• aşağıdan imzalayabileceğimiz imza kampanyasıdır:

  https://www.change.org/…c7f8-4c8d-9370-68d415e5dcfc

  change.org'da bir imza kampanyasıyla koalisyon çıkar mı? şu ana kadar change.org eliyle hükümet kurulmadığı doğru, ama dikkat çekici bir imza sayısına ulaşılırsa basın bunu kullanır, basın bunu kullanırsa siyasiler bunu duyar, siyasiler bunu duyarsa bir şansımız olabilir. kahin değilseniz, "olmayacak" deyip imzalamamak için bir sebebiniz yok. imzalamak için bir engeliniz de yok.

  zaten kısa yazdım, özet de geçeyim:

  --- spoiler ---

  üç büyük parti, yani chp-mhp-hdp, seçim çalışmalarında söz verdiler: yolsuzluklara son verilecek, israf engellenecek, yargılanması gerekenler (ama yargılanması engellenenler) yargılanacak.

  oylar verildi. sonuç: %60'lık "milli irade", bu sözlerin tutulmasını bekliyor. bu %60'a dahil olmayanlar, birleşmeyin diye dua ediyor. ama birleşmeniz gerekiyor.

  birbirinizle koalisyon yapmamanız için bin tane sebep sayabilirsiniz. biz bir tanesini saysak yeter: sözünüzü tutmalısınız.

  taban tabana zıt bile olsanız, kurun şu geçici ittifakı. 1 yıllık hükümet kurun, 2 yıllık hükümet kurun ama bir süreliğine birleşin. yargılanması gerekenleri yargılamak için birleşin. "israfı engellesek vergi almamıza gerek kalmaz" sözünden hareketle, israfı engelleyin. yolsuzluk yapan, israf edenleri denetleyin, soruşturun, kovuşturun, yargılayın.

  bunu yaparsanız, hitap ettiğiniz kitleler size teşekkür edecek. yok eğer kibre kapılırsanız, "ben onunla koalisyon kurmam" derseniz, bugün kaçacak olan fırsat için yıllar boyunca kötüleneceksiniz.

  birbirinizden mideniz bulanıyorsa dahi, nefesinizi tutun, bu ülke için birleşin. biz gezi'de yan yanaydık, lütfen biraz da siz yan yana durun.

  --- spoiler ---

  not: change.org, yapısı gereği e-posta adreslerini imza kampanyası sahibiyle de, muhataplarla da paylaşmıyor. gerektiğinde sadece isim listesi yollanıyor, o kadar. o konuda da içiniz rahat olsun.

  #yüzdealtmışıevdezortutuyoruz
  #alayınıyargılayacaksınız
  #günügeldi
 • destek verdiğim olay.

  olası erken seçimde de adaletin sağlanması, devletin tüm organlarının gücüyle parti propagandası, cumhurbaşkanının kendi görevini bırakıp kafasına göre miting miting dolaşması, yandaş medyadaki sahtecilik ve iftiralar, yalanlar da engellenmeli. seçim demokratik değilse hırsızların yargılanması hiçbir işe yaramayacak.

  (bkz: siyasi ahlak yasası)
 • (bkz: gaza gelmek)

  ya kardeşim gerçekten bu kadar mı safsınız? böyle bir hükümet kurulup 1-2 yıl yargılamalara başlandı diyelim, sonra ne olacak sanıyorsunuz? kapatma davasında ne olduğunu görmediniz mi? derdiniz adamlara mağduriyet şansı mı yaratmak?

  akp ne olursa olsun %40 oy almıştır ve hükümeti kurma yetkisinin kendilerine verilmesi demokrasinin gereğidir.

  yasama çoğunluğu elde edilmiştir, hükümetin ne önemi var? hükümet dediğin zaten yasama organının çıkardığı yasaların icra organıdır. aynı zamanda yüce divana sevk yetkisi de meclise aittir. yani mhp ve hdp'ye ciddi güç kaybettirecek böyle bir hükümet asla ve asla kurulmamalıdır.

  bu durumda akla yatkın seçenekler şunlardır:
  akp azınlık hükümeti
  akp-chp koalisyonu
  chp azınlık hükümeti

  üç ihtimalde de yüce divana sevkler gerçekleşebilir, üç ihtimalde de akp rtük ve benzeri önemli kurum ve komisyonlarda azınlıktadır.

  seçimin belirleyici partileri mhp ve hdp olmuşken buralara kaymış oyları tehlikeye atmak düpedüz salaklıktır.
 • zaten gaza gelinmesi gereken kampanyadır. iki dakika ota boka muhalefet etmeyi bırakın da iktidar olmaya çalışın lan. ayıp.

  yargılanması gerekenleri yargılamayı, parti kapatmayla bir tutanlara da "ak-troll" diyesim geldi ama baktım, şaşırdım, değilmiş. o zaman ak-troll ağzıyla konuşmayın birader.
 • 6 saatten kısa sürede ilk aşamayı tamamlayıp 100 imzayı aşan kampanyadır:

  https://www.change.org/…8889-4c99-bfab-50061a0f037f

  hedef, yarın bitene kadar (24 saat sonra) 1000 imzayı devirmek. destekleyen herkes paylaşırsa, yarın 1000'in yanında bir 0 daha görebiliriz.
 • 1440 imzada olan kampanya.
  daha fazla ilgi çekmesi lazım.
 • 1500 imzaya çok yaklaşmıştır.
hesabın var mı? giriş yap