• okan bayülgen in yeni yayın döneminde yapmayı planladığı, çok özgün ve yeni bir proje olacağını iddia ettiği bir yapım. zaga daki okandan sıyrılıp, yeni bir okanla devam edecekmiş bu programa.

  (bkz: #6551003)

  edit: programın adı, televziyon makinası olabilir ya da okan bayülgen öyle telaffuz ediyor olabilir. ancak yazdığım entrynin tarihine bakılırsa, daha okan beyin ağzından bu programla ilgili hiçbir şey duyulmadığını ve gazeteye verdiği röportaj üzerine girildiği görülebilir. kısaca röportajda öyle yazmışlardı. program başlayınca başlık yönlendirilir gerekirse, herkes rahat eder.
 • bizim eski evde, markası hiçbir tarafında yazmayan televizyonumuzun üzerinde yazan şey.
 • yeni yayin doneminde okan bayulgenin zaganin yerine $eyyapicagi program. zaga ismi ise programdaki muzik grubunun adi olmu$ artik. ole dedi okan bayulgen
 • okan bayülgenin bir röportajında zagadan bambaşka, daha ciddi olacağını söylediği program..
 • büyük olasılıkla (artık fazlasıyla bayan) zaga'nın bileşenlerinin (konuklar, gerçekten berbat olan ve bağırma ve tepişmeden ibaret skeçler, medya arkası, (olabiliyorsa) konukların performansları ve telefonlar) oranları değiştirilerek ve yeni grafikler, spotlar vs. üretilerek yapılacak program.
  medya arkasının %70 ağırlığa, diğer bileşenlerin de artık o sıralar hangisi rating yapıyorsa ona göre ağırlıklara sahip olacağı program.
 • ökyan beyin dünkü programda acikca bahsettigi yeni olayin adi. zaga noolcak dediklerinde ise, "bu arkamda yer alan toplama orkestraya vericem zaga'yı isim yapicaklar kendilerine bende menacerleri olacam, belki o zaman bi boka yararlar" demedi fakat biz bole demek istedigini anladık.
 • okay bey bir söyleşide* bu yeni programın formatı için "herkes bunu konuşuyor'un şarkıcılı olanını hayal edin" şeklinde bir ipucu vermiştir...
 • programın adının televizyon makinası olduğu, zaga yahoo group'un üyelerine göndermiş olduğu aşağıdaki e-postada açık ve net bir şekilde görülebilir:

  --- spoiler ---

  ...

  yeni yayin doneminde yeni bir format,yeni bir isim (televizyon
  makinasi) yani yepyeni bir programla tekrar sizlerle olacagiz.

  ...

  okan bayulgen ve zaga ekibi olarak güzel bir yaz gecirmeniz diliyoruz.

  --- spoiler ---

  edit:
  iş bu entry programın adı ve hakkındaki entryler "televizyon makinesi" başlığında iken yazılmış ve sonradan buraya taşınmıştır.*
 • müstakbel bir okan bayülgen programı. ama olmayabilir de.

  zira (bkz: televizyon makinesi)
hesabın var mı? giriş yap