479 entry daha
 • korsana destek olmamak icinher sene lig tv aboneliği alan birisi olarak bu sistemde normal sezona üyelik almam sadece playoff sürecine alırım. izlenme oranları da sandıkları gibi artmaz. normal ligi izleyen kalmaz herkes playoffu bekler.
 • playoff bile fazla her sene fenerle galatasaray nba finalindeki gibi arka arkaya 7 maç |>
 • 16 takımlı belçika ligi gibi olacaksa olsun. o zaman mantıklı olabilir ama 18 takımlı ligde 34 hafta üstüne 6 hafta fazla gibi.
 • playoff döneminde hakemleri avrupa'dan almalarının faydalı olacağı durum.
 • kararlarin psikolojik etkileri oldugunun farkinda olmayan bir yonetim bakisi.

  amac belli ki daha cok gs-fb-bjk maci oynansin. ama heyecanla beklenen bir seyin sayisi, sıklığı artarsa onu bekleme heyecani azalir. bir sezonda oynanacak derbi arttikca insanlarda “surekli oynuyorlar” hissiyati olusacak, bu maclara olan ilgi bile azalacak. bu acidan psikolojik etkisinin dusunulmedigina inandigim karar.

  derbi disindaki maclari kimse izlemiyor diye bu karar aliniyor. diger takimlarin maclarini heyecanli hale getireceklerine derbilerin de heyecanini sondurecekler, ki derbiler de ne kadar heyecanli tartisilir, ben para verip izlemem. ingiltere'de en siradan maclar keyifli, yuksek mucadele ile geciyor, alinabilecek ornek de var aslinda.

  diger bir sebep de mac sayisinin artirilip daha cok iddia oynanmasi olabilir. normal sezon maclarinin sayisi azaltilmazsa bu da gerceklesecek.
 • desteklediğim öneri.

  öncelikle ligi 14 takıma indirin, ikisi direkt üç takım düşsün. 1-4 şampiyonluk playoff'u, 5-8 uefa playoff'u, 11,12 ve alt ligin 3, 4'ü playout oynasın.

  tabii hakem faktörü devreye daha çok girecektir. bir güven tesis etmek için var kayıtlarını ve gözlemci raporlarını her maç halkla paylaşın. playoff hakemlerini playoff kuraları çekilmeden atayın.

  eliniz değmişken yabancı kuralını en az 8+3, ideal olarak 14 olarak en az 10 sene değiştirmeyeceğinizi söyleyin. kulüpler uzun süreli planlar yapabilsin. türk oyuncu oynatan kulüplere oyuncunun yaşı ve oynadığı dakika üzerinden prim verin.

  haa bir de üçlü averajı kaldırın, kingmaker senaryosunu engelleyin. galibiyet primlerini dinamik yapın, ligi 9. bitirmesi garanti takım şampiyonluk playoff'una kimin katılacağını etkileyebiliyorsa çok daha fazla prim verin ki oyuncular gerçekten hırslansın.

  sonra playoff'u getirirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap