• dünya premiyeri* dün akşam istanbul film festivali'nde yapılmış belgesel filmdir. baş rolde lgbtt aktivisti ve trans ebru kırancı bulunuyor. olaylar ebru'nun etrafında gelişiyor; avcılar'da bir apartmandan atılmak istenen ve evleri valilikçe mühürlenen translar, kentsel dönüşümle şehir merkezinden uzaklaştırılmak istenenler, ebru'nun zonguldak'taki ailesi, gezi olayları ve nefret saldırıları/cinayetleri kısaca transların ve istanbul hayatının tam içinden olaylar akıcı ve eğlenceli bir şekilde anlatılıyor. filmin yönetmeni mari binder isminde bir alman.
 • yer yer durgunlaşan yer yer ironik ve eğlenceli bir şekilde akıp giden belgesel. aslında bir trans'ın hayatı gibi bir temada ilerlese de ülkemizdeki politikalar, toplumun yargıları ve baskıları sonucu olay gayet dramatik bir hal alıyor.

  trans'ların uğradıkları cinayetlerden, kaldıkları yerlerden edilmeleri gibi zorluklardan sadece medyada yer aldığı kadar haberdarsanız, belgesel ufak haber kupürlerindeki hayatları size net olarak sunuyor. hiç yoksa sadece bundan ötürü bile izlemelisiniz.

  bir de film bittikten sonra belgeselde yer alan oyuncuların, yönetmen mari binder ve ekip içindekilerin sahneye çağrılması güzeldi. iki saat boyunca yaşadıkları zorluklara tanık olduğumuz insanların hepsi bir aradaydı.
 • bugün akşam saat 7'de basın açıklaması ve onu takiben düzenlenecek kokteylin ardından izmir fransız kültür merkezi'nde gösterimi yapılacak olan belgeseldir..
 • dün akşam boğaziçi üniversitesi mithat alam film merkezi'nde saat 21:00'da gösterimi yapılmış belgesel film.

  trailer'ı şuradan seyredilebilir.

  http://vimeo.com/92392734

  http://www.transxistanbul.com/
 • kendisini izlemek istiyorum nereden bulacağım acaba..
hesabın var mı? giriş yap