• antifungal bir ilactir. yani bildiginiz mantar enfeksiyonlarina kar$i kullanilir. ancak koca karilarin yaptigi gibi "aha benim tansiyon haplarim bana super geliyor, al sen de kullan" mantigi ile kullanilmamalidir. ne olursa olsun, bu ilaci kullanmanizi gerektirdigini du$undugunuz bir durumda once bir dermatologa, olmadi bir urologa kiymetli ta$$aklarinizi gostermekten cekinmemenizde fayda vardir.

  netekim malum bolgenizde olacak ka$intili bir lezyon illa ki tinea inguinalis olmak zorunda degildir. virutik problemlere de dayali olabilir, egzema vs de olabilir. ister krem, ister pomat olsun ilac ilactir dikkatli kullanilmalidir.

  dermovate ise guclu bir kortikosteroiddir, yani alip onu mantarin oldugu bir bolgeye surerseniz, ufacik mantarcik olur kocaman $irin baba evi, ondan sonra alirsiniz elinize takimi taklavati du$ersiniz hastane yollarina, demedi demeyin.
 • topikal kortikoidli-antifungal krem.
  içeriği:
  1 g krem
  10 mg izokonazol nitrat
  1 mg diflukortolon valerat
  ağustos 2005 tarihli geçerli fiyatı 10.02 ytl.
  diflukortolon valerat içeren diğer bir krem için
  (bkz: impetex)
 • genelde burun kenarı, ve kaş çevresinde oluşan deri kuruması ve kuruyan derinin dökülmesi şeklinde ortaya çıkan seboreik dermatit hastalığının tedavisinde etkili olan kortizon içeren ilaç.
 • ayak mantarı belasından bir haftada iki tüp ile kurtulmamı sağlayan mucize ilaç.
 • kortizon içeren mantar kremidir, uzun süreli kullanımı önerilmez. rahatsızlık veren pişik ve göbek altı kızarıklıklarını da iki günde geçirir. kasık mantarına bepanthol ile birlikte kullanılması kaşıntıyı azaltacaktır. dermatit içinse uygun değil, iyi gelmediği gibi daha da kızartıyor. testis, kasık ve kalça gibi bölgede bulunan dermatit için (bkz: locoderm) daha faydalı, üç günde iyi geliyor.
 • (bkz: travazol)
hesabın var mı? giriş yap