şükela:  tümü | son 24 saat
 • bu yılbaşı ilk defa oynadığım oyun. evet ilk defa. tabi bi kaç sene önce arkadaşla yılbaşı planı yaparken almıştık, hiç bi arkadaş sallamamıştı bizi, o yüzden yalan olmuştu, oynayamamıştım. sanal olarak bi kaç kere oynadım sanırım da canlı olarak ilk defaydı. neden? genelde sülalecek toplanmazdık, genelde biz çekirdek aile olarak tv mandalina falan takılırdık, ama amcamlar falan toplanıp bizi çağırmıyomuş şerefsizler.. neyse çok garip bi aileyiz zaten şaşırmıyorum. bu sene nasıl olduysa çağırdılar, e tombala da oldu tabi. oynadık kartı 1 liradan, minimalist olarak*10 küsür elde bi kere 1. çinko yaptım o kadar. öyle eğlenceli bir olaymış. tabi oyun sonunda kazananlar çocuklara harçlık verecekken, kazık kadar halimle bana geldi o harçlıklar, az maz ama iyi oldu*acımam alırım valla.
 • çektiren kişiye tombalacı denir
  (bkz: tombalacı/@vincenzo)
 • portekiz'de kumar sayılan oyun. oynatmak için lisansı olmayanlar 'yasadışı kumar oynamak, oynatmak ve tanıklık etmek' suçundan yargılanıyor.
 • onlarca yildir yilbaslarinin vazgecilmezidir. uber cool arkadas grubunuzla bile 1-2 yilbasi kutladiginizda ucuncude can sikintisindan tombalaya baglarsiniz.

  90'larin da kagit bebekler, balik avlama oyunlari gibi vazgecilmezlerindendir.

  doksanlardan kalan diger dostlar icin, https://line.do/bir-zamanlar-90lar/11d/vertical
 • bir çocukluk heyecanı her yılbaşı ve bütün aile birlikte. artık sadece bir nostalji.
 • allah korumus. hic nostalji yapip ne guzeldi diye ovmeyin. kart cekmek haricinde hic bir bolumunde aksiyonun olmayan bir oyundu bu. mal gibi sayi bekleyip sevinmek nedir. senenin en ozenilen gununde buna vakit harcamak nedir. ailece psikopatlik keyfi. misket oynasak daha iyiymis. merak ediyorum bizden baska bu oyunu oynayan millet var mi acep.
 • - 35!!
  - 49!!
  - 78!!
  - gellll!!
  - gel varrr.
  - (başka bir kişi) gelll!!
  - geller varrr.

  böyle bir şey. bazi mekanlarda tombalaya 1.000- tl kazanabilirsiniz. hatta iyi bir çocuk olursaniz şirinleri bile görebilirsiniz. ama hiç gitmemekte fayda var.
 • küçük parayla oynanabildiği için en tehlikeli kumar oyunlarından biridir . 135 kart bulunmakta olup tanesi 5 tl den başlayıp 10 luk hatta 2o lik oynanır bazı semalarında tek kartın 1oo tl ye satıldıgı mekanlarda kulağıma geldi ben 53 numaralı kartla 3000 ytl yi tombalaya ortak cıkması sonuçu kaçırdım oysa 23 numaralı topa 12 top çekti şansıma sıcayım tulum kaçırdık . şimdilerde gel demeye hasret kaldık. eğlenmeye gidiyorsan git ama para almak için gidiyorsan şakacı ..

  tulumu bilmeyenler için 1. 2. 3. cinkoyu aynı kartta ve ortaksız yaparsan alınan para ödülü . satılan kart sayısına ve dükkana göre ikramiye değişebilir

  5 topta 1 cinko yaparsan 15,000 tl

  7 topta 1.cinko yaparsan tulum ikramiyesini.

  10 topta 1 yaparsan 1000 tl

  alabilirsin ama bu her zaman olmaz anons cıkıldıgında bu ikramiyeler gecerli.

  dikkat topu ekrandan görüp adamın söylemesini beklemeden gel dersen ektra 5 top çekilir sıcarsın parana ortak etme kimseyi kardesim.

  son olarak birde 7 topta 4o numaralı kartla 1.cinkoyu yaptıgımda anons çıkılmadığından 2,500 ytl alamadıgım için yazıcıların makarasına maruz kaldıgımda olmustur.
 • yıllar sonra istanbul'da da oynatan yer buldum. iyi mi oldu kötü mü oldu göreceğiz bakalım. mekan çıkışında gördüğüm üç kişiden muhtemelen yeni olanı şöyle diyordu arkadaşlarına '' lan bu eroin gibi, kalkamıyorsun yerinden''

  evet aynen öyle. hızlı, heyecanlı, ümitli... ama gel gelelim kazın ayağı öyle değil, mekan için çalışan ''süngüler'', yazıcılar, anonsçular istanbul piyasasında çok daha uyanık, çok daha çakal. teke düşmeden sınavda kopya vermeyen çalışkan çocuk gibi kapanmak gerek kartın üstüne. bir de zamanla yıpranıp, ağırlık kaybeden ve havayı görünce tepeye çıkan toplar var ki, keşfedinceye kadar bi yüzlük oldum yine.

  gel vefasız, gel kitapsız çağırmazdım acil olmasa. herkese bol şans, bol bol şans!
hesabın var mı? giriş yap