• tembeldir (ama tek kelime harekete geçmesini sağlayabilir), inatçıdır (ama hatalıysa özür dileyebilir), ağzı çok iyi laf yapar (ama söyleyecek şey bulamadığı zamanlar da olur), sanata yatkındır (ama inat edince yapıtını göstermez), gösteriş meraklısıdır (göstereceği şey genelde görmeye değerdir), tutarsızdır (ama denge kurmaya çalışır), gıcıklık yapma yetisi çok gelişmiştir (ama sevilebilir)...
 • saf görünselerde nası kandırdıklarını anlayamazsınız.adamı suya göturup susuz getirir..genelde sex yaparken yataktan düşüp ölürler.
 • terazi burcu erkeğidir.. onlarca kişi arasından farkedersiniz onu. siz de farkettiyseniz geçmiş olsun..

  terazi burcu erkeği hızlı bir girişle, bu farkedilişini daha da belirginleştirir. ürkek adımlarla yaklaşırsınız ona. terazi erkeği giderek ahtapot gibi sarmalamaya başlar sizi. o çok iyi bildiği romantizm, sanat, centilmenlik havalarda uçuşur, başınız döner. "olamaz böyle bir erkek" dersiniz.. "olur" der. yalan söylemiyordur da.

  hayatınızı kökten değiştirir. tüm inatlarınıza rağmen kollarına düşersiniz terazinin, aşk'ın en güzel halini yaşatır size terazi. kafayı yersiniz, direnirsiniz, terazi dinlemez. git gide daha çok sarmalar sizi, evet bir ahtapot gibi..

  tüm hayatınızı onla geçireceğinizi düşünürsünüz. maddi hevesleri yoktur terazinin, maaşını akıtır size; hayatınızın şekli değişir, en güzel restoranlara gidersiniz, en güzel tatiller ayarlanır, sevgililer gününde italya biletlerini şakırt diye önünüze koyuverir terazi.. en güzel hediyeleri alırsınız, paha lafı anlamsızdır terazi erkeğinin lügatında.

  güzel sevişir terazi erkeği, ondan önce daha da güzel ön sevişir, ondan da önce daha da güzel hale getirir herşeyi, yemek masasını, mumları, müziği.. ritüeldir herşey çünkü sevişmektir terazinin erkeğinin isteği, sadece sevmek değil, kendi sevmesinden öte sevişmek, hatta daha da çok partnerini memnun etmek..

  git gide şımarırsınız, başka ilişkilerde hayatınızda göremeyeceğiniz nezakette, incelikte hareketler anlamını yitirir terazi erkeğiyle, normalleşir.

  ama artık kaybetmişsinizdir kendinizi, daha fazlasını talep edersiniz teraziden, terazi erkeği ise heyecanını yitirir git gide. farkına bile varamazsınız elinizden kayıp gittiğin herşeyin, sevişirsiniz sanırsınız ama onu boylu boyunca öpmedikçe terazi erkeği sevişirmiş gibi sanmaz, yurt dışına gitme beğenmezsiniz oysa terazi erkeğinin amacı sizle "gitmek"tir sadece, yavaş yavaş bırakır terazi sizi sarmalamasını, farketmezsiniz tepeden tırnağa uyuşmuş olduğunuz için, uzaklaşır terazi, göremezsiniz, hissedemezsiniz, sizden alacağını almıştır artık, vereceğini vermiştir, daha fazlasını veremeyeceği yerde motivasyonu biter terazinin sevmeye.. ve siz o sarhoşlukla motive etmezsiniz terazi erkeğini..

  gider terazi erkeği..

  çünkü o terazi burcu erkeğidir.. onlarca kişi arasından farkedersiniz onu. bu sefer de siz farkettiyseniz, geçmiş olsun..
 • kadın ruhundan bu kadar iyi anlayan baska bir erkek bulan beri gelsin. o ki bir kadının dusunce ve isteklerini hisseder, tum arzularını gozlerinden okumayı basarır. butun sorularınıza cevabı onda bulmanız olasıdır.
  -soyle atrasiyonel bir giris cumlesi olsun dedim, olmus mu? *-

  giyinmesini, nerede nasıl davranması gerektigini cok iyi bilir. terazi kadını gibi denge arar ama bu arayısında sık sık dengesizliklerden de nasibini alır.

  adil olma ugrasındadır. haksızlıga tahammul edemez. yufka yureklidir. merhametlidir.

  ozgurlugune ve susune duskundur ya da oyle demeyelim de bakımlıdır degilim. gosteris sever.
  kendine has bir cekiciligi vardır. bir cesit seytan tuyu barındırır.

  onun ilgisini guzelliginizle cekebilirsiniz ama ilgisini surdurebilmek caba gerektirecektir. hem sizi yanında tasımaktan guzelliginiz/ısıgınız nedeniyle gurur duymalı hem de dıs guzelliginiz kadar ruh guzelliginizle de buyulenmelidir..

  ilgiye bayılır. sosyaldir. ama zaman zaman kısa sureli yalnızlıkları tercih edebilir, sonrasında ise sosyallesmeye tekrar ihtiyac duyacaktır.

