• eski adı covenant olan, (isveçli bir tekno grubu yüzünden degistirilmiş) nagash (dimmu borgir) , blackheart (troll) ve hellhammer'dan (mayhem) olu$an space metal grubu, güzel
  ve ayrıca vokalisti lex icon (nagash) sahnede etek falan giyiyo ve saçlarını iki yandan at kuyrugu yapıyo
 • animatronic adlı albümü nedeniyle yavşaklıkla suçalnmış black metal grubu..
 • son albumleri s.e.t.i. ile artik tamamen electro-industrial bi tarza kaymis olan grup. animatronic kesinlikle cok daha guzeldi.nerdeyse tamamen clean vokale gecmis olmasi kovenant'in en onemli ozelliklerinden birini almis goturmus.
 • trend grup statüsüne sokulmuş ama yinede yaratıcı bir grup nexus polaris çok sıkıcı olsada diğerleri gaza getiriyor...
 • yeni albümlerinin daha karanlık ve daha gitar ağırlıklı olacağını söyleyen elemanlar.
  küth (drums & percussion. ) ve brat (keyboards & live effects) adlı iki eleman daha gruba katılmış.
 • nexus polaris isimli efsanevi albüme sahip yarmis hayvani gurup.
 • metallica'nın the memory remains'ini de coverlamış ama hiç becerememiş olan grup....
 • black metal, ex-black metal yada değil, space metal yada hepbiri; beni ordan buraya sürüklemeyi başarmış grup. evet bende ilk synthi duydugumda seti albümünde, ellerimi bağlayan iplerin gevşemesinden korkmuştum ama rahat bir nefes aldım ve hepsi geride kaldı. seti’yi yaşayabilmek için bir yeniyetme kapitalist ülkede yolculuğa çıkmama gerek varmış demek*. bir göz kırpışını bekleyen; gotik binaların geride kalıp, eski ve yabancı dostları komünizm gölgesinde yapılan megakomplekslerin yaydığı romantik dumanın arkasındaki yaşlı güneşi* seçebilmek için insanüstü çaba gerekirmiş. oysaki solumda henüz iğfal edilmeyi bekleyen yemyeşil çayırların ufukla uzakta bir noktada seviştiği ovalar vardı. beni çeken neydi bilemiyorum halen o çelik yuvalarına. bir ertesi güne çıkamayacak olma ihtimalinin genişliği mi, yoksa bir vardiya ertesi ortaklaşa yenen son yemek mi?

  dikkat çeken bir diğer değişim; türüyle birlikte işlediği zaman diliminide değiştirmesi grubun seti albümünde. kıyamet tellalığı yapan diğer gruplardan farkını, kıyamet günü ve sonrasını işlemesiyle ortaya koyuyor. suçlu ve hakim de biziz, buna insanca inanan da.

  bir zamanlar seti diye bir program vardı nette, halen varmı bilmiyorum. super computerların üzerine düşen processingi azaltmak için client olarak dagıtılan ve kurdugunuzda size renk tayflarıyla bezeli görsel hayal gücü şöleni sunarken, arka planda kendisine gönderilen verileri işleyip gerekli mercilere “yok abi, bana verilen matrixte, uzaylıya rastlanmadı” gibisinden mesaj döndüren bir freeware. bedava olması ve her bilgisayarda çalışabilmesi, ayrıyeten screensaver vazifesi görürken sizin “acaba benim hakkımda bir yerlere bilgi gönderiyormudur?” kaygım, bu programın amerika’nın o ana dek gerçekleştirdiği en komünist eylem olduguna dair hipotezimi güçlendiren bulgulardı. işte hayalgücü burda devreye giriyor. program en sonunda başarıya ulaşıyor ve bir yabancı gezegenle kontak kuruluyor nihayette. hikaye bu ya, onlarda bize karşı kayıtsız değiller. derken uzaylıların, insanogluyla halen gurur duyulabilmesini sağlayan yegane etken olan henüz bir nükleer savaşın dünya üzerinde patlak vermemiş olması gerçeği tarihteki yerini alıyor. kalan sağlar bizimdir, ilk hedefiniz jista938 gezegenidir. tabi herkes sığamıyor onların gönderdiği gemilere. yerde ve halen vardiyasında çeliği dövmekle meşgul işçilere yukardan bir el sallıyor profesörler, diktatörler, askerler ve kadınlar. yeniden bir ırk kurabilmek için tahsis edilen bütün gereçler ve sürtüngeçler mevcut gemide. ah o gemide bende olsaydım adlı güzide eser ayrı bir anlam kazanacak beyinlerde, hintliler bollywood sinemasını icra etmeye girişcekler ardından. eger başarısam bende bu gemide bir tayfa olmayı, ağlarken gitgide gözden düşen gezegenimin ardından hollow earth dinliyor olacağım. oysaki daha yeni albümlerini indirememiştim netten. bundan sonra ne vardı yahu? belkide tekrar black metal’e dönmüşlerdir kim bilir. afiyet keder olsun.
 • www.gentechranch.tk bi daha acılmayacaktır,onun yerine lex icon kendi blog'unu kullanmaktadır.

  (bkz: http://my.opera.com/thekovenant/blog/)

  edit:site tekrardan açılmıstır.
hesabın var mı? giriş yap