• 3-5 yıl içinde çıkması muhtemel, kendisini takiben de pek çok eklenti paketi çıkacak olan the sims oyunu.
 • 3.sü nasıl olacaktır bilmem ama 4.sü kesinlikle taş ve sopayla olacaktır?!
 • orta çağ'da geçmesini istediğimiz sims oyunudur. business olarak asker, avcı, çiftçi olabileceğimiz, prens ailesine katılıp kale kuşatacağımız atraksiyonlu bi sims bekliyoruz...
 • yaşarsam kesinlikle oynayacağım oyundur.

  tek istediğim sims 4'te zaman kavramını düzenlesinler. simin evin bi ucundan diğer ucuna gitmesi yarım saat sürüyor yaa o yüzden sim günleri çok bereketsiz. bu durum canımı sıkıyor.
 • an itibariyle resmi ağızdan duyurulmuş oyundur. 2014'te geliyor:

  http://www.bolumsonucanavari.com/…yuruldu-37859.htm
 • tam da aklımdan ne zaman çıkacak bunun* 4. sü diye geçirirken sol frame' de başlığı görüp sevinçle kendimden geçtiğim oyun. ne olur bu sefer daha insani duygular olsun, simler mantık evliliği yapabilsin, yalan söyleyebilsinler.*
 • cikmasi kesinlesen oyun..
 • beklentilerimin çok yüksek olduğu, olası sistem gereksinimleri konusunda kaygılandıran, serinin yeni oyunu. her yeni sims oyununda ciddi yenilikler/geliştirmeler oldu ea games diğer ürünlerinde sıvıyor resmen ancak sims bundan nasibini hala almamıştı.. umarım yine bizi şaşırtan, sevindiren bir sims olur. son oyuna ek paketlerle gelen macera için seyehatler, ilginç meslekler edinme, şehirde aktif olarak gezinme gibi özellikler henüz "ham"dı ama ucundan azcık olması bile sevindiriyordu. simlerin özel taşıtları, evcil hayvanlarına ek olarak günlük hayatta olmaması imkansız görünen duygular, kaygılar, hareketler yansıtılsa harika olur. nelerdir bunlar? kontrolümüz dışında olan hemen her sim ile istediğimiz doğrultuda iletişim kurup ilişki geliştirebiliyorduk. tam başarı şansı olmamalı. simlerin basit faturalar, eşyalar ve yemekler dışında giderleri, kaygıları olmalı. oyunda negatif yönde ufak ve çokça çeşitte olasılıklar bulunmalı. sosyologlar özellikle sims oyunlarına ateş püskürüyorlardı hayat bu değil diye (bir oyuna kızmak da neyse artık). ancak onların istediği ölçüde gerçekliğe yaklaştırmak oyuncuların kendine de büyük zevk verir diye tahmin ediyorum.

  ps: ilk düşünceler için yazılmış bu entry zaman içinde çokça edit görecektir.
 • cikinca, gun isigini gormeme izin vermeyecek, gunlerce ac susuz bilgisayarin onunde vakit gecirmeme neden olacak, sosyal hayatimin icine edecek olan oyundur.
hesabın var mı? giriş yap