şükela:  tümü | son 24 saat
53 entry daha
 • 2023 model darren aronofsky filmi.

  zaten bir darren aronofsky filmi olduğundan... ya da kadrosunda çok sevdiğim brendan fraser, sadie sink, hong chau, ty simpkins ve samantha morton gibi isimler yer aldığı için bir şekilde seveceğimden emin olduğum ama izleyince paramparça olmama sebep olmuş aronofsky filmi.

  normalde ımbd, wikipedia, britannica gibi yerlerde bilgi girişi yapar 2 yabancı sitede review yazarım ve onların ortalamasını da önce ekşi sonra letterboxd'de paylaşırım.

  bu filmi biraz fazla sahiplendim... letterboxd ve ekşi yorumlarını okumadım çünkü kendini yürüyen akademi sana tiplerin filmi kesip biçeceğinden emindim... (raul hakan hariç)

  eski ahit göndemeleri ile dolu aronofsky filmografisinde bu senaryo için moby dick'in baz alınması ve tonlarca gönderme içermesi de aronofsky tarzına uygun çünkü bir kaç yahudi ve ortodox cemaat moby dick'e kutiyet atamıştı zamanında.

  filmin 4:3 olması muzzam bir bakış açısı sağlamış.

  the pequod yatfaları gibi kendini yavaş yavaş açan karakterler ve sadece 2 saat içinde empati kurduğumuz bir oda dolsuu hayat.

  evet aronofsky, tüm filmografin içinde bu senin yazdığın en iyi ''essay''

  yaşanmışlığı olmayan pek çok insanın filmi anlamamasınından daha kötüsü de 2000'ler türeyen con con entellerin filme kendilerince sikko yorumlar getirmesi...

  aronofsky kimseye bu konuda söz bırakmamış. film açık ve tane tane yazılmış bri kitap kadar net.

  ve brendan fraser... çağlayan gibi coşmuş... aldığı her alkışı her ödülü hak etmiş.
 • filmde "gay sex" var diye oscar aldığını sanan vasıfsızları görmenizi sağlamış epic yapım.

  gay sex dediği de herif 5 sn porno izliyor sonra kapı çalınca donduruyor, olay bu...
  akademi sırf bu sahne yüzünden oscar verniş evet, bütün büyüyü bozdun amk.
88 entry daha
hesabın var mı? giriş yap