• boku çıkarıldığı için rahatsız oluyordur.
  • tekbirden ve seladan değil bunların siyasete alet edilip, kullanılmasından rahatsızdır.
  • asıl rahatsızlığı dinin kitleleri kontrol etmek ve kişisel çıkar elde etmek amacıyla manipülatif bir araç olarak kullanılmasından kaynaklı olabilir.
  • tekbir ve sela son 2 gündür sadece ve sadece dini siyasete alet etmek için kullanılmaktadır... doğruyu itiraf etmekten çekinmeyen ve kafası çalışan insan inançlı ve imanlı da olsa da, olmasa da bundan rahatsızlık duyar...

ayrıca türkiye'nin %99u müslüman falan değildir, sen o nüfus cüzdanlarına kimseye sorulmadan yazılanlara itibar etme pek yavrukuş...
  • her ikisini de allah kabul etsin ama arkadaş sela ile devlet mi kurtarılır? darbe girişimi oldu diye sela mı okutulur? oldu olacak olaylar bitince bir de mevlüt okuttursun kurban kessin.

din sömürüsünü göremeyecek kadar da kör müsünüz arkadaş be. yapmayın eylemeyin.
  • yine bir dinci zirvasi ile elestirilen insan. yeter yetti ikiyuzlulugunuz.

ısine geldiginde 99% musluman, isine geldiginde "ama o alevi". karar verin amk, aleviler musluman mi degil mi? yaptiklari yemek yenir mi yenmez mi? alevinin ibadeti gecerli mi gecersiz mi? turkiyede 10 milyon alevi var mi yok mu?
  • zamansız okunan sela, cihat çağrısıdır. sonuç: infazlar, kafa kesmeler. benim ilk sela okunduğunda tüylerim diken diken oldu. çünkü milletini tanıyorum. sonrasinda gelen infaz haberlerine hiç şaşırmadım. o gece dünyanın en tehlikeli hareketi yapıldı. darbe bahane, o grup yürüyerek yunanistan'a nasıl geçmedi hala şaşırıyorum. peşine bunun anonsu da geçilse yapılırdı eminim.
  • work work work ile squat yapmakta olan insandir.
  • herseyin bir yeri zamani vardir. olaylar bitmis aradan 2 gun gecmisse ve hala gecenin 12sinde tam uyuyacakken tekbir sela okunup cihada davet yapiliyorsa beyni olan herkes rahatsiz olur.
  • tekbir zaten dini siyasete alet etmek için, insanları ajite etmek için kullanıyordu uzun zamandır. son iki gündür buna sela da katıldı.
    ve evet ben bundan rahatsızım. işin içine din karıştırdığın zaman insanlar doğruyu yanlışı sorgulamaktan vaz geçiyor çünkü.
    böyle durumlarda aklıma hep refik halid karay'ın yatır öyküsü gelir nedense.
    edit:imla
hesabın var mı? giriş yap