• oldukça etkileyici bir albüm. şahsen beklemediğim güzellikte buldum sözleri ve beatleri. en sağlam şarkısı dreams'dir bana göre. hit şarkısı hate it or love it'tir. west side story ile yine ayağa kaldırmıştır west side genlerimizi.
  • prodüktör koltuğunda dr. dre, mike elizondo, scott storch, kanye west, havoc, just blaze, timbaland, jeff bhasker, eminem, hi-tek, focus gibi resmen dream team dediğimiz bir ekibin oturduğu the game albümü. dr. dre'nin aynı zamanda executive producer olarak üzerine titrediği son albüm olarak hafızalarda yer etmiştir. ilk haftasında 600bin dünya genelinde 2.5 milyonun üzerinde satarak double platinum kazanmıştır. the game'e albümde 50 cent, eminem, busta rhymes, nate dogg, mary j blige, faith evans, marsha ambrosius gibi isimler eşlik ediyor. bu albüm satmasın da hangisi satsın. favorim kesinlikle albümle aynı ismi taşıyan şarkı.

    not: where i'm from isimli şarkının orjinalinde dr. dre de bulunmaktadır, detox için düşünülen bu şarkı sonra bu albüme konmuş ve dre verse'ü çıkarılmış. (if you don't know)
  • game'in west coast'u geri getirdiği albüm. bu albümden sonra west coast daha uzun süre yani kendrick lamar gelene kadar kurtarıcı bekleyecekti. kendrick'in rüzgarı yavaş yavaş esmeye başlarken the game ansızın kopan fırtına gibi giriş yaptı bu albümle.

    albümde ki tüm şarkılar, tüm beatler mükemmeldi. hatta şöyle diyeyim put you on the game timbaland'ın yaptığı en iyi işlerden biridir. timbo standartlarında bir prodüktörün en iyi işlerinden biri size geliyorsa onu kötü değerlendirme şansınız yoktur. dahası hate it or love it, how we do çağın ötesinde, zamansız işlerdi. hatta bu albüm için game'i prodüksiyon ekibi taşıdı the game hep aynı the game diyenlerde var ama bunun haksızlık olduğunu düşünüyorum. tamam dr.dre faktörü, eminem ve 50 cent'in zirve dönemlerinde olmasının etkisi elbette var ama bu onun için bir şanstı ve iyi değerlendirdi. ayrıca o dönemi konuşacak olursak cashis, tony yayo filan derken konu bambaşka yerlere gider. bu albümün mükemmel olması için o dönem tüm şartlar oluştu ve game bunu çok iyi değerlendirdi.
  • böylesine bir debut’tan sonra gidilebilecek tek yer aşağısıdır, buna rağmen hakettiği yere ulaşmamıştır gözümde.belki de the game’in art arda çıkardığı yanından geçemeyen albümler yüzündendir.

    tanım : gelmiş geçmiş en iyi 3-5 rap debut’undan biri, bunun yukarısı illmatic, chronic falan zaten.
hesabın var mı? giriş yap