• gosb'nin hemen yanında bulunan sanayi bölgesinin adı. yeni bir oluşum sanırım o yüzden buraya firma servisleri dışında ulaşım yok desek yeridir. taksiyle gidilebilitesi var tabi ama minimum 40 lirayı gözden çıkaracaksınız(gebze-taysad). gosb'den bu tarafa geçilebilecek tek bir dağlık arazi vardı. onu da tellerle çevrelediler. teller olmadan önce arizona çöllerini aratmayan engebeli bir yolu aşıp, hatta su kanallarının üzerinden atlayıp gosb'den taysad'a geçmeyi başaranlar oluyordu. artık o da yok. iki organize sanayi bölgesi yan yana olmasına rahmen taysad'tan gosb'ne geçebilmek için taksiye ödemeniz gereken minimum tutar ise 15 tl'dir. tabi taksi lütfedip taysad'a gelirse.
  • taşıt araçları yan sanayicileri derneği, gebze'de tosb adında kendine ayit sanayi bölgesi bulunur
  • otomotiv sektörünün makinisti.
  • şu sıralar zararsız sokak köpekleri ile uğraşmayı kendilerine iş edinmiş sanayi bölgesi. zaten çok köpek yok, sürü halinde gezmiyorlar, hepsi aşırı korkak insana yanaşmıyor bile. tek yapmaları gereken bu hayvanları kısırlaştırmakken hepsini toplayıp besleme noktası diye bir yere atmayı tercih etmişler.
    çayırova belediyesi de bunlara uyup hayvanları balçık köprüsü yakınlarına atıvermiş sapolsun.hayvvanları toplayan belediye görevlisine ulaşıp bizzat sordum. adam ''buraya atıyoruz, uyum sağlayan kalıyor sağlayamayan da alıp başını gidiyor'' diyor. yani göz göre göre ölüme terk ediyorlar gariban hayvanları. geçtiğimiz haftalarda da kendi baktığımız bir köpek bahçemizde dili şişmiş bir halde ölü bulundu. daha 1 yaşına bile girememişti garibim. adama sordum zehirleniyor olabilirler mi diye. 'öyle bir ''şansımız'' yok zehir artık üretilemiyor dedi utanmadan. varsa eğer allahın tüm laneti üzerinize olsun. pislik vicdansız herifler.
hesabın var mı? giriş yap