• orphan black adlı dizide birden fazla karakterle karşımıza çıkan, fotoğraflarındaki değil; dizideki hallerini beren saat'e benzettiğim kanadalı oyuncu.

  http://www.imdb.com/name/nm1137209/
 • fena halde özgü namala benzeyen oyuncu. oynadığı dizinin konusu düşünüldüğünde acaba cidden birileri bizimle alay mı ediyor sorusu ister istemez akla geliyor.
 • orphan black dizisindeki performansı ile büyüleyen oyuncu. her karakteri ayrı güzellikte canlandırıyor ve karakterler arasında yapabildiği başarılı geçiş ile şaşırtıyor. henüz 28 yaşında, çok çok daha iyi yerlere geleceğe benziyor kariyerinde.
 • zaten kendi oynadığı karakteri başka bir karakterle taklit edebilen yetenekli oyuncu.
 • orphan black adlı harika bir dizinin başrol oyuncusudur. müthiş bir oyuncu olduğunun farkedilmesini gerçekten çok istiyorum. bir dizi içerisinde altı farklı karakteri oynadı. ne var ki bunu herkes yapabilir tarzı yorumlarda bulunmayın lütfen. bu karakterlerin hepsi birbirinden sonra derece farklı. bir sosyopat, bir bilim insanı, bir banliyö annesi, bir serseri, bir iş kadını, bir alman... bazılarında farklı aksanlar... hepsi birbirinden farklıydı ve hepsini çok iyi oynadı. her karakteri farklı farklı canlandırmakla kalmadı. bunları karşı karşıya konuşturdu. yetmedi, bir karakteri diğerinin kılığına soktu! bir karaktere başka bir karakterini oynattı! bu küçümsenecek bir şey değil bence. çok harika karakter geçişleri yaptı. bu sezon olmasa da gelecek sezon bir sürü ödül toplaması gerektiğini düşünüyorum. eğer toplamazsa, yazıklar olsun o jürilere, o ödüllere.

  edit: gün geçtikçe daha çok karakter çıkıyor.
 • orphan black'de oynadığı her karakteri bize inandiran, mimiklerini cok iyi kullanan, yaptigi aksanlar ile takdir edilesi, başarılı ama gerektiği ilgiyi görmeyen guzel oyuncu
 • 65. prime time emmy ödüllerine aday gösterilmeyen orphan black'in muhteşem oyuncusu. siz gidin hala mad men'e downtown abbey'e 30 tane adaylık verin olur mu. kendisine haksızlık yapılan oyuncu.seneye aday gösterilirsen bim poşetiyle git oraya tatiana.
 • 71. altın küre ödülleri drama türünde dizi kategorisi - en iyi kadın oyuncu adayları arasına adını yazdırmıştır. emmy'de hakkını yemişlerdi, burada teslim etmişler. ödülü gene de vermez bu itneler ama en azından burada aday olmuş diyoruz...
 • orphan black dizisinde enfes bir performans ortaya koymuş. canlandırdığı karakterlerin hakkını fazlasıyla veriyor. bazı karakterleri kotarmak basit olsa da bu karakterleri (bir alman, sayko bir katil, bilimle ilgili bölümde çalışan bir öğrenci, dizinin merkezindeki bir anne, sürekli tedirgin başka bir anne) aynı bölümlerde canlandırması pek kolay olmasa gerek. düşününce zor geliyor kulağa daha önce sıkça böyle birden çok karaktere hayat verilmiş olsa da. ben çok beğendim performansını maslany'nin. mesela sarışın sayko katil olarak karşımıza çıktığında inandırıcı olmayı ve germeyi başarıyor maslany. dolayısıyla dizinin ilk sezonunda altın küre'den bir adaylık kapması hakkıydı. dizi olur da bitirilmezse ileride ödülü kapabilir. ben olsam verirdim ödülü.

  özgü namal denmiş. hakikaten çok ama çok benziyor. özgü'nün yirmili yaşlardaki halini göstersek şaşırır (gerçi dizide birbirinin aynısı 6 karakteri canlandırdı, pek şaşırmaz belki). özellikle cosima'ya bakınca özgü'yü görmek mümkün. gülüşleri bile aynı.
hesabın var mı? giriş yap