• vuelta a espana 2015'in 9. etabında acayip işlere kalkışmış olduğu söylenen team giant-alpecin'in 24 yaşındaki hollandalı bisikletçisi.

  son 27 km
 • vuelta a espana 2015'de harikalar yaratan hollandalı adam. daha önce genel klasmancı olmamasına rağmen ilk dağlık etaplarda harika iş çıkarmaya başlayınca genel klasmana yöneldi ve şu an lider konumda.

  eğer yarınki son dağlık etapta fabio aru'ya karşı olan 6 saniyelik farkı koruyabilirse (favorinin aru olduğunu belirtelim) çok büyük bir sürprizle kırmızı mayoyu garantileyecek.
 • vuelta a espana 2015'in favori 10-15 ismini say deseniz adı aklınıza dahi gelmezdi ama sondan bir önceki etaba kadar sürpriz bir şekilde kırmızı mayoyu korumayı başardı. son etabın 4 tırmanışından üçüncüsünde, aru'nun yaptığı atağa karşılık veremedi ve geride kaldı. astana'nın çok iyi bir takımı var. tur boyunca olduğu gibi 20. etapta da aru'ya bolca yardım ettiler. tom'un böyle bir şansı hiç olmadı ve mayoyu aru'ya kaptırdı ama yaptıklarını takdir etmemek mümkün değil.

  edit: tabi kürsü görememesi üzücü.
 • 3 hafta boyunca takip ettiğm la vuelta'da onunla birlikte yokuşları tırmandığım hollandalı bisikletçi. gerçekten inanılmaz bir tur performansı gösterdi. sondan bir önceki etapda aru'ya karşılık verememesi gerçekten çok üzücüydü. yine de inanılmaz bir hikaye bıraktı dumoulin bisikletseverlere. geriye düştükten sonra arkasına bakıp yardım edecek kimseyi bulamaması çok acıydı. yine de teşekkürler dumoulin bizlere son yılların en güzel vuelta'sını izlettiğin için...
 • tek kusuru iyi bir takıma sahip olamamasıdır ki, dağlarda bir başına kaldığında la vuelta a espana 2015'in 20. etabında ardında kimse yoktu. takım arkadaşı her şey demektir!
 • tour de france 2016'da bugün itibarı ile muazzam bir etap galibiyeti ( 9. etap - vielha val d'aran / andorre arcalis ) almıştır.
 • verdiği kilolar ve zamana karşıda ustalığı ile giro'nun 100. yılında ciddi favoriler arasına girmiştir. bir froome ya da quintana seviyesinde değildir elbet ama yeni bir genel klasmancı olarak büyük turlara renk katacaktır. bu giro'da rüştünü ispat ederse artık 2 etap kasıp diğer 18 etapta yatan froome ve atak yapmak için son dağlık etabı bekleyen quintana eskisi kadar rahat oturamaz o selede.

  gerçi maşallah dediğim 3 gün yaşamıyor bu da kaza galan geçirmez inşallah.
 • 'tour de france yakın, meşaleleri yakın' minvalinde giro100'de yarışan bisikletçi. gelişimi muazzam.

  (bkz: #68278777)
 • giro'nun 14. etabını efsanevi bir şekilde aldı. kintana dağlısının oropa'daki ataklarına karşılık vermeyi başardı, üzerine yokuşun sonunda yakalayıp silkeledi.
  https://www.youtube.com/watch?v=bvjip0fbpxm

  şahane işler yapıyor, geleceği hakkında heyecanlanmadan edemiyor insan.
 • [https://www.youtube.com/watch?v=v_frtu0pzq4 https://www.youtube.com/watch?v=v_frtu0pzq4]

  giro'nun bugünkü 16. etabında ihtiyaç molası vermek zorunda kalan bisikletçi. takımı team sunweb midesinde problem olduğunu açıkladı.rakiplerinden ciddi zaman farkı yemesi olası gözüküyor. eğer bu şekilde pembe mayoyu kaybederse kendisi açısından oldukça üzücü bir durum olur. mayosunu korumayı başarsa bile elindeki büyük avantajı kaybedecek ve genel klasman şampiyonluğu onun için çok zora girecek. umarım bu durum onu mental olarak etkilemez ve son etaba kadar genel klasman yarışının içinde kalır.
hesabın var mı? giriş yap