin özelliklerini, köklerinizi, esansinizi, en üstteki kartsa higher power'i.

  ortadaki üc ana kartin sagindaki kart recent past'i tahmin ediyor, cocuklugunuz dahil olmak üzere yasadiginiz gecmisi. solundaki kart ta near future'a isaret ediyor. yani yakin gelecekte neler olabilecegini. varsayimsal bir faldir ama önsezili insanlar tarafından ciddi bir sekilde acildiginda dogru ciktigi da nicedir.
 • bir de fırtınalı ve kapalı havalarda yanlış olmasa da eksik bilgi verebilecegi gibi bir söylem vardır. bu nedenle tarot acilirken havanın bulutsuz ve acik olmasina dikkat edilir. kartlarla sahibi arasında bir enerji bagi olduguna inanılır bu nedenle kartlara sahibinden baska kimse dokunmamalıdır.
 • yngwie j. malmsteen "war to end all wars" albümünde yer alan harika parça.

  tarot

  i don't know for sure
  but i've been told
  i have lived before
  and i'll live again
  in a distant land
  in the spirit realm
  not as the heathen in the north
  tarot
  tarot
  tarot
  is there a crystal ball
  to enlighten me
  anythin at all
  to make me see
  what the future holds
  what has been before
  like the seer from the east
  not as the heathen from the north
  tarot
  tarot
  tarot
  like the seer from the east
  not as the heathen from the north
  tarot
  tarot
  tarot
  tarot
  tarot!
 • tarotun bakılırken özel bir odası olması, mumların yakılması zorunluluğu hurafeden ibarettir. mum ya da tütsü yakmak, sevilen hafif bir müzik koymak, odanın ferah ve havadar olması gibi koşullar zorunluluk olmayıp sadece yoğunlaşmayı rahatlattığından "olursa iyi olur" kategorisine girmektedir.

  bunların dışında fal bakarken en önemli olan nokta elbette kartlardır. kartların zaman içinde sahibininin elektriğiyle yüklendiğine inanıldığından kartlara başkasının el sürmesi istenmez. bu elektrik transferinin çabuk ve etkili gerçekleşmesi için ilk başlarda kartlarla bol bol zaman geçirmek, pratik yapmak ve onlarla duygusal bir bağ kurmak gerekir. yine bu ilk acemilik zamanlarında mümkünse kartlar gündüz vücuda yakın bir yerde taşınır, gece de yastığın altına konur. bunların dışında ise kartları koyu renk bir kumaşa sararak kutusunda muhafaza etmek gerekir.
 • sozlukte tarot fali bakilsin diye bir kac tane karti girmistim ama sonra baydim gerci devam ede bilirim bilmiyorum

  ilgili basliklar (bkz: joker) (bkz: buyucu) (bkz: azize) (bkz: imparatorice) (bkz: imparator) (bkz: aziz) (bkz: asiklar)
 • (bkz: araba) (bkz: güç) (bkz: ermiş) (bkz: kader çarkı)
hesabın var mı? giriş yap