• çok ayıp etmiş. boris johnson sorar ona hesabını.
  • ülkenin kurtarıcısı ve cumhuriyetin kurucusu atatürk'e hakaret edilirken sus pus olan ya da sevinenleri rahatsız edendir.
  • arkadaşın bu sözlerin nerden geldiğini iyi anlaması için şuraya bırakıyorum.

--- spoiler ---

atatürk'ün gençliğe hitabesi

ey türk gençliği!

birinci vazifen, türk istiklâlini, türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere,memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

ey türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

tam metni koydum parçasını değil. bir daha okuyun da okuduğunuzu iyi anlayın diye.
    --- spoiler ---
  • yunanistan'ı ağzına anmadan kurtuluş murtuluş zırvalamıştır. osmanlı nefreti elbette sebebsiz değildir.

(bkz: içimizdeki yunanlılar)
  • yunanın adı geçmiyor demişler. ben konuşmadan şu kısmı sizlere aktarayım da bu osmanlı trollerine geçit vermeyeyim.

"emperyalist ülkelerin askerleri, kirli çizmeleri ve kirli emelleriyle, körfezin sularını ve güzelim şehrimizi işgal etti."

--- spoiler ---

edit: yunanistan türkiye cumhuriyetine sizden daha az düşman yemin ederim bi susmadınız amk.

edit 2: “hani yunan adı geçmiyor gene.” diyen 200. arkadaşa kahve ısmarlayacağım.

edit 3: kaçak vahdettinin torunları çok kızmış. sizlere nil karaibrahimgil'den vahdettin şarkısını öneriyorum.

--- spoiler ---
  • yahu ne arap aşkıymış, anlaşılır değil. bu ne monarşi aşkıdır, asıl onu anlamakta zorluk çekiyorum zaten ben.

kraliçe ölünce de buralarda bile güzelleyen var. hayret gerçekten!

insan, kesinlikle bir sürü hayvanı. illa ki biri kendisini otlasın istiyor. bunu anlıyorum sadece bu aptal saptal güzellemeleri duyduğumda.
  • engellenen aktroll listesini besleyen hareket. başlık komple aktroll gönül rahatlığıyla basıp geçebilirsiniz.
  • osmanlı'nın yıkılıp yerine türkiye'nin kurulması hikayesi bir gün yasaklar kalkınca daha rahat konuşulacak.

tunç soyer gibiler ve chp kendilerine biçilen rolün ufak figüranları. o yüzden ben chp'nin ya da chp'li birinin bir türk'e, müslümana, bu toprağın insanına olan sövgüsüne şaşırmam, övgüsüne şaşırırım.

chp bu toprakların ve bu milletin iyiliğini düşünen bir siyasi organizasyon olamaz. şuan ki politikadan da anlaşılıyor zaten.

bakın, chp'ye oy verenlerde itiraz var mı bu politikalara?

yalandan "ayy bize oy kaybettiriyorlar"dan öteye gidemiyor hiç bir analizleri.
    dikkat edin bu rahatsızlıkları da yine oy kaygısı için milleti ve devleti çok düşündükleri için değil.
  • başlığı açanın karakterinden şüphe ettim. tunç soyer hakkında çok fazla bilgim yok. burada bahsettiği şey bütün osmanlı devleti'ni değil o dönemin yöneticilerini kapsıyor. allah rızası için tarih okuyun, araştırın, gerçek bilgilere ulaşmaya çalışın. bunu yapmıyorsanız susun. çok az okumayla bile dönemleri bildiğinizde osmanlı'nın ne hâle geldiğini görürsünüz ama bu asırlardır hüküm sürmüş bir devleti tamamen kötü yapmaz. atatürk'te osmanlı subayıydı. atatürk'te o halkın içinden çıktı. eğer bir insan tamamen osmanlı'ya sayıp sövüyorsa o insandan uzaklaşın çünkü cahildir. oturun en kötü osmanlı devleti dağılma dönemi'ni ve sonraki süreçleri okuyun. bu okumayla dahi birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilir ve bağlantı kurabilirsiniz.

iftira atmaktan vazgeçin. partizanlık yaparak boka bulaşmaktan vazgeçin.
  • sene 2022 olmuş hala padişahlığı savunan var
hesabın var mı? giriş yap