• az önce teve2'de irfan bey'in büyük büyük dedesinin sultan ii. abdülhamid'in nü resmini çizmek istediği hikayeyi sansürlediler ahahaha.

ihsan'ın yorgo'ya piskopos dediği yerleri de kesiyorlar. içkilerin de hepsi buzlu üstelik her bölüm içiliyor. yeni türkiye ve garip hassasiyetlerine kurban etmişler güzelim komediyi.
  • ihsan : sevinç tuzu ver
    sevinç : lütfen! ihsan
    ihsan : hı?
    sevinç : lütfen diyeceksin ihsan
    ihsan : sevinç lütfen saçmalamayı bırak ve tuzu ver

diyaloğu ile arada sırada aklıma gelip güldüren özlenen dizi
  • tekrar tekrar izlediğim türkiye'nin en iyi sitcomudur.

(böcek görülür, ihsan böceğe karşı eline gazete alır)
    -ihsan bey gazeteyi ne yapacaksınız?
    -gazeteyi göstereceğim, hayvan ülkenin halini görürse zaten acıdan ölür.
  • ırfan bey'in yillar sonra hala yarim yarim yardigi dizi.
    -azizim bir peru'lu kiz vardi boy desen boy, soy desen soyarim simdi allah icin.
  • (ihsan modacının temizlenmek üzere verdiği gece elbisesini yırtar)
    -naptın sevinç yırttın elbiseyi
    +ben mi yırttım?
    -ben yırttım diyecek halim yok ya kadına!

tarihteki gelmiş geçmiş gelecek tüm zamanların en komik dizi.
  • ihsan yıldırım*'ın sinir anında söylediği sözlerle koltuktan düşüren , günde bir saat flash tv izleten dizidir.

bu ne bugün buldum bugün yerim yarın allah kerimciliktir!
    bu ne vurdumduymazlıktır!
    bu ne adamsendeciliktir!
    bu ne bana dokunmayan yılan binyılyaşasıncılıktır!
    bu ne kendini beğenmişlik, başkalarını boşvermişçiliktir!
    bu ne bir elim yağda bir elim baldacılıktır!
    bu ne kafama çakıl taşı çarptı dur ben bir bayılayımcılıktır!
    bu ne benden sonrası tufancılıktır!
    bu ne adam kayırmacılıktır!
    bu ne bir sıfır olsun bizim olsunculuktur!
  • "yani yorgo, karın gözünün önünde tanımadığın bir adamla yemek yiyecek ve sen burada kös kös oturacaksın. izmir'den ikinci kez denize dökül daha iyi" - ihsan yıldırım
  • bu diziden sonra hiçbir türk dizisini izlemediğim için youtube'de hala izledigim dizi. ayrıca amerikan komedi dizileri de tatlı hayat'ın verdiği tadı veremedi. ihsan yildirim'ın yaptığı bir espri sonrası,

pelin: çok iyi bir mizah yeteneğiniz var
    ihsan : hahaha öyledir
    pelin: neden hiç kullanmıyorsunuz?
  • kendini çok özletmiştir.

--- spoiler ---

ihsan bey telefonla görüşmektedir. telefondaki ses belli ki ihsan bey'i biraz zor duymaktadır.
    ...
    ihsan: merhaba ihsan ben.
    ...
    ihsan: (sinirlenerek) ihsan, ihsan.
    ...
    ihsan: (daha çok sinirlenerek) izmir'in i'si, hay'ın h'si, senin'in s'si, anan'ın a'sı..

--- spoiler ---
  • benim için gerçekten özel yeri olan dizi. şimdi baktım 2001-2004 yılları arasında yayımlanmış. o yıllar benim için dizi kadar eğlenceli değildi aslında. aile içi kavgaların eksik olmadığı bir dönemdi. o zamanki hislerimi iyi hatırlıyorum. o karmaşanın içinden çıkmaya çalışıyor, debeleniyordum. sonra bu diziyi izlemeye başladım. mutfaktaki televizyonda tek başıma izlerdim akşamları. izolasyon alanımdı mutfak. hatta orada uyuyordum. ihsan yıldırım karakteri farkında olmadan rol model oldu bana sanıyorum. ne olursa olsun geyik olmalıydı hayatımda dürtüsü başladı. o günlerden sonra geyik, hayatımın en önemli parçası haline geldi gerçekten. hala da öyledir. iyi ki varsın tatlı hayat, ihsan yıldırım, menekşe, yorgo ve diğerleri.
hesabın var mı? giriş yap