• rus ruletinden daha risksiz oyun.
 • 7 ve ustu (as dahil) kagitlarla oynanan five card draw. bu 32 kagitla 4'ten fazla kisi oynayamaz. bazilari daha cok kisinin oynayabilmesi icin 7'den asagi dogru birkac rakami daha desteye geri ekler.

  tam desteyle oynanmadigi icin ellerin gelme olasiliklari degisir. tam destede ucluden buyuk sayilan kent burda ucluden kucuktur. renk de fulu gecer. ayrica daha yuksek degerli eller daha sik gelir.

  bir de ayni deste ile degisiklik olsun diye acik poker oynanir.
 • tüm dünyada fransız pokeri olarak bilinen oyun.
 • kağıt oyunlarının şahı denebilir türk pokeri için. oyuncuların büründüğü garip hava, çiplerin çıkardığı sesler, oyunla alakalı terimlerin söylenişi... bir nevi ayin de denebilir bu yüzden. ayrıca 80li yılların gençlerine poker derseniz akıllarına direkt bu gelir. diğer poker türlerini de istisnasız bilirler ama asla sevmez ve oynamazlar. ha bi de boş oynanmak için kesinlikle doğru oyun değildir.
 • hiç masadan kalkmadan, gıda ihtiyacımı da oyun esnasında karşılayarak aralıksız 46 saat oynadığım, bazen kaybederken bile keyif aldığım, icat edilen en güzel kart oyunlarından biri.
  bana göre en iyisi hatta.

  saati saymadım tabi tek tek.
  mekana giriş ve çıkış saatlerine dikkat ettiğimde kendime öyle güzel küfürler ettim ki.
 • daha eğlenceli ve olasılık bakımından sayması görece kolay olan bir oyun.
  az kartla oynaması ve 5 kartınızın olması/dağıtılması, daha yüksek adrenalin ve blöfü doğurmakta. acizane fikrimdir, hold em poker ile karşılaştırdığımda daha keyif alındığını söyleyebilirim.
hesabın var mı? giriş yap