• yıllar önce denizlinin buldan ilçesin de benzer bir olay olmuştu.genç bir öğretmen kucağına kız çocuklarını oturttu,taciz etti iddiasıyla hemen der dest edilip tutuklanmıştı.tabi önce köylülerden feci şekilde dayak yemişti.uzun süre yatmıştı içerde.sonra muhtar vicdan yapıp,bizim karı yaptı bunu diyerek mahkemeye gitmişti.işin aslı,kadın kızıyla evlendirmek istemiş genç öğretmeni..nişanlıyım diyerek savmış başından,bunuda anlatmış bir arkadaşına.nişanlı olmadığı ortaya çıkınca kadın plan yapmış..çıktı içerden ama ne insan içine çıkabildi ne öğretmenlik yapabilidi.
  • öncelikle feminazi babanızdır, gerçek feminist diye bir şey de yok. her kadının patriyarka deneyimi biriciktir. bilmediğiniz konularda konuşmayın.

babanın tecavüz zanlısını öldürdüğünü duyunca keyiften orgazm olup helal bee falan yazan sizsiniz.

ota boka “böylelerini sikmeli” “sokmalı” “kazığa oturtmalı” falan yazan sizsiniz

“işte böyle adalet madalet yok bundan sonra orman kanunları” falan yazan da sizsiniz

ve hatta görüyor, arttırıyorum- idam isteyen de sizsiniz. açıp okuyun feministler idam tartışmalarına nasıl yaklaşıyor neler diyor diycem ama ben okuduğunuzu anlayabildiğinize dair inancımı yitireli çok oldu. neyse-

sonuçta kötü olan feministler... arkadaşım, münferit olayları sistematik kadının beyanı esastır ilkesi eleştirisi olarak sunamazsınız bu bir. ikincisi kadının beyanı esastır ilkesi; sokakta biri size bir iddiaya bulunduğunda iddiayı yönelttiği kişiyi linç etmek vs. değildir. bunu öğrenememiş olmanız sizin meseleniz. kadının beyanı esastır ilkesinde kabaca kişinin suçu ispat edilene kadar suçsuz olduğunu öne süren masumiyet karinesi işlemez. yine kabaca anlatıyorum, iddiada bulunan taraf zanlının suçunu ispat etmek ile uğraşmaz, zanlı suçsuzluğunu ispat etmekle yükümlüdür. son olarak- arkadaşım, bu olayın neresinde beyan işlenmiş? konusunda uzman kişiler toplanıp mı beyanı almış, çocuğu dinlemiş, karar vermiş? yo. adam çıkmış benim kızımı hamile bıraktı diyip öldürmüş. ya bayılıyorsunuz ya. ba yı lı yor su nuz tacizci ile tecavüzcü ile empati kurup böyle olayları feminizmin, kadının beyanı esastır ilkesibin karşısına koymaya.

yemiyoruz arkadaşlar. iyi anıma denk geldiği için yazdım, normal şartlar altında ss alıp kadınlı vassap gruplarında haykırarak gülmeyi tercih ediyorum. feminaziymiş asdfgasgsggs rica ediyorum azıcık ontoloji&epistemoloji öğrenin ve az ötede oyun oynayın.

not: yazılan feminazi yorumunu şuan göremiyorum. ya silindi ya da ben engellendim falan bi fikrim yok öyle şeylerden. durduk yere sen ne demek feminazi diye kendimi yerlere atmadım yani. bunun üzerinden de sayfalarca feminizm eleştirisi yapılırsa tansiyonum düşer asdfg
  • bana işin içinde ensest olup, bu çocukcağızı da kılıf yapmak için öldürdüler gibi gelen... kesinlikle babadan dna alınmalı.
  • dünyanın b*** çıktı ya uzaylılar bassın artık
  • olaydan sonra böyle böbürleniyordu yavşak. buna da kızına da müebbet verin. gencecik masum çocuğa yazık oldu. çalışırken vurdular garibi. 2 saat de can çekişmiş. tecavüzcü iftirası yüzünden kan vermedikleri bile söylendi.

halbuki ölen de çocuktu ve sadece 17 yaşındaydı.

şerefsiz
  • bu cinayeti işleyen feministler değildir. bu cinayete neden olan da feministler değildir.

bu cinayeti işleyen; namusu sadece iki bacak arasında arayan, kadını erkeğin malı gören, kadının namusunu erkeğin haysiyeti olarak gören, tecavüze uğrayınca kadının bütün hayatının bittiğine inanan hatta kadının tecavüze uğramasındansa ya da bekaretini kaybetmiş olmasındansa ölmüş olmasını tercih eden ataerkil zihniyettir. yani sizin zihniyetiniz.

zaten kadınlar tacize uğradığında korkuyor, sesini çıkaramıyordu bu yüzden taciz olayları artık normal hale gelmişti yakın zamana kadar. son birkaç yıldır cesaretlenerek ses çıkarmaya başladılar, toplumda biraz olumlu sonuç vermeye başladı. istiyorsunuz ki iki tane iftira örneği verelim, kadınlar yine sussun. iftira atmakla suçlanmaktan korkan kadınlar ne yapacak? buna nasıl bir çözüm öneriniz var? otobüste taciz eden adamı bir kadın nasıl ifşa etmeli? nasıl ispat edebilir? buna bir çözüm üretebiliyor musunuz?

