• bethesda'nın şu sıralar fallout 3 ile meşgul olduğu ve daha 1,5 yıl da öyle olacağı düşünülürse en erken 2011'den önce göreceğimizi zannetmediğim oyun.
  (bkz: başlık parsellemek)
 • elder scrolls iv in ne kadar kapsamlı olduğu gözönüne alınırsa muhtemelen gerçek hayatı simüle edebilecek kadar ayrıntı olacak olan elder scrolls oyunu. onca savaştan, mücadeleden sonra emekliliğimi cyrodill in bir köyünde yaşamak istiyorum şahsen bu oyun sayesinde.
 • bethesda'nın skyrim'in isim haklarını çok önceden alması dolayısıyla nord'ların memleketinde geçmesi olasılığı büyük.
 • oblivion'a aylarını vermiş ve morrowind'i rüyasında gören çılgın oyuncular için, (bkz: #12246999) düğün dernekten önemli bir olaydır. asla ve sadece bir oyun olmayacaktır.

  kiminin işine, kiminin eşine kiminin de eğitim hayatına malolacak olmasa bile büyük zararlar verecektir.

  ismi de tam olarak the elder scrolls v olup tamrielin bir bölgesiyle bağlanabilir. md knın dediğinden hareketle the elder scrolls v skyrim olabilir. ama bir önceki oyun the elder scrolls ıv cyrodiil değildi. o yüzden ters köşeye yatma ihtimali yüksek olasılık.

  tamriel imparatorluğu haritası için: http://img297.imageshack.us/…97/8840/tamrielmap.jpg
 • son söylentilere göre yaklaşık iki yıldır geliştirilmektedir ve resmi olarak açıklanması yakın gözükmektedir. todd howard tarafından açık açık dile getirilmese de uzun zamandır bethesda'nın yeni bir oyunun hazırlığında olduğu bilinmekteydi. son duyumlara göre http://www.eurogamer.net/…er-scrolls-5-in-the-works oyunun elder scolls iv'ün kaldığı yerden devam edeceği söylenmekte. yine son dedikodulara göre gelecek hafta oyunun seslendirmelerine başlanacaktır. o zaman geriye tek bir dilek kalıyor why walk when you can ride
 • teaser'ının müziği güzelmiş. yalnız tamriel'deki (bence) en sıkıcı vilayeti beşinci oyunun geçeceği yer olarak seçmeleri kötü olmuş. bethesda'dakiler skyrim'i gerçekten çok seviyor gerçi sanırım, elder scrolls 3'te de 4'te de oyundaki kitaplardaki hikayeler hep skyrim'in kasabalarında geçiyordu zira. neyse artık, o kitaplardaki mekanları görürüz en azından.
 • daha yıllardır bir türlü yürüme animasyonu yapmayı becerememesine rağmen nasıl bu kadar iyi rpg oyunları yaptığını anlamadığın bethesda firmasının yine içerik olarak hayvani derecede kapsamlı ama aynı zamanda animasyon özürlü karakterlerle dolu bug manyağı olacak yeni oyunu. hayırlı olsun...
 • an itibariyle vga 2010 etkinliğinde duyurulmuş oyundur. http://www.youtube.com/watch?v=qnlklczn8wc adresinden oyuna dair ilk tanıtım video'su da izlenebilir.
 • oblivion'da benim gibi serinin fanı birini bezdiren saçma level scaling sistemi olmuştu. oyunu bitirdim ama zoraki. konu olarak öncekiler gibi değildi, çok bug vardı ve level scaling işin içine ediyordu. sonradan yamalarla modlarla adama dönse de iş işten geçti. umarım yeni oyunda şu saçma level scaling işi olmaz. bethesda oyunculardan bu konuda zamanında bir ton şikayet maili almıştı. elder scrolls v için platform belirtmemişler de, zaten x360, ps3 ve pc'ye çıkar. umarım pc'ye önce çıkar, sonradan konsollara geliştirilir. casual konsol oyuncuları için güzelim bazı rpg oyunlarına su karıştırıldı. daha önceki morrowind de konsollara çıkmıştı, ancak sonradan çıkmış ve rpg sistemini bir şekilde korumuştu. ama oblivion aynı zamanlarda konsollara çıkınca işin rengi biraz değişti. casual console gaming mantığı ortada. elder scrolls v skyrim umduğum şekilde çıkar da tadında yenilmez. hep derim zaten nerde eski kızlar, nerede eski oyunlar..
hesabın var mı? giriş yap