aynı isimde "the man in the high castle (dizi)" başlığı da var
 • bir olay kurgusundan öte, dünyanın tasfirini içeren kitap. bence kopuk kopuk olan açıkcası pek tad vermeyen kitap. orjinalini okumak gerek belki de.
 • pkd bu kitabında bilim kurgu'nun salt geleceğe dair olmadığını anlatır. alternatif şimdiki zaman boyutunda da bilimkurgu yapılabileceğini öngörür kitabın içindeki bir başka kitapta.
  konu olarak ikinci dünya savaşını kazanmış nazi almanyası ve japonya'nın hükmettiği bir dünyada ve zamanda geçiyor. alternatif şimdiki zaman hakkında uzun uzadıya yapılmış sosyolojik öngörüler , yin yang felsefesi , amerika , almanya , çin ve japonya'nın yerel kültürlerinin güzelce bir harmanlaması var kitapta. bu ortamda hawthorne abendsen adlı bir vatandaş savaşı almanya ve japonya'nın kaybettiği bir ütopia üzerine roman yazıyor(kitabın adı çekirge serilmiş yatıyor). yani şu andaki reel dünyanın farklı bir tasviri var.diğer kitaplarında olduğu gibi pkd'nin evrenleri arasında dolaşıp duruyorsunuz.bilim kurgu çevrelerince pkd'nin en iyi kitabı olarak nitelenir.
 • orjinali okundugunda daha bir anlasilir olan ve cevirmeninin kulaklarinin cinlatildigi kitap
 • almanlarin ii. dunya savasi'ni kazanmalari disinda fantastik bir kismi olmayan, gayet gercekci ve enfes bir pkd kitabi.
  hugo odulunu 1963'te almis.
 • philip k dickin geçmiste geçen bilim kurgu romani. 2. dünya savasini almanya blogu kazansaydi olabilecekleri ilginç bir kurgu ile anlatir.
 • bir çok fantazi ve bilim kurgu yazarının başyapıt olarak tanımladığı philip k. dick kitabı.
 • almanya'nin sava$tan sonra afrika uzerinde gercekle$tirdiklerinin tasviri nadir bulunan cinstendir, i$in ilginci o donemin partei cilginligi du$unuldugunde "kurgu olm nah yaparlardi boyle bir $eyi" demek zor olsa gerek.

  dunyaya daha 60'li yillardan bir butun olarak bakan, bugunun globalizm denen zimbirtisini o yillardan yakalayabilmi$, agir ilerleyen, diyalog bazli, du$unmeye iten bir roman derim buna ben. ursula k le guin lezzeti arayanlara da oneririm bazen, kafam iyiyse de turist omer afrika da filmini oneririm.
 • benim gibi bilim kurgu'dan pek hazzetmeyen bir adamı bile son derece etkilemiş ve kitabı 2 günde okuyup bitirmemi sağlamıştır. kitap 2.nci dünya savaşını nazilerin kazandığını ve neticesinde dünyaya hakim olmasını konu alır. her ne kadar alternatif tarih diye de nitelendirebilsek, de yazar bu görüşe karşı çıkmıştır. kitap müthiş bir hayalgücünün yanı sıra sosyolojik öngörüler, felsefi bilgiler, ve muazzam bir tarih bilgisi içermektedir. (örneğin yazar, bu romanı yazarken william shriver'in the rise and fall of the third reich kitabından faydalanmıştır). kitap son derece sürükleyici olmasına rağmen açıkcası sonu beni çok etkilememiştir. romanlarında gelecek bir zamanı konu alan dick, fal, geçmişte yapılan bir hareket yapılmamış olsaydı bugün durumumuz ne olurdu gibi ve uzakdoğu felselerine atıfta bulunur. tarzı hakkında spielberg'in yönetmiş olduğu minority report'u izlemek fikir verebilir.
hesabın var mı? giriş yap