• sağlıksız çatışmanın olduğu ilişki türü. bir ilişkinin temeli sayılan saygının çoktan yitip gittiği, insanın yıkıcı eleştirilmekten korktuğu için özgün olmadığı ve karşı tarafa kendini tam olarak açamadığı, tarafların sürekli birbirlerinin yaralarını kanattığı ilişkidir.

  bir başkasının sizin yaranızı kanatmaması için tek çözüm, kendi yaranızı yine kendinizin en iyi şekilde iyileştirmesidir.
 • en yaygın ilişki türü
 • erkeğin asbest sıçtığı ilişki. 20-30 yıl önce olsa adam zengindi.. abi bize 600kg/m³'lük 150 m³'lük çıkarabilir misin çatıya izolasyon yapıcaz da..

  veya uranyum boşalıyor adam.
  ---
  sosyolojik sorunları hüsn-i tabir veya george carlin'in euphemismleri gibi fiyakalı ifadelerle tanımladığın zaman aslında "defeating the cause" diyecek şekilde kendi ayağına sıkan bir argüman tarzı belirlemiş oluyorsun.

  adam da aynı kafayla matrix'deki red / blue pill olayına metaforik gönderme yaparak mgtow diye bir şey çıkar.

  çık bakalım işin içinden. hastalıklı argüman mekaniği ile çıktın, sırf istediğini savunabilmek için, ama aynı silah bu sefer sana doğruldu.

  ---

  basitçe, bildiğimiz en eski ve yaygın kelimelerle söyleyelim.

  bencillik ve suistimal. tıpkı tüm insanlarda olduğu gibi. kadın erkek herkes çıkarları için yaşar, taviz vermek istemez, bunları kabul ettirmek ister, işte modern olduk ya biraz daha kendi isteğiyle kabul etmesini istiyormuş gibi politically correct cicilikler şirinlikler yapar.

  güç sarhoşu olacak kadar elinde kaba kuvvet ve şiddetin kendisi olmasa da tehdidi bulunan da bencilliğini rahatça uygular. durum bu.

  basitçe ifade etmedikçe aslında eşitsizlikleri suistimal eden insanlara enabler olmuş oluyoruz.
 • herkesin en azından bir kez yaşaması gereken ilişki türü..
  bu sayede neyin zehirli neyin faydalı olduğu anlaşılır, ve bir tık daha gençleşilirken olgunlaşılır.
  yaşayın, kaçmayın
 • neden ve nasıl olduğunu anlayamadan en muazzam sekslerin yaşandığı ilişki türü. sanırım insan bir şekilde bu fasit döngü içerisine kendini sokmadan rahat edemiyor. tuhaf.
 • dün twitterda biri şunu yazmış...

  " toksik ilişkiler... yoruyor, hırpalıyor ama bir yandan da hiçbir şey onun kadar tutkulu ve heyecanlı hissettirmiyor. resmen bir paradokos."

  son dönemde bu tarz iliski seven cok insanla karşılaştım, aci cekmekten hoşlanıyorlar mi, yoksa özgüvenin ezilmesi ya da kişiliğinin hırpalanmasini seviyorlar mi? anlamis değilim. heyecan istiyorsan, sokaga cikma yasagi oldugu gun maskesiz arabayla disari cik, polisle kedi fare oyunu oyna, ya da geceyarisi disari cık kopekler kovalasin seni, birinin anasina bacisina küfür et sonra kaç, nabzin dakikada binbesyuz atmazsa gel aksam yemegin benden...

  insanın olgunluğu iliski yasama biciminden anlaşılır, kendini seven hic bir insan kendine zarar veren iliski icinde olmaz, duzeltemiyorsa vazgeçer, insanlarin degismeyecegini bildigi icin oldugu gibi sevemiyorsa ayrilir.

  aci çektiği halde iliskiyi bitiremeyen, bir de bu iliskide tutku ve heyecan var diye o iliskide kalan, sevgi dolu, sağlıklı ilişkileri sıkıcı ve tehlikesiz bulan insan aci cekmekten kacamaz.

  tutku güzel şeydir, insan yaşadığını hisseder ama sirf tutkulu iliski için insan ozdegerini kaybetmemeli. insanın sevilmediği yerde, arzularına gem vuramadığı icin kalmakta israr etmesi anlık tatmin etse de, uzun vadede insani hasta eder.

  kim bizi olduğumuz insandan uzaklaştırıyor, hırsımıza yenik düşmemize, iradesiz olmamiza neden oluyorsa; o insandan uzak durmamiz gerekir, cunku bağımlı olmuşuzdur ve birine bagimli olmak bi asigin basina gelecek en kotu durumdur.
 • bazı kişiler böyledir. genelde eski ilişkilerinden kalan travmaları onları bu hale getirmiştir. en büyük sorunları güvenememek ve çok kolay herhangi bir vakayı kavgaya tasiyabiliyor olmaktır. bu kadını yada erkeği başta tanımanız imkansızdır. bu ilişki ilk aylardan bitmemişse muhtemelen yatakta iyi bir uyum olduğu içindir. toksisite biraz da böyledir belki, hard sevişmeleri var ediyordur kimbilir. esas soru ise şudur; o güzelim sevişmeler bu toksisiteye değiyor mu?
 • bir zamanlar sevdiğini sandığın insanın yine 'sevgi' kelimesi altında diretmeleri,kıskançlıkları,hastalıklı düşüncelerini barındırır.öyle ki asıl yanlış olanı bildiğiniz halde yanlışı aslında sizin yaptığınız ve ilişki sonunda çok değersizleşecekmişsiniz gibi manipülelere de yol açabilir.oysa gerçek sevgi iyileştiricidir bu şekilde yaralar açmaz
 • üzerine tez yazabileceğim ilişki türü.

  filofobi sebebidir. belki de şahane gelişebilecek ilişkilere hiç başlamadan yol verme durumuna düşürür insanı.
 • kendimizi sürekli yetersiz ve kötü hissettiğimiz, sağlığımızı, hayatımızı, psikolojimizi olumsuz yönde etkileyen ve sonuç olarak mutsuz olmamıza sebep olan ilişkilerimizin tümü.
hesabın var mı? giriş yap