• yazdığı tuhaf bilimkurgularla tanınan roger zelazny'nin fantazya serisi. kısa bir süre önce okumaya başladığım, başlar başlamaz da vurulduğum, hafif acayip, ama son derece yaratıcı, özgün bir dizi. etrafta bini bir para olan, ormanda dolanı dolanıvermek ve bu arada da artık nasıl oluyorsa büyümek, olgunlaşmak vs vs. izleğinin çevresinde dönüp duran şu her zamanki fantazyalardan bunalmışlar varsa, bire bir.
 • zelazny'nin sahip olduğu bilimkurgu deneyimi ve garip espri anlayışının birleşmesiyle oluşan, sıradan bir fantastik kitap olarak adlandırmanın haksızlık olacağı muhteşem seri. seri aslında 5 kitaplık 2 kısımdan oluşmaktadır. ithaki'nin çıkaracağı 2. cildi büyük merakla beklemekteyim.
 • okuyuculardan gelen istek uzerine bir ton ince cilt halinde piyasaya surulen seri
 • nedense doğrusunun the chronicles of amber olduğunu düşündüğüm seri.
  http://www.sfsite.com/10b/ca91.htm
 • ithaki yayınlari tarafından daha çevrilmemiş olan kitaplar ise şunlardır;
  4.the hand of oberon
  5.the courts of chaos
  6.trumps of doom
  7.blood of amber
  8.sign of chaos
  9.knight of shadows
  10.prince of chaos
 • özellikle ikinci beşlemede bilimkurguseverlerin yakalayabileceği, bilimkurgu duayenlerine (stanislaw lem, isaac asimov vb.) yapılan -yazarın eski yazın türünün ustalarına bir saygı duruşu niteliğinde mi acaba?- ince göndermelerin de bulunduğu zekice kurgulanmış seri. ayrıca, zarsız oynanan ve bütün karakterlerin güçlerinin sınırsız olduğu bir rpg olarak uyarlanmış bulunan seri.
 • the great book of amber: the complete amber chronicles, 1-10 (chronicles of amber) isimli tek bir kitapta toplanmis seridir. birkacini (sirali degil, ele hangisi gecerse) okuyup, kalanlari delice merak ettikten, o kitapci senin bu kutuphane benim yana yakila aradiktan sonra, tesadufen bu 10 kitaplik tek cilt insanin eline gecince hazine bulmus gibi oluyor, ben yememis icmemis koca kitabi bir solukta bitirmis ve ancak oyle rahat edebilmistim.
 • bir acayip fantazya.beni gülmekten yerlere yatırabilmiştir.
  bir bölüm şöyledir:

  "talih hepimize gülsün" dedi ganelon."ben tanrı tanımam ama aralarından zahmet edip de bizim yanımızda olmayı seçenler olursa, onlara kucak açarım"

  "tek bir tanrı vardır" dedi lance."o'nun bizimle olması için dua ediyorum."

  "amin" dedi.ganelon piposunu yakıp."bugünlük"

  kitaplarda öyle şahane bölümler var ki roger zelazny'nin neden daha epik bir fantazi yazmamış olmasına yanarım
 • gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu fantezi kitap serisi... daha önce hiçbir yerde böyle değişik bir senaryo yazılmamış ve yazılamaz da herhalde.kitabı okumadan arkasını sakın okumayın!
hesabın var mı? giriş yap