  cabuk morali bozulur ama cabuk toparlanır. baskalarının laflarına cok dikkat eder. bundan dolayı bazen dogruyu sasırır.

  salon erkegidir. o bir centilmendir. incedir, zariftir.

  tam bir romantiktir. demet demet gullerle basını dondurmek, mum ısıgında askı yasatmak onun isidir.

  oldukca da duygusaldır. ama arzu ederse bu duygusallıgını oyle guzel kamufle eder ki hicbir sey anlamazsın.

  ev kusu degildir. asla da olmayacaktır, ama evine son derece baglıdır. ailesine duskundur.
  mukemmel es tabiri kendisi icin uygun gorulmustur. kadınından icinde kendini emniyette hissedecegi bir yuvayı birlikte kurmalarını ister.
  her seyi onunla paylasacaktır. -para,plan,basarı,ask-
  o hep sevdigini sımartacaktır. onu el ustunde tutacak, prenses muamelesi yapacaktır.

  bu adam acayip hosgoruludur. hataları affeder, acıkları kapatır, eksikleri tamamlar.

  agzı cok iyi laf yapar. acayip de sıcakkanlıdır. hatta bu yuzden adı cıkmıs flortoze inmez sekize. belki de flortozdur tabi, bilemeyecegim.

  onun dısında sakin bir karakterdir. huzur yayar, huzur buldurur, huzur adamıdır.

  peygamber sabrı vardır. ani kararlardan kacınır. sabırlıdır. beklemeyi becerir. bazen temkinli olmak icin olaylara madalyonun diger tarafından bakmayı sever; bu da onu zaman zaman karamsarlıga dusurur.

  yeniliklere acıktır. gezmeyi sever.

  ince eler sık dokur. detaycıdır. kurgucudur. zekidir. ince espriler onun zekasının urunudur. vakit gecirmesi keyiflidir.

  cok arkadası az dostu vardır. herkes onun dostu oldugunu sanar oysa onun dost olarak gordugu insan sayısı oldukca azdır. acayip secicidir bu konuda.

  sanata pek bi yatkındır.

  en buyuk kusuru ise kararsızlıkları, tembelligi ve gel-gitleridir. ha birazcık da catlak, az bucuk da manyaktır.

  o kadarcık da olsun.

  mis gibi adam iste.
 • heryerde istisnasız itin götüne sokulup duran burç erkeğidir.

  hayatı boyunca bir kere sevgilisi olmuş, o sevgilisi tarafından aldatılmış, hiç kimseyle cinsel ilişkiye girmemiş, çekingen, içine kapanık, zaman zaman asosyal, sevgiye değer veren ve sevmediği insana yanaşmayan 23 yaşında bir terazi burcu erkeği olarak tek başıma tüm kötü ön yargıları s.kip atıyorum. (evet nokta koydum oraya)

  burada da burcu kurtaracam diye kendimi bitirdim biraz ama neyse bakalım. :)
 • her bilgi kaynağında kararsızlık ve dengesizlik yaftası yapıştırılmış ama asla nedeni konusunda bir açıklamaya gidilmemiş burcun insanı, zavallı şahıs.

  bu dengesizlik ve kararsızlığın saf bir denyoluktan ziyade, çok daha başka amaçlar uğruna hortladığını şöyle bir inceleyelim :

  terazi erkeğinin kararsızlık uçurumuna varışını, bir olayı hem enine hem boyuna inceleyip, kafasında çeşitli perspektiflerden bakarak, zilyon tane süzgeçten geçirmesi olarak tanımlayabiliriz. üstelik potansiyel karar adayının alınmasını müteakip, kimlere zarar gelebileceği, kimlerin kırılıp, kimlerin üzüleceği gibi daha alt başlıklarda incelemelerin sürdüğünü, süreç içerisinde kapris diye tabir edilen şeytani varlığın esamesinin dahi bulunmadığını belirtelim. işte şahit olunan bu karar verme süreci, herkesi memnun etmek gibi denyo bir huyu olan terazi burcu insanını, bilhassa erkeğini yukarıdaki aşamalar sırasında incelemek, bu süreci beraberce yaşamak demektir.- ki buna siz okuyucuların çoğu kararsızlık diyorsunuz. ama ben öyle demiyorum. bu durum, verilecek doğru karar uğruna feda edilen küçük bir zaman dilimidir. daha sonra oluşabilecek keşke’lerin ah’ların vah’ların savuşturulması sürecidir.
  ey karşıdaki insan evladı! terazi burcu erkeği, sen “ayyyy..pek bi kararsızsın..bu huyundan nefret ediyoooooorm.ben gidiyoooorm” diye kafayı buharlı ütülerken, senin için en iyisi nasıl olur diye düşünendir. ve saadetli günler senin bu kişiye karar aşamasında yardımcı olacağın milad ile başlar.

  gelelim dengesizlik mevzusuna :

  terazi burcu erkeği, bilhassa karşı cinsten beklediği hal,tavır ve davranışı göremez ise, serzenişini ve beklediklerini hatunu bir kenara çekip sözlü uyarı şeklinde belirtmez. hatta gidişatın umarsızca devamı halinde sarı, bilemedin kırmızı kartla ceza-i müeyyideye gitmez.
  algıyı açabilmek ve arzulanan tepkiyi alabilmek için, bunu hareketler, tavırlar ve davranışlarla belli etmeyi yeğ tutar. bu gibi şikayetlerini dile getirerek, olası bir kırgınlığı, potansiyel teşkil eden tatsızlıkları yaşamak istemez. işte bu beklenti içerisinde çabalayan ve çırpınan erkek maalesef hareketleri ile dengesiz olarak algılanır.
  ey karşıdan itiraz etmek için el kaldıran ve hala anlamayan karşı cins insanı, otur yerine ve dinle.
  örneklemek gerekirse :

  bir ilişki tasavvur edelim. ve abartılmaması kaydıyla sevildiğini gerek sözcüklerle, gerek hareketlerle sık sık duymak/görmek/anlamak isteyen terazi insanının maalesef bu ilgiyi görmediği kabulünü yapalım.

  - hüsniyeeeee...hüsniiyeeee
  + çekil selami televizyon izliyorum.
  - bak ışıkları da söndürüyorum. hadi gel dans edelim. şarap da koydum
  + ne dansı yahu durup dururken..dizim var benim.
  - yahu bırak diziyi. hadi ama..yüfffeeeen*
  + ol-maz diyorum. bak celal gerçekten aşkını ilan edicek galiba bu sefer. çok heyecanlı
  - e ben de aşkı, sevgi, dans, mum ışığı , yemek, belki de cinsel münasebet...
  + şşşşşşşşşşşt. duyamıyorum selami.

  ertesi gün :

  - selami. artık benimle ilgilenmiyorsun. yolda bile benimle beraber yürümüyorsun. iki adım ilerden gidiyorsun
  + yoooo..sana öyle gelmiştir hüsniye..ne alakası var.
  - yok yok beni sevmiyorsun artık. ne dengesiz adamsın..daha dün dans mans diyordun halbuki.
  + hayır hüsniye’m. olur mu ööle şey..ben sana ilk gördüğüm andan beri vurgunum
  - gerçekten mi ?
  + gerçekten..hem de ölesiye*
  - ne güzel..hadi bi an evvel eve gidelim.
  + yaaaa :) ...sürpriz mi yapıcaksın bana ?
  - ne sürprizi yahu..diziye yetişcem.

  nooldu şimdi ?.. dünya güzeli insan selami dengesiz oldu di mi? bi gün çok sevgi dolu, bi gün çok soğuk, duyarsız oldu di mi ? ama hüsniye, hüsniye’ler, hüsniye’lerimiz biraz insandan, halden anlasa selamiler dünya’ya hükmedecek güce kavuşacak.*
 • kezo killer.
 • bu insanlar karsi tarafi kirmamak icin cok buyuk fedakarliklar yapabilirler, insanlara cok deger verirler. bunun icin cok samimi olmalarina gerek yoktur, fazla samimi olmadiklari kisiler icin bile fedakarlik yapabilirler. boyle enayilikleri de vardir. *
 • beyninde amigdala bulundurmayan erkek türüdür. refleksle yapması gereken şeyleri bile düşünür tasarlar planlar.

  velev ki karşıdan karşıya geçiyoruz, ışıkların önünde duran arabalar yerine bir arka sıraya dolanıp oradan karşıya geçer, neymiş en öndeki arabalar yeşil yanmasına konsantre olduğu için yayayı görmeden gaza basabilirmiş. görülemeyecek bu adam da 190 cm.

  çay tepsisi gelir, bu alayım mı almayayım mı diye düşünürken çaylar biter, bitmezse bile bu düşünürken soğur. sonunda içmeye karar verir ama içemez.

  yani kısacası hayat, terazi düşünüp karar verirken başından geçenlerdir.
 • ınsanları çok iyi analiz eder.
  6. hissi kuvvetlidir.çok iyi yalan söyler ama siz hakettiğinizde. herşey dengededir sizin ne tarafa agırlık koydugunuzla alakalı. piçliğe 2 kat piçlikle cevap verir. iyiliğe 2 kat. görsellik çok önemlidir. ukala ve kezbanların bir numaraları düşmanıdır (affetmez alır havasını) küsmez çabuk unutur. silerse tam siler hiç olmamış gibi yoluna devam etmeyi iyi bilir. pratik zekası çok yüksektir. paraya önem vermez. üstüne başına dikkat eder etmiyosa morali bozuktur veya ortam o dikkati haketmiyordur. umursamazdir. herkesle anlaşır. insanları sadece iyi ve kötü diye ayırır. ayrılıyorum dersen siktir git der, eğer demiyor ayrılmayalım diye yalvarıyorsa tekrar bir araya gelip siktir git demek icindir. not : terazi burcu erkeğiyim.
hesabın var mı? giriş yap