iftira atan kadınlar yüzünden bütün tacize uğradım diyen kadınlar iftiracı yaftası yiyecekse aynı mantıkla aranızdaki sapıklar yüzünden düşüncesizce davranan/farkında olmadan yakınlaşan tüm erkekler de sapık damgası yiyebilir.

toplum içinde yaşıyorsunuz, bazı şeylere dikkat etmek zorundasınız. bir kadına ister önden, ister sırttan yas-la-na-maz-sı-nız. aynı şekilde bir kadın da size yaslanamaz. sizi rahatsız eden kişiyi uyaracaksınız. sizi uyarana da kusura bakmayın deyip toparlanacaksınız. elinize kolunuza hakim olacaksınız. gerekirse otururken sizden izin almadan kucağınıza poşet koyan teyzeye de rahatsız olduğunuzu bildireceksiniz. siz de yanınızda oturan kadına boylu boyunca bacağınızı dayamayacaksınız. telefonla oynamaya dalıp bir başkasını rahatsız etmeyeceksiniz. çünkü medeniyet bunu gerektirir. inanın çok zor bir şey değil.
  • buradan maktule tecavüzcü demek, linç etmek ne kadar yanlışsa bu haberi okuyup tecavüzcü olmadığını söylemek de yanlış. haberde ceninle maktulün dna'larının uyuşmadığı söyleniyor. çocuk tecavüzü vakalarında birden fazla suçlu olabiliyor. bu yüzden ne yazık ki bu haber maktulü aklamaya yetmiyor. kızın ifadesi paylaşılmadan bir sonuca varmak çok zor.
  • akşam gördüğüm üzüldüğüm haber. bu haberi hatırlıyorum, o zaman tecavüzcü diye saydırmıştık izlerken. bu taciz tecavüz konusunda birçok insan gibi çok hassasım çünkü. şimdi işin gerçek boyutu çıktı inanılmaz üzüldüm. örneğin başka bir haber gördüm, manisa'da avm'de 2 yaşındaki çocuğa göz kırpan adamı linç etmişler. şimdi bu gibi olaylarda masum mu yoksa pedofili mi ayırt etmek o an için çok zor. geçen yıllarda sözlükte de bir arkadaş yaşamıştı sanırım kocaeli diye hatırlıyorum. bir çocuğu sevdiği için toplu taşımada linç girişimine maruz kalmıştı. yani çok hassas bir konu. ben tecavüzcülerin tacizcilerin pedofililerin ağır cezalar almasını destekliyorum. ama suçluyu ayırt etmek konusunda iftira ile gerçek suçlu nasıl ayırt edilecek bilmiyorum.

edit: ''saydırmıştık'' ibaresini eleştirenler olmuş. orada ''çocuğa küfür etmiştim, hakaret etmiştim'' değil, cümleyi yanlış kullanmış olabilirim. yani her tecavüz haberindeki gibi, olaya öfkelenmek, kızmak anlamında. ekranın karşısına geçip ağzımı açıp saydıra saydıra sövdüm anlamında değil. tecavüz haberleri duyunca ne tepki veriyorsak o kadarıydı. ki o başlığa entry bile yazmamıştım, konu çok belirgin olmadığı için. umarım anlatabilmişimdir.
  • ya şimdi öldürülen de çocuk. 17 yaşında. hamile kalan kız ise 13 yaşında. ikisi de çocuk.

ingiltere'de ise cinselliğe başlama yaşı 14-15 civarında. birçok medeni ülkede böyle.

cinselliğin tıpkı yeme, içme gibi doğal bir dürtü olduğunu ve taciz, tecavüz ve pedofili haricinde cezalandırma olaylarının çok yanlış olduğunu bir anlayalım lütfen.

bu olayda iki taraf da 18 yaşın altında. bir tarafın yaşı büyük olsa eyvallah da iki taraf da çocuk. muhtemelen bilerek ve isteyerek ilişkiye girdiler. baba öğrenince kız korktu ve iftira attı.

asıl sapık baba da gitti çocuğu öldürdü ve muhtemelen yanlış kişiyi öldürdü.

sebep ilkel gelenekler ve arap zihniyeti.

avrupa'da bu tür olaylar bize göre çok daha az çünkü namus denen sapıklık oralarda görülmüyor ve cinsellik özgürce yaşanıyor.
  • erkeklerin dikkatine.... yeni tuhaf yasalarla düşünün ki bir apartman girişinde papaz olup kavga ettiğiniz kadın sizi karakola gidip taciz etti dese ve bir de görgü tanığı olmasa 2- 2.5 sene soluksuz, mapuslarda düdükleneceğiniz zamanlar gelmiştir.
hesabın var mı? giriş